Recept na divokú ryžu a sušený šalát Xoconostle – Rancho Gordo

Tlačiť

Šaláty

Som naozaj blázon do divokej ryže, a aj keď je pôvodom zo Spojených štátov, zdá sa, že si ju nechávame na špeciálne príležitosti namiesto toho, aby sme ju jedli ako každodenné zrno. Chvíľu to trvá, kým sa uvarí, ale môžete použiť varič ryže alebo si môžete pripraviť extra, pretože sa dobre ohrieva.
Chcem, aby ste povedali xoconostle naozaj rýchlo, sedemkrát, prosím. Výslovnosť sa v Mexiku líši, ale väčšinou budete v bezpečí s show-ko-nost-lay. Alebo môžete len povedať kyslá opuncia, čo to je.

Podáva 4–6

  1. Zelenú cibuľu nakrájajte na tenké plátky, pričom bielu a zelenú časť oddeľte.
  2. V hrnci zohrejte olej na stredne vysokej teplote. Pridajte biele časti zelenej cibule a za častého miešania varte do mäkka, asi 3 minúty. Dochutíme soľou a korením. Pridajte divokú ryžu a 2 šálky vody a rýchlo priveďte do varu. Nechajte vodu vrieť celých 5 minút, potom znížte teplotu na veľmi nízku teplotu, prikryte a varte 50 minút. Tekutina by sa mala vstrebať a ryža by mala byť mäkká.
  3. Medzitým pomocou kuchynských nožníc nakrájajte oba druhy xoconostle na malé kúsky veľkosti sústa. V malom hrnci zmiešajte xoconostle, ocot a zvyšné 2 lyžice vody. Priveďte do varu na stredne vysokej teplote, potom znížte teplotu na nízku a varte, kým sa ocot takmer nevstrebe, asi 3 minúty.
  4. Premiestnite zmes do veľkej misy a pridajte divokú ryžu, zelené časti zelenej cibule a píniové oriešky. Dobre premiešajte, aby sa spojili a podľa chuti dochuťte soľou a korením. Podávajte teplé alebo pri izbovej teplote.

Poznámka: Ak máte iba jednu odrodu sladkej, sušenej xoconostle, použite 1/2 šálky.← Starší príspevok

Novší príspevok →

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *