Inauguračná aukcia tajných pokladov Silvia Leiteho sa blíži 22. decembra Denné kávové novinky od Roast Magazine

Plot farmy Pedra Silvio Leite

Brazílsky producent kávy Silvio Leite. Všetky obrázky s láskavým dovolením ACE.

Neziskovka Alliance for Coffee Excellence a legendárny brazílsky odborník na kávu a podnikateľ Silvio Leite oznámili 22 vysokokvalitných mikrolotových káv, ktoré budú na inauguračnej aukcii Aukcia súkromnej zbierky Silvio Leite’s Secret Treasures.

Aukcia zelenej kávy, ktorá je prvým brazílskym zástupcom v tri roky starej sérii Private Collection Auction (PCA) od ACE, sa má konať online v utorok 22. decembra.

Podľa medzinárodných porotcov ACE bude k dispozícii 22 dávok kávy v rozsahu od 90 do 255 kilogramov vrátane kávy s najvyšším skóre: červenej a žltej kávy odrody Catuai s dužinou z prírodného procesu, ktorá dosiahla skóre 88,11.

Silvio Leite Brazília

Kávu vyrábal Leite, brazílsky priekopník kávy, bývalý prezident spoločnosti Brazílska asociácia špeciálnej kávy a dlhodobá Pohár excelentnosti hlavný rozhodca.

Všetky kávy smerujúce do aukcie pochádzali z jednej zo šiestich fariem – Chácara São Judas Tadeu, Fazenda Cerca de Pedras São Benedito, Fazenda Ouro Verde, Fazenda Progresso Ltda, Fazenda Santa Bárbara alebo Sitio Canaã — v horskej oblasti Chapada Diamantina brazílskeho kávového štátu Bahia.

Konkrétne všetky kávy pochádzajú z kopcov obklopujúcich mesto Piatã, kde Leite vlastnil Fazenda Cerca de Pedras São Benedito sa nachádza. Na nedávnom 23. ročníku súťaže Brazil Cup of Excellence pozoruhodných 10 z 24 víťazných káv pochádzalo z Piatã.

„Neustále hľadáme inovácie a objavujeme, ako splniť našu povinnosť poskytovať svetu trvalo udržateľnú kávu,“ povedal Silvio Leite v oznámení o nadchádzajúcej aukcii od ACE.

Káva Silvio Leite

Sady vzoriek sú k dispozícii pre víťazné loty do 1. decembra, zatiaľ čo šálky kávy sa budú konať pred aukciou v Južnej Kórei a v Portlande v Oregone. Kliknite sem pre webová stránka podujatiaalebo sem kontaktujte ACE.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *