10 minút s Charlesom Umeanom

Partner NKG PACE diskutuje o výzvach v oblasti kariérneho rastu, výhodách programu PACE a o svojej budúcnosti dúfa, že bude pracovať v zelenej káve.

VASILIA FANARIOTI
SENIOR ONLINE KORESPONDENT

Fotografie s láskavým dovolením Michelle Maisto, pokiaľ nie je uvedené inak

Dnes zatvárame našu NKG PACE séria rozhovorov s Charlesom Umeanom, posledným, ale určite nie najmenším z Partnerov. Charles je absolvent Chicagskej univerzity, ktorý pracoval v kaviarňach a pražiarňach v Atlante, New Yorku a Bostone.

Jeho skúsenosti z prednej časti kávového priemyslu sú hlboké. Charles bol manažérom veľkoobchodu, hlavným baristom a vedúcim kontroly kvality. V súčasnosti sídli na NKG Americké ústredie v Hoboken, New Jersey, kde sa dozviete o získavaní zelenej kávy, logistike a oveľa viac.

Charles sa usmieva do kamery, má na sebe bielu košeľu s gombíkmi a okuliare.  V pozadí je veľká vodná plocha a panoráma mesta.
Charles Umeano je partnerom pracujúcim v programe rasovej rovnosti NKG PACE.
Foto s láskavým dovolením Charlesa Umeana.

BMag: Takže Charles, prečo si sa chcel prihlásiť do programu NKG PACE?

Charles: Prihlásil som sa do PACE, pretože som hľadal príležitosť pracovať v káve mimo maloobchodu. Moja kariéra v oblasti kávy bola väčšinou orientovaná na zákazníkov s určitými laxnosťami v oblasti predaja (veľkoobchod) a vzdelávania. Moja vášeň však vždy bola v zelenej káve a skočil som po šanci pracovať v tomto priestore.

Aké boli doterajšie skúsenosti?

Doteraz to bolo náročné aj neskutočne obohacujúce. Naučil som sa veľa o tom, kde a ako káva rastie, a o logistike prepravy zelenej kávy z miesta pôvodu k zákazníkovi. Čím viac sa dozviem o všetkých rukách, ktoré sa dotýkajú kávy predtým, ako dorazí do vášho miestneho obchodu, tým viac ma pokoruje, že môžem byť súčasťou tohto procesu.

Čo bolo najnáročnejšie na vašom prechode do kávového priemyslu?

Úprimne povedané, išlo o kariérny rast/postup a nedostatočnú transparentnosť v tom, ako a prečo jedna osoba napreduje a jedna nie. Nehovoriac o tom, že plat (aj keď sa zlepšuje) jednoducho nie je ekonomicky udržateľný v maloobchode mimo manažmentu. Príležitosti mimo maloobchodu nie sú dobre inzerované, a tak pre mňa vstúpte do NKG PACE.

Charles s kolegom nalievajú vodu zo strieborných kanvíc do keramických nádob, aby vyskúšali kávu.  Pred nimi je na stole veľa šálok, plastových nádob na kávové zrná a podnosy.
Charles sa snaží pokročiť vo svojej kávovej kariére za hranice maloobchodu a do zelenej kávy.

Veríte, že tento program vám otvorí ďalšie dvere do kávového priemyslu?

Robím to tak, že som si teraz vedomý týchto dverí a zručností, ktoré potrebujem rozvinúť, aby som nimi mohol vstúpiť. Či to bude stačiť, ukáže čas. Dúfam však a skutočne si užívam to, čo sa v programe učím.

Momentálne ste súčasťou tímu Hoboken; aká bola tvoja najobľúbenejšia časť práce doteraz?

Stále viac a viac ovládať jazyk hodnotenia kávy a dozvedieť sa viac o tom, ako fungujú trhy s kávou. Naozaj milujem šálkovanie kávy a od prvých dní v práci baristu.

Aké sú vaše ciele súvisiace s kávovým priemyslom po dokončení program?

Rád by som pokračoval v „zelenej“ práci, či už v kontrole kvality alebo ako obchodník pre importéra, alebo ako nákupca pre pražiareň dlhodobo. Dúfam, že v krátkodobom horizonte zložím skúšky Q Grader a teším sa na návštevu pôvodu začiatkom budúceho roka.

Charles si robí poznámky do poznámkového bloku o káve, ktorú ochutnáva.  Mnoho keramických nádob na poháre leží pred ním na kovovom stole, doplnené o podnosy na kávu.
Charles verí, že program PACE mu otvorí ďalšie dvere v kávovom priemysle.

Čo by ste poradili niekomu, kto uvažuje o prihláške program PACE?

Urob to. Je to len ročný záväzok a za menej ako šesť mesiacov som už z programu vyťažil oveľa viac, ako som očakával (a mal som naozaj veľké očakávania). Je to náročné, ale určite je to kávový program pre ľudí, ktorí jedia, spia a áno, pijú kávu.

Budete obklopení ľuďmi, ktorých celá kariéra je v káve, takže sa veľa naučíte. Ak ste umiestnení v Hobokene ako ja, dokonca si rozviniete ocenenie pre komerčnú kávu. Väčšinou dúfam, že do tohto programu sa prihlásia ľudia, ktorí si zarobili na káve a možno majú teraz jednu nohu za dverami, pretože verím, že by to mohlo znovu zapáliť tú iskru.

O AUTOROVI

Vasileia Fanarioti (ona/jej) je senior online korešpondent pre Časopis Baristaa copywriter a editor na voľnej nohe s primárnym zameraním na kávovom výklenku. Bola tiež dobrovoľnou copywriterkou NIE SOM BARISTA NPO, ktorá poskytuje obsah, ktorý pomáha vzdelávať ľudí o baristoch a ich práci. Jej dobrodružstvá môžete sledovať na thewanderingbean.net.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *