Pearlita organizuje prvú ochutnávku ustríc na rastlinnej báze v Berkeley, CA

Alt-seafood startup Pearlita oznamuje, že spoločnosť nedávno uskutočnila svoju prvú ochutnávku ustríc na rastlinnej báze. Ochutnávka, ktorá sa konala 8. novembra v Bay Area, bola súčasťou úsilia o získanie finančných prostriedkov pre Pearlita, ktorá plánuje uviesť svoju prvú alternatívnu ustrice do reštaurácií a maloobchodu v roku 2023.

“Toto je obrovský míľnik pre tak mladú spoločnosť”

Obľúbené ustrice

Pearlita zorganizovala ochutnávku v sídle Wild Earth neďaleko San Francisca, kde hosťom ponúkli kompletné menu s ustricou vo vyprážanom sendviči po’ boy, surovým vegánskym ustricovým ceviche a surovými ustricami na pol škrupine. Hoci spoločnosť využíva na vývoj produktu technológie založené na rastlinách aj kultivované technológie, Pearlita hovorí, že najprv vydáva prototyp založený na rastlinách, zatiaľ čo pracuje na škálovaní svojich bunkových línií.

Prototyp na rastlinnej báze je vyrobený z vlastnej základne húb a morských rias spolu s chuťovým kokteilom, o ktorom spoločnosť hovorí, že dodáva „jemnú a autentickú príchuť oceánu“.

Pearlita ustrice rastlinného pôvodu/morské plody
©Pearlita

Účastníci poznamenali, že ustrice mali „rovnakú štruktúru“ ako skutočné ustrice a že „chutili skvele“ a „chutne“, pričom niektorí ich dokonca považovali za „kvalitu reštaurácie“.

„Z účastníkov bolo veľa nadšenia a vzrušenia,“ povedala Kassy Hickey, vedúca vedy v Pearlita. “Toto je obrovský míľnik pre tak mladú spoločnosť.”

Zlepšenie morských plodov

Je známe, že konvenčné ustrice sú spojené s rizikom chorôb z potravín a v súčasnosti sú ohrozené nadmerným zberom a znečistením. Začiatkom roku 2022 Pearlita otvorila svoj prvý výskumné laboratórium v blízkosti slávneho Triangle Parku v Severnej Karolíne, aby sa zamerala na pestovanie ceneného mäsa ustríc pomocou bunkového poľnohospodárstva a techník založených na rastlinách.

S podporou CULT Foods, Big Idea Ventures a Sustainable Food Ventures, budúce plány Pearlity zahŕňajú aj alternatívne chobotnice a hrebenatky.

Pearlita First Cell-Cultived Ustrice
Spoluzakladatelia Nikita Michelsen a Joey Peters ©Pearlita

Čaká nás viac

„Sme nadšení, že máme takú pozitívnu spätnú väzbu o našich produktoch, a už sa nevieme dočkať, kedy budeme ľudí naďalej ohromovať našimi mnohými lahodnými alternatívami ustríc a morských plodov,“ povedal Nikita Michelsen, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Pearlita. “Práve sme mali ochutnávku v Raleigh, aby sme otestovali našu vegánsku kalifornskú rolku, ktorá mala obrovský úspech, a momentálne zdokonaľujeme vegánsku polievku z mušlí, už sa nevieme dočkať, kedy ľudia ochutnajú.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *