NotCo oznamuje novú pizzu Papa John’s s NotChicken a plánmi na rok 2023 – vegconóm

Čilský gigant NotCo predstavila prvú pizzu s inováciou NotChicken – Vegan BBQ Shot – ktorá je od tohto týždňa dostupná vo všetkých pobočkách Papa Johna po celom Čile. V Argentíne sa objavila vyskakovacia reštaurácia NotCo, zatiaľ čo tento týždeň spoločnosť Unicorn odhalila svoje zameranie na rok 2023.

Generálny riaditeľ a zakladateľ Matías Muchnick, nedávno vymenovaný za 2. najničivejšieho generálneho riaditeľa v Latinskej Amerike, včera diskutoval plány spoločnosti na rok 2023 v rozhovor s Bloomberg Línea. DF SUD, online médium špecializujúce sa na obchod v Latinskej Amerike nahlásené o plánoch potravinárskej technológie na rok 2023 a informovali o novinkách o svojej prvej rastlinnej reštaurácii v Argentíne.

1. Zostať ziskový

Aby NotCo čelila poklesu odvetvia v dôsledku globálnej hospodárskej krízy, musela urobiť strategické rozhodnutia, ako je pozastavenie vývoja produktov a niektoré rozšírenia produktov plánované pre Európu a Áziu, aby zostala v budúcom roku zisková, vysvetlil Muchnick.

„V tomto novom scenári bude potrebné stať sa „super racionálnym“, pretože sa predpokladá, že rok 2024 bude lepším rokom ako rok 2023,“ povedal pre Bloomberg Línea. Muchnick tiež oznámil, že ciele NotCo pre počiatočnú verejnú ponuku (IPO) v roku 2024 sa zmenili. “Trh tam nie je,” povedal pre DF SUD.

Plátky syra NotCo
© NotCo

2. Zamerajte sa na rastlinný syr

Startup prekvapil spotrebiteľov tento mesiac uvedením NotCheese – svojej vôbec prvej ponuky syrov, ktorá sa predáva iba v Čile. Potravinárska technológia, ktorá už predtým plánovala uviesť na trh alternatívy tuniaka a lososa, tvrdí, že ako súčasť svojej stratégie do roku 2023 sa spoločnosť rozhodla zamerať na výskum a vývoj v kategórii rastlinných syrov, „pretože 95 % požiadaviek spotrebiteľov sa týkalo syra“.

Dodal, že spoločný podnik s Kraft Heinz otvára obrovskú príležitosť na vytvorenie aliancií s inými spoločnosťami masovej spotreby, ktoré majú záujem ponúkať mliečne alternatívy.

„Rozšírime produktové rady. Práve sme v Brazílii uviedli na trh proteínové mlieko, ktoré si počínalo úžasne dobre, a v rámci tejto kategórie pôjdeme preskúmať viac, možno občerstvenie, ale s nutrične vysokými hodnotami,“ povedal pre Bloomberg Línea.

vegánska pizza vyrobená v spolupráci s notco a papa john's v číle
© Papa John’s Čile

3. Miestne rozšírenie

Už sa začína zameriavať skôr na lokálnu expanziu než na medzinárodné trhy; NotCo dnes oznámila partnerstvo s Papa John’s – Čile číslo jedna v reťazci pizze – na spustenie Vegan BBQ Shot, 100% vegánskej pizze s kúskami NotChicken, vegánskym syrom, cibuľou, olivami a barbecue omáčkou.

„Od založenia NotCo bolo našou prioritou inovovať a znovu objaviť odvetvie, ktoré nás vyzýva, aby sme prehodnotili, ako sa živíme. Rozhodli sme sa vyrábať rastlinné produkty, pretože vieme, že vylúčením zvierat z rovnice výrazne znížime znečistenie a je nám cťou zdieľať tieto hodnoty a princípy s gigantom, akým je Papa John’s,“ uviedol Muchnick.

NotCo Juicy Burger
©NotCo

4. Regionálna iniciatíva: NotSpot popup restaurant

Podľa DF SUD NotCo otvorila svoj prvý popup reštaurácia v Argentíne s názvom NotSpotponúka zákazníkom 100% rastlinné menu vyrobené z alternatívnych mäsových produktov. Jedálny lístok obsahoval predjedlá, hlavné jedlá, dezerty a obsluhu kaviarne.

Matías Latugaye, country manager NotCo Argentina, povedal, že jedlá NotSpot majú v priemere o 80 % nižší vplyv na emisie CO2 ako rovnaké menu založené na živočíšnych bielkovinách.

„Myšlienkou tohto pop-upu je priniesť ľuďom to najchutnejšie a najjednoduchšie jedlo vyrobené na 100 % rastlinnej báze a z produktov NotCo. Aby videli, akí sú všestranní a že môžete jesť vynikajúce jedlo na rastlinnej báze,“ povedal pre DF SUD.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *