10 jablkových receptov na Deň vďakyvzdania, ktoré budete chcieť vyskúšať

Tyčinky s maslovým jablkom

Deň vďakyvzdania je sviatok, ktorý oslavuje jedlo a niektoré chute sú o niečo výraznejšie ako iné. Morka je samozrejme základ, ale v skutočnosti hovorím o tekviciach a jablkách! Tekvicový koláč je klasika, ktorá by mala byť vždy súčasťou, ale s jablkami môžete byť kreatívni! Tu je 10 jablkových receptov na Deň vďakyvzdania, ktoré budete chcieť tento rok vyskúšať. Dajte mi vedieť, koľkým sa vám to podarí na Deň vďakyvzdania!

Títo Tyčinky s maslovým jablkom dodávajte všetky rovnaké chute, aké nájdete v klasickom jablkovom koláči, v ľahkej forme na prípravu a prepravu, vďaka čomu sú ideálnym dezertom, keď ho pečiete, aby ste si ho vzali na cestu na večeru u niekoho iného doma!

S klasickým jablkovým koláčom však nikdy nič nepokazíte a toto Škoricovo jablkový koláč s strúhankou je jedným z mojich najobľúbenejších receptov na jablká. Koláč sa len tak hemží čerstvými jablkami a je zakončený strúhankou, ktorá je sladká, chrumkavá a priam návyková. Podávame so zmrzlinou alebo šľahačkou, mierne teplú, aby sa vo vnútri uvoľnili všetky lahodné koreniny!

Jablkový muštový koláč

Jablkový muštový koláč je pudingový koláč, ktorý má pocit tekvicového koláča, ale v skutočnosti je vyrobený z jablčného muštu a cmaru. Je to jednoduchý koláč, ktorý skutočne dodáva chuť jablčného muštu spolu s pikantnou bohatosťou cmaru, s ktorým je spárovaný. Textúra plnky je zamatová a je skvelým kontrastom pre maslový koláč. Je to prekvapivý koláč, ktorý je vždy hitom každého jesenného stretnutia. Už som spomínal, že sa to dá aj ľahko vyrobiť?

Ďalšie skvelé využitie jablčného muštu je v mojom Domáce jablkové maslo. Táto pomaly varená ovocná konzerva je vyrobená z celých jabĺk a jablčného muštu, ktoré sú osladené a uvarené na roztierateľné ovocné maslo, ktoré prekypuje príchuťou jablčného muštu. Podávajte s rožkami alebo koláčikmi – alebo to zjedzte len lyžičkou!

Jablkové koláčiky z hnedého cukru s kandizovaným zázvorom

Keď už hovoríme o torte, cupcakes sú vždy vítaným doplnkom dezertného stola! Jablkové koláčiky z hnedého cukru s kandizovaným zázvorom sú jednoduché na prípravu a sú plné sviatočných chutí. Teplé okorenené košíčky sú balené s jablkami nakrájanými na kocky a jemne nasekaným kandizovaným zázvorom. Sú ukončené vanilkovým krémovým syrom a ozdobené ďalším zázvorom.

Toto Bourbon hnedý maslový jablkový koláč má dostatok bourbonu, aby dodal dezertu na Deň vďakyvzdania veľmi dospelý nádych. Je to jednoduchý a rustikálny koláč, ktorý používa pol kila jabĺk – dodáva všetko ovocie, na ktoré by milovník koláčov mohol dúfať, ale vo forme lahodného koláča. Toto je dokonalý dezert pre niekoho, kto má rád jednoduchú prezentáciu, no napriek tomu chce zaujať chuťou!

Bezlepkové ovsené vločky Pekanové jablko Cranberry Crisp

Potrebujete niečo bezlepkové na dezertný stôl? môj Bezlepkové ovsené vločky Pekanové jablko Cranberry Crisp je farebný a voňavý sviatočný dezert, ktorý bude chutiť každému. Sladké jablká a koláč, celé brusnice sa dokonale dopĺňajú pod chrumkavou pekanovou chrumkavou polevou. Chrumkavé podávajte, kým sú ešte mierne teplé z rúry – alebo ich pred podávaním jednoducho zohrejte spolu s vanilkovou zmrzlinou.

Kávový koláč s jablkami a pekanovými orechmi so škoricou Streusel

Nezabudnite, že jablkové pečivo nie je len dezert! Toto Kávový koláč s jablkami a pekanovými orechmi so škoricou Streusel je skvelým doplnkom jesenného alebo sviatočného brunchu. Je nabitý jemnými jablkami a chrumkavými pekanovými orechmi, všetko zviazané maslovou korenistou kašou.

Pretože vás nechcem nechať bez akýchkoľvek pikantných položiek na našom zozname, toto Plnka z brusníc, jabĺk a šalvie si zaslúži miesto vedľa moriaka na vašom sviatočnom stole. Je to starý obrázok na príspevku, pretože variácie tejto plnky vyrábam už viac ako DESAŤROČIE a stále je to obrovský hit. Pikantná šalvia, žiarivé brusnice a šťavnaté jablká sa v tejto návykovej prílohe hladko prelínajú.

Martinelliho Apple Cider Mule

A v neposlednom rade nezabudnite na nápoje! Toto Apple Cider Mule je sezónna variácia na moskovskej mulice, vyrobená zo zázvorového piva a jablčného muštu. Tento kokteil, ktorý sa dá pripraviť s alkoholom – použil som bourbon, pretože sa tak dobre hodí k jablkám – alebo ako nealkoholickú verziu jednoducho nahradením bourbonu trochou jablčného muštu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *