Greggs spolupracuje s TÝM, aby uviedol na trh Vegan Turkey and Stuffing Baguette – vegconóm

Sieť pekární vo Veľkej Británii Greggs spojila sily so značkou alt meat THIS, aby uviedla na trh vegánsku morčaciu a plnkovú bagetu na sviatočnú sezónu.

Bageta obsahuje morčacie goujony na rastlinnej báze so šalviou a cibuľovou krustou, spolu s vegánskou omáčkou a brusnicovou omáčkou. K dispozícii na všetkých 2 200 miestach Greggs, ide o druhé partnerstvo reťazca s THIS po tom, čo tieto dve značky začali začiatkom tohto roka ponúkať vegánsku južanskú smaženú kuraciu bagetu.

Ďalšou rastlinnou vianočnou možnosťou na jedálnom lístku Greggs je vegánske sviatočné pečenie, prvýkrát ponúkané v roku 2021. Pečivo z lístkového cesta obsahuje kúsky mykoproteínu Quorn, guľôčky šalvie a cibule, vegánsku slaninovú strúhanku a šalviovú a brusnicovú omáčku.

Greggs pracuje na rozšírení svojho vegánskeho sortimentu od roku 2019, keď prvý rastlinný produkt reťazca – roláda – viedol k obrovskému nárastu predaja.

vegánske slávnostné pečenie
© Greggs

TOTO vstupuje do nových kategórií

Spoločnosť THIS oznámila uvedenie množstva nových produktov a spolupráce v roku 2022, čím sa v júli stala vôbec prvým závodným partnerom pre dlhodobo etablovaného maloobchodného predajcu WH Smith. Značka vstúpila do kategórie slaných snackov v júni prostredníctvom partnerstva so značkou HIPPEAS z cícerových lístkov a tento rok tiež uviedla na trh svoje prvé hotové jedlá a alternatívy mrazeného mäsa.

„Mať takého obrovského operátora a obdivovanú značku, akú chce Greggs s nami spolupracovať, je obrovské. Je to vyhlásenie o kvalite produktov, ktoré vyrábame,“ povedal Andy Shovel, spoluzakladateľ THIS. Potravinový vestník. „Odráža to aj pokračujúce investície do rastlinných potravín a dopyt po nich. Obaja [co-founder] Pete a ja osobne hovoríme o tomto partnerstve.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *