Marble Bundt Cake – Pečieme alebo prerušíme

Táto Marble Bundt Cake je krásna a chutná! Je to jeden z tých koláčikov kedykoľvek, ktorý sa vám dostane na miesto, kedykoľvek budete mať chuť na niečo sladké.

nakrájaná Marble Bundt Cake na bielom stojane na tortu

Jednoduchý recept na mramorovú tortu

Čokoláda a vanilka sú už dlho dezertovými miláčikmi a tento trvalý vzťah žiari v tejto Marble Bundt Cake. Vanilkové a čokoládové cestá na koláče sa zmiešajú, aby vznikol pútavý dezert, ktorý určite získa veľa ooh a aah.

Mramorové torty vždy vyzerajú tak pôsobivo, však? S veľkou radosťou vám môžem povedať, že ich výroba nemusí byť náročná ani náročná. V skutočnosti vám tento krásny koláč Marble Bundt Cake zaberie len o pár minút viac ako bežný koláč. Aké skvelé to je?

Aby ste dosiahli túto jednoduchosť, na začiatok jednoducho pripravíte jedno cesto na koláč a potom do polovice pridáte kakaový prášok. Budete potrebovať iba misku navyše a trochu miešania navyše. Potom už len navrstvite cestá, premiešajte a pečte!

Konečným výsledkom je nádherná torta, ktorá oslavuje dve úžasné chute bez toho, aby jedna prekonala tú druhú. Milujem tento nie príliš sladký koláč tak, ako je bez ozdôb, či už si vychutnávam kúsok na popoludňajšiu pochúťku alebo si doprajem dezert. Má atmosféru „kedykoľvek“ ako kávový koláč, ale vyzerá skôr ako pôsobivý dezert. A ak to chcete obliecť topingom, nižšie mám tiež návrhy na to!

plátok Marble Bundt Cake na bielom tanieri s viacerými porciami v pozadí

Čo je to mramorová torta?

Mramorový koláč je pomenovaný pre svoj vzhľad. Zvyčajne sa vyrába zo svetlého cesta a tmavého cesta, ktoré sa zľahka zmieša, aby vytvorilo vírený mramorovaný vzhľad. Môžete použiť rovnaké alebo nerovnaké množstvo každého cesta. Najčastejšie ho uvidíte vyrobený z vanilky a čokolády, ako je tento recept.

Ďalšie recepty na mramorovú tortu nájdete v téme Marbled Cookie Butter Cake a Chocolate Hazelnut Marble Cake.

horný pohľad na ingrediencie pre Marble Bundt Cake

Čo budete potrebovať

Množstvo prísad a úplné pokyny nájdete na karte receptov v spodnej časti tohto príspevku. Tu je niekoľko poznámok o ingredienciách, ktoré budete potrebovať na výrobu tohto mramorového koláča.

 • Univerzálna múka – Uistite sa, že meriate presne, najlepšie podľa hmotnosti. Ak nemáte digitálnu kuchynskú váhu, môžete túto presnosť simulovať metódou lyžice a zametania. Prečítajte si viac: Ako merať múku
 • Soľ
 • Prášok do pečiva
 • Prášok na pečenie
 • Nesolené maslo – Pred pečením maslo odložte, aby zmäklo. Mal by byť stále chladný a pri stlačení držať odtlačok palca. Prečítajte si viac: Ako zmäkčiť maslo
 • Kryštálový cukor
 • Vajcia – Vajíčka rozložte spolu s maslom, aby mali izbovú teplotu. Odporúčam piecť s veľkými vajíčkami.
 • Kyslá smotana – Najlepšie funguje plnotučná kyslá smotana.
 • Mlieko – Odporúčam piecť s plnotučným mliekom alebo 2% mliekom.
 • Vanilkový extrakt
 • Kakaový prášok – V tomto koláči preferujem nesladený prírodný kakaový prášok.
horný pohľad na plátky torty Marble Bundt Cake na bielych tanieroch

Ako vyrobiť mramorovú tortu Bundt

Nebojte sa, že pripraviť dve rôzne tortové cestá bude príliš náročné. Na začiatok pripravíte len jedno cesto a potom do polovice pridáte čokoládu. Jednoduchšie to už naozaj nemôže byť!

Pripravte sa na pečenie. Predhrejte rúru na 350 ° F. Bundtovu panvicu s objemom 10 alebo 12 šálok bohato vymastite a vysypte múkou. Môžete to urobiť s maslom a múkou alebo použiť sprej na varenie s múkou ako Baker’s Joy alebo Pam na pečenie.

Spojte suché prísady. Zmiešajte múku, soľ, prášok do pečiva a sódu bikarbónu.

Začnite miešať. Vo veľkej mise vyšľaháme maslo a cukor elektrickým mixérom pri strednej rýchlosti. (Môžete použiť ručný mixér alebo stojanový mixér.) Mixujte do nadýchanej a svetlej farby. Po jednom pridávame vajíčka a po pridaní každého dobre premiešame. Vmiešame vanilku.

Pridajte suché prísady, kyslú smotanu a mlieko. Pri nízkej rýchlosti mixéra pridajte asi tretinu múčnej zmesi, potom polovicu kyslej smotany a potom polovicu zvyšnej múčnej zmesi. Ďalej vmiešame zvyšnú kyslú smotanu a mlieko a nakoniec zvyšnú múčnu zmes. Podľa potreby zoškrabte boky misky. Nemiešajte príliš; miešame, kým sa nespojí.

Urobte čokoládové cesto. Tortové cesto rozdeľte približne na polovicu, jednu porciu o niečo menšiu. Pridajte kakaový prášok do menšej časti a miešajte, kým sa nespojí.

Preneste na panvicu. Do pripravenej formy rozotrite polovicu vanilkového cesta. Ďalej to polejeme čokoládovým cestom. Nakoniec na vrch pridajte zvyšné vanilkové cesto. Jemne niekoľkokrát poklepte panvicou na pult, aby ste sa zbavili všetkých vzduchových vreciek.

Krúživým pohybom. Na jemné vírenie cesta použite tenký nôž alebo odsadenú špachtľu. Nepreháňajte to, inak sa cestá premiešajú a nebudú víriť.

horný pohľad na Marble Bundt Cake cestá víriace spolu v Bundtovej panvici

Pečieme. Vložte panvicu do vyhriatej rúry a pečte 50 až 60 minút, alebo kým tester koláčov alebo špáradlo vložené do stredu nevyjde čisté.

V pohode. Umiestnite panvicu na mriežku a nechajte 15 minút vychladnúť. Potom koláč presuňte z formy priamo na mriežku, aby úplne vychladla.

Návrhy na podávanie

Tento koláč môže byť oblečený alebo jednoduchý. Táto všestrannosť je jedna vec, vďaka ktorej je taký dobrý! Úprimne, často si to užívam len tak, ako to je a nič extra. Ak chcete pridať niečo málo, vyskúšajte jeden z týchto nápadov na podávanie.

 • Cukrárenský cukor – Tortu alebo jednotlivé rezy pred podávaním jednoducho poprášte cukrárskym cukrom.
 • Čokoládová ganache – Zahrajte si čokoládový aspekt pridaním jednoduchej ganache, ako je tá na mojom Yellow Bundt Cake.
 • Vanilková glazúra – Spoľahlivá cukrárska glazúra je skvelou polevou na toľké koláče. Vyskúšajte jednoduchý z Chai Spice Bundt Cake alebo pridajte kyslú smotanu s polevou z Hazelnut Pear Bundt Cake.
 • Zmrzlina – Koláč a zmrzlina sú vždy dobrý nápad! Pridajte veľký kopček vanilkovej zmrzliny alebo použite inú obľúbenú príchuť. Pre trochu viac chuti a zábavy posypte na vrch nasekanú čokoládu alebo čokoládové lupienky.
 • Šľahačka – Kôpka sladenej šľahačky je jednoduchým a milým doplnkom tejto torty.
čiastočne nakrájaný Marble Bundt Cake na bielom stojane na tortu s plátkom na bielom tanieri vedľa

Tipy na úspech

 • Nemiešajte príliš. Ak je cesto príliš premiešané, koláč bude tuhý.
 • Panvicu bohato namažte. Čím zložitejší je dizajn panvice, tým ťažšie je zabezpečiť, aby bol pokrytý každý malý roh. Takmer vždy používam sprej na varenie s múkou a veľmi, veľmi zriedkavo mám problémy s lepením.
 • Vírenie obmedzte na minimum. Vrstvenie cesta na panvici znamená, že pri vírení nemusíte byť agresívni. Jednoducho použite pohyb nahor a nadol pomocou tenkého noža alebo tenkej špachtle (ako špachtľa na polevu), aby ste cesto rozvírili.
plátok Marble Bundt Cake na bielom tanieri s kúskom koláča na vidličku

Ako skladovať zvyšky

Po úplnom vychladnutí koláča môžete koláč alebo jednotlivé rezy uložiť do vzduchotesnej nádoby. Aj keď to bude najlepšie, keď je čerstvé, malo by sa uchovávať pri izbovej teplote až 3 dni.

Ako zmraziť

Všetky zvyšky zabaľte do dvoch vrstiev plastového obalu a potom znova zabaľte do hliníkovej fólie alebo vložte do vzduchotesnej, mraziacej nádoby alebo vrecka so zipsom. Pri správnom skladovaní by mal koláč vydržať v mrazničke až 3 mesiace. Rozmrazujte hodinu alebo dve pri izbovej teplote.

horný pohľad na plátok Marble Bundt Cake na bielom tanieri

nakrájaná Marble Bundt Cake na bielom stojane na tortu

Ingrediencie

 • 3 šálky (360 g) univerzálnej múky

 • 1 lyžička prášku do pečiva

 • 1 lyžička soli

 • 1/2 lyžičky sódy bikarbóny

 • 1 šálka (226 g) nesoleného masla, zmäknutého

 • 2 šálky (400 g) kryštálového cukru

 • 4 veľké vajcia

 • 1 šálka (226 g) kyslej smotany

 • 2 lyžice mlieka

 • 2 čajové lyžičky vanilkového extraktu

 • 1/2 šálky (42 g) nesladeného kakaového prášku

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 350 ° F. Bundtovu panvicu s objemom 10 alebo 12 šálok bohato vymastite a vysypte múkou. (Odporúčam sprej na varenie s múkou, ako je Baker’s Joy alebo Pam na pečenie.)
 2. Zmiešajte múku, prášok do pečiva, soľ a sódu bikarbónu. Odložte bokom.
 3. Elektrickým mixérom na strednej rýchlosti vyšľaháme maslo s cukrom do svetlej a nadýchanej hmoty. Pridávajte vajcia jedno po druhom a po každom pridaní dobre premiešajte.
 4. Znížte rýchlosť mixéra na nízku. Pridajte asi tretinu múčnej zmesi. Potom pridajte polovicu kyslej smotany. Potom pridajte polovicu zvyšnej múčnej zmesi, potom zvyšnú kyslú smotanu a mlieko. Nakoniec pridáme zvyšnú múčnu zmes. Miešajte, kým sa nespojí.
 5. Cesto rozdeľte približne na polovicu, pričom jedna časť bude o niečo väčšia ako druhá. Pridajte kakaový prášok do menšej časti a miešajte, kým sa nespojí.
 6. Na pripravenú panvicu rozotrieme polovicu vanilkového cesta. Navrch dáme čokoládové cesto. Potom pridajte zvyšné vanilkové cesto. Jemne poklepte panvicou na dosku a potom pomocou tenkej špachtle alebo noža jemne premiešajte cesto.
 7. Pečte 50 až 60 minút, alebo kým koláč nie je zlatohnedý a kým špáradlo vložené do stredu nevyjde čisté.
 8. Panvicu položte na mriežku na 15 minút vychladnúť. Potom koláč vyberte z formy a položte priamo na mriežku, aby úplne vychladla.

Poznámky

Zvyšky skladujte pevne zakryté alebo zabalené pri izbovej teplote až 3 dni alebo v mrazničke až 3 mesiace.

Odporúčané produkty

Bake or Break je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorý nám poskytuje prostriedky na zarábanie poplatkov prepojením na Amazon.com a pridružené stránky.

Zdieľajte toto:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *