Dodávateľský reťazec kávových zŕn

Dodávateľský reťazec kávových zŕn

Približne 2,25 miliardy šálok kávy sa konzumujú na celom svete každý deň. Predtým, ako sa kávové zrná dostanú do vašej rannej šálky, prejdú zložitým procesom v dodávateľskom reťazci kávy. Zistite, ako sa tento obľúbený nápoj nabitý energiou pripravuje od začiatku do konca.

Dodávateľský reťazec kávy

Na prípravu šálky kávy je potrebných 10 krokov. Sledujte cestu ingrediencií od semena k nápoju:

  1. Rastúce: Dva druhy tropických rastlín rastú predovšetkým v Južnej Amerike, Afrike a Ázii vo vysokých nadmorských výškach. Coffea arabica ponúka komplexné chute s menším množstvom kofeínu pre špeciálne nápoje. Zrná Coffeea canephora (robusta) majú silnejšiu chuť, ktorá sa zvyčajne používa pre instantné zmesi a espressá.
  2. Zber: Rastliny produkujú svoju prvú úrodu asi po štyroch až siedmich rokoch a pokračujú v poskytovaní ovocia približne 25 rokov. Každé kávové zrno obsahuje dve zrná. Môžete ich zbierať ručne alebo strojom.
  3. Procesory: Po zbere sa plody sušia na slnku. Prechádzajú strojom na rozvlákňovanie, aby sa z bôbov odstránila vonkajšia šupka. Potom vodné kanály oddeľujú fazuľa podľa hmotnosti.
  4. Frézovanie: V štádiu suchého mletia sa odstránia všetky nečistoty. Proces lúpania odstráni ďalšiu vrstvu. Odtiaľ triedenie rozlišuje fazuľa podľa hustoty, veľkosti a farby.
  5. Praženie: Surové bôby vstupujú do predhriateho bubna na približne 240 stupňov. V závislosti od typu pečenia sa zrná otáčajú v bubne asi 12-18 minút. Vychádzajú z bubna na pečenie a chladia sa vo veľkých podnosoch.
  6. Balenie: Zrnká sa potom balia do vreciek, pohárov alebo strukov prepláchnutých dusíkom. Materiály ako fóliový laminát chránia produkt pred kyslíkom, svetlom a vlhkosťou.
  7. Doprava: Fazuľa sa prepravuje po zemi aj vzduchom. Hromadné zásielky sa môžu dostať na domáce a medzinárodné miesta. Kupujúci zvyčajne zahŕňajú distribútorov, maloobchodníkov a niekedy priamo spotrebiteľom.
  8. Brúsenie: Príprava kávy doma môže zahŕňať proces mletia na prípravu na varenie. Jemnosť mletia závisí od spôsobu varenia. Fazuľu môžete mlieť ručne alebo strojovo.
  9. Varenie: Pridaním horúcej vody sa káva varí rôznymi spôsobmi. Niektoré metódy vyžadujú, aby tlaková voda prešla cez pôdu (espresso), alebo sa voda môže zmiešať priamo s pôdou a strmá (french press).
  10. Pitie: Teraz si môžete vychutnať svoju kávu!

Kontaktujte Joe’s Garage Coffee

Joe’s Garage Coffee dodáva kávu pre spoločnosti všetkých veľkostí. Náš dodávateľský reťazec kávových zŕn na kľúč sa postará o všetko od začiatku do konca s ohľadom na vaše presné preferencie. Dosiahnite akúkoľvek chuť, ktorú chcete, s našimi výrobnými službami pre rastúce značky.

Ak chcete začať, zavolajte na číslo 206-466-5579 alebo vyplňte kontaktný formulár ešte dnes!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *