SoFine uvádza na trh rastlinné kuracie hamburgery a zeleninové a syrové puffery – vegconóm

SoFine Foodsrastlinný výrobca so sídlom v Holandsku uviedol na trh dva nové produkty včas pre Veganuary.

SoChicken Burgers, ktoré sa pripájajú k úspešným SoChicken špízom SoFine, sú karbonátky na rastlinnej báze vyrobené zo sójového a pšeničného proteínu. Hovorí sa, že majú rovnakú chuť a šťavnatú štruktúru ako konvenčné kuracie mäso, čím v slepom teste chuti prevyšujú ostatné alternatívy mäsa.

Vegetable & Cheeze Puffers v strúhanke sú vyrobené z 39 % zeleniny – zmesi špenátu, cukety a cibule – v kombinácii s vegánskym syrom. Puffers získali najvyššie hodnotenie Nutriscore A, pretože sú bohaté na vlákninu a bielkoviny a majú nízky obsah nasýtených tukov.

Nové produkty sú už dostupné v Belgicku a nedávno dorazili do niektorých predajní Edeka a Rewe v Nemecku. Uvedenie na trh je podporené marketingovou kampaňou s reklamami, kupónmi, letákmi a propagačnými akciami na mieste predaja.

Životný štýl SoFish Fingers
©SoFine

Pestrý sortiment produktov

SoFine, pôvodne najznámejšia ako značka tofu, v posledných rokoch rozširuje svoj sortiment o rôzne mäsové a mliečne alternatívy. V roku 2020 značka uviedla na trh rastlinnú alternatívu feta s názvom SoCheeze kocky, ktorá je dostupná v troch príchutiach.

Tento apríl SoFine predstavil svoje tyčinky SoFish, ktoré boli zvolené za najlepšiu ochutnávku v slepom teste chuti s dvoma podobnými produktmi. Medzi ďalšie produkty SoFine patria rezne a mäsové guľky.

„Veganuary motivuje stále viac ľudí, aby jedli viac rastlinnú stravu,“ povedala Jessica Zomerdijk, obchodná riaditeľka SoFine. „Ako priekopník v oblasti vegánskych alternatív mäsa, rýb a syra to podporujeme novými lahodnými produktmi – a vytvárame ďalšie stimuly, aby ste jednoducho vyskúšali niečo nové.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *