Správa zistila, že jeden z dvoch španielskych spotrebiteľov kupuje rastlinné produkty – vegconóm

Violife, NeWind Foodsa Združenie výrobcov a distribútorov (AECOC) si objednala správu o španielskych spotrebiteľoch rastlinných potravín, čo potvrdzuje rastúci záujem o rastlinné mäso a mliečne výrobky z rastlinných produktov v Španielsku.

Štúdia ukazuje, že 50 % spotrebiteľov si nedávno zakúpilo rastlinný produkt a 70 % by si v najbližších mesiacoch kúpilo viac.

AECOC SHOPPERVIEWSpotrebiteľská výskumná platforma AECOC, ktorá správu vypracovala, v analýze odhaľuje, že viac ako štvrtina Španielov (26,4 %) sú spotrebitelia rastlinného pôvodu. 54,5 % žien a 45,5 % mužov vo veku od 25 do 45 rokov, ktorí žijú ako pár s maloletými deťmi a bývajú vo veľkých mestách, tvrdí, že sú „vegetariáni“, čo znamená, že dodržiavajú flexitariánsku, vegánsku alebo vegetariánsku stravu. správa.

Vegánsky máj, Múza
© Musa

Kľúčové ovládače nákupu

Spotrebitelia podľa štúdie vnímajú rastlinné produkty ako zdravšie potraviny s menším množstvom tuku, prísad a konzervačných látok s lepšími nutričnými profilmi ako živočíšne produkty, pričom dodávajú, že sú lepšie pre planétu, pretože menej znečisťujú a vyhýbajú sa zneužívaniu zvierat.

75,3 % Španielov uprednostňuje nákup rastlinných produktov v supermarketoch a hypermarketoch, 29,2 % preferuje „bio“ (bio) obchody a 16,5 % nakupuje v bylinkároch. Správa zdôrazňuje, že elektronický obchod sa stáva čoraz obľúbenejším, pričom tento kanál používa 15,6 % Španielov.

Hubový burger
© Innomy

Kampaň na zvyšovanie povedomia ProVeg v Španielsku

ProVeg International spustil informačnú kampaň na sociálnych médiách, Za mäsompropagovať zistenia svojej štúdie o vplyve potravín na životné prostredie v Španielsku a povzbudzovať spotrebiteľov, aby prešli na rastlinnú stravu s cieľom zmierniť klimatickú krízu.

Štúdia organizácie pre zvyšovanie povedomia o potravinách dospela k záveru, že „ak by celá španielska populácia jeden rok dodržiavala rastlinnú stravu, mohlo by to ušetriť približne 1,7 miliardy litrov vody, 10 miliónov hektárov pôdy a viac ako 62 miliónov ton CO2 ročne. “

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *