Izraelský Wilk predstavuje „prvý na svete“ hybridný jogurt vyrobený z kultivovaného mliečneho tuku – vegkonóm

Izraelská biopotravinová spoločnosť Wilk vyvinula to, o čom tvrdí, že je to vôbec prvý hybridný jogurt obsahujúci kultivované mliečne tuky.

O jogurte sa hovorí, že má rovnakú chuť, štruktúru a nutričný profil ako mliečny jogurt. Podľa Wilka mliečne tuky výrazne ovplyvňujú vlastnosti mliečnych výrobkov, čo znamená, že kultivovaný tuk by mohol spôsobiť revolúciu vo vývoji alternatív bez zvierat.

“[This] znamená veľký prielom v demonštrovaní našej schopnosti produkovať funkčné zložky mlieka z bunkovej kultúry“

Wilk hovorí, že nový jogurt bude slúžiť ako koncepčný produkt, ktorý pomôže overiť technológiu spoločnosti a budúce možnosti. Podporí to aj úsilie spoločnosti Wilk vyvinúť kultivovaný tuk z ľudského materského mlieka na použitie v dojčenskej výžive, ktorý potenciálne nahradí v súčasnosti používané rastlinné tuky.

Wilk Scientist Lab
© Wilk

Financovanie Coco-Coly

V minulom roku Wilk zabezpečil financovanie vo výške 2 milióny dolárov od Coca-Cola Israel na urýchlenie vývoja svojich kultivovaných mliečnych komponentov. Začiatkom roku 2022 potom spoločnosť získala americký patentový súhlas na svoje výskumné metódy a technológie v oblasti pestovania mlieka a produkcie materského mlieka.

V júli Wilk oznámil spustenie svojho nedávneho projektu vývoja jogurtu vyrobeného z kultivovaného mliečneho tuku, ktorý bol úspešne dokončený za menej ako šesť mesiacov.

„Je to významný míľnik nielen pre Wilka, ale aj pre izraelský potravinársky priestor a širší globálny priemysel,“ povedal Tomer Aizen, generálny riaditeľ spoločnosti Wilk. „Znamená to veľký prielom v demonštrovaní našej schopnosti produkovať funkčné mliečne zložky s bunkovou kultúrou, ktoré možno integrovať do širokej škály mliečnych výrobkov, a približuje nás to k realizácii nášho cieľa – vyrábať autentické mliečne výrobky udržateľným a ekologickým spôsobom. ktoré poženú toto odvetvie vpred.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *