Pekanové sušienky s dvojitým kúskom čokolády

Pekanové sušienky s dvojitým kúskom čokolády

Keď budete mať nabudúce náladu na veľmi čokoládové sušienky, nehľadajte nič iné ako tento recept na sušienky s kúskami čokolády a pekanovými sušienkami. Tieto sušienky majú intenzívne čokoládový základ, ktorý je bohato posiaty kúskami čokolády a opečenými pekanovými orechmi. Výsledkom je bohatá sušienka, ktorá v každom súste dodá dvojitú dávku čokolády a navyše orieškovú chrumkavosť, ktorá je dokonalým kontrastom k jemnej sušienke.

Cesto na tieto sušienky je vyrobené s pomerne veľkým množstvom kakaového prášku, ktorý im dodáva intenzívnu a horkosladkú chuť. Aj keď by sa mohlo zdať, že je v ceste veľa cukru, majte na pamäti, že všetok ten kakaový prášok je nesladený, takže na vyváženie potrebujete poriadne množstvo cukru. Hotové sušienky nebudú príliš sladké – v skutočnosti budete mať stále úžasne intenzívnu kakaovú chuť.

Cesto je dosť husté, takže na zamiešanie budete potrebovať trochu svalov, aj keď sa koláčiky pri pečení dosť roztečú. Tento recept robí pomerne veľkú dávku sušienok, čo je skvelé, keď potrebujete sušienky na párty alebo udalosť. Skladujú sa dobre vo vzduchotesnej nádobe a možno ich dokonca zmraziť na neskoršie občerstvenie. Ako už bolo povedané, môžete recept rozdeliť na polovicu, ak potrebujete menšiu dávku.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčam cesto pred pečením cez noc (alebo 24 hodín) chladiť. Tento čas odpočinku skutočne pomáha zaistiť, že sušienky sa upečú rovnomerne, a hoci sa budú stále pekne roztekať, roztečú sa o niečo menej ako čerstvo vymiesené cesto. Niekoľko neoficiálnych chuťových testov tiež naznačovalo, že sušienky chutia čokoládovejšie, keď je cesto odpočinuté, ale musel by som navrhnúť niekoľko ďalších ochutnávačov, aby som to mohol uviesť ako fakt. Sušienky sú veľmi jemné, s jemnou žuvateľnosťou, ktorá je veľmi uspokojivá.

Tieto sušienky som dokončila tak, že som ich pred vložením do rúry posypala štipkou hrubej soli, ktorá po dokončení sušienky prinesie bohatú čokoládu v ceste. Rovnaký efekt môžete dosiahnuť použitím slaných pekanových orechov namiesto obyčajných ako mix. Ak nemáte pekanové orechy, vlašské orechy fungujú veľmi dobre aj v týchto koláčikoch.

Pekanové sušienky s dvojitým kúskom čokolády
2 1/2 šálky univerzálnej múky
1 šálka nesladeného kakaového prášku
1 ČL sódy bikarbóny
1/2 ČL soli
1 šálka masla, izbová teplota
2 šálky cukru
2 veľké vajcia
2 lyžice mlieka
2 ČL vanilkového extraktu
2 šálky kúskov polosladkej alebo tmavej čokolády
1 šálka nahrubo nasekaných opečených pekanových orechov
hrubá soľ, na polevu

V strednej miske preosejeme múku, kakaový prášok, sódu bikarbónu a soľ.
Vo veľkej mise zmiešame maslo a cukor. Zašľaháme vajcia, potom mlieko a vanilkový extrakt. Postupne s mixérom na nízkej rýchlosti primiešavajte múčnu zmes a zastavte, keď nezostanú žiadne pruhy suchých prísad. Vmiešame kúsky čokolády a pekanové orechy.
Misu prikryte a cesto dajte do chladničky na 12-24 hodín.*
Predhrejte rúru na 350 F. Plech vystelieme papierom na pečenie.
Z cesta tvarujte 1-palcové guličky a poukladajte na pripravený plech. Každý posypte troškou hrubej soli.
Pečieme 10-12 minút, kým sušienky nie sú na okrajoch stuhnuté
Chladte 4-5 minút na plechu na pečenie, potom presuňte na mriežku, aby úplne vychladla.

Robí asi 4 tucty

*Poznámka: Toto cesto môžete upiecť hneď, ale sušienky sa môžu trochu viac roztiahnuť. Stále budú chutné a doba pečenia bude približne rovnaká.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *