Prísadou na ukážku Vegan Coronation Chicken na PBWE London budúci týždeň – vegconóm

Globálny gigant Ingredients Zložka sa chystá na budúci týždeň od 30. novembra do 1. decembra predstaviť svoje najnovšie prototypy založené na závode na svetovej výstave Plant Based World Expo 2022 spolu so spoločnosťou KaTech Ingredient Solutions, ktorú spoločnosť získala minulý rok.

Prototypy budú môcť účastníci ochutnať priamo na stánku, pričom hlavným produktom bude rastlinná plnka na korunovačné kuracie mäso s rastlinnou majonézou, ktorú vytvoril Ingredion’s VITESSENCE.® Pulzný rad proteínov so základom z hrachového proteínu a fazule, tiež bežne známej ako faba alebo fazuľa, zložka, ktorá je v posledných rokoch trendom v rastlinných proteínoch.

Podľa spoločnosti Ingredion je alternatívou kurčaťa čistý výrobok vyvinutý novou technológiou, ktorá neobsahuje metylcelulózu ani žiadne iné gumy. Táto technológia nevyužíva vysokú vlhkosť ani tlakové vytláčanie, ktoré podľa spoločnosti poskytuje možnosti výrobcom s tradičnými výrobnými procesmi.

PB_Zloženie kuracieho nugetu
© Ingredion

Medzi ďalšie prototypy, ktoré budú predvedené, patrí rastlinný dezert a celý rad pekárskych výrobkov na rastlinnej báze vrátane koláčov s citrónom a koláčikov.

Declan Rooney, manažér platformy rastu rastlinných bielkovín v spoločnosti Ingredion, hovorí: „Dosiahnutie správnej chuti a textúry pri zachovaní čistej etikety je pre výrobcov veľkou výzvou, najmä pokiaľ ide o splnenie požiadaviek spotrebiteľov v oblasti rastlinnej výroby. Nájsť funkčné a cenovo dostupné ingrediencie na vytvorenie optimálnych produktov na rastlinnej báze je kľúčové.

„Vďaka inovácii zložiek však možno vyrábať stále viac a viac spotrebiteľsky príjemných rastlinných produktov, ktoré uspokoja požiadavky rastúceho počtu vegánov a flexitariánov na celom svete.“

Rastlinná prísada z morských plodov a patty
© Ingredion

Cyril Carrat, generálny riaditeľ spoločnosti KaTech Ingredient Solutions, dodáva: „Aby boli vysokokvalitné rastlinné potraviny široko dostupné, nové a inovatívne technológie zvyšujú prístup výrobcov k prémiovým rastlinným zložkám, aby vytvorili žiaduce a udržateľné rastlinné potraviny, ktoré spotrebitelia chcú – za dostupnú cenu.

„So zrýchleným vývojom technológií sa však zvyšuje potenciál škálovania. To môže viesť k zrýchleniu smerom k cenovo dostupným a dostupným rastlinným potravinám pre všetkých.“

Ak sa chcete dozvedieť viac o riešeniach Ingredion a KaTech, navštívte ich stánok A15 na výstave.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *