10 najlepších mletých káv v Kanade: recenzie a najlepšie výbery z roku 2022

Predmletá káva je preferovanou voľbou pre mnohých kávičkárov. Je to pohodlné a jednoduché varenie bez všetkých problémov a neporiadku s mletím fazule. Zatiaľ čo mnohí odborníci súhlasia s tým, že celozrnná káva poskytuje viac chuti, stále môžete získať kvalitnú šálku s predmletou kávou.

Tieto recenzie predstavujú 10 najlepších mletých káv v Kanade, ktoré vám pomôžu nájsť práve toto: kvalitnú, robustnú a voňavú šálku kávy bez potreby mlynčeka.

rozdeľovač 3

Rýchle porovnanie našich obľúbených v roku 2022

10 najlepších mletých káv v Kanade

1. Kopavý kôň Káva Konská sila – celkovo najlepšie

Kopanie koňa káva 454 konských síl

Žiadny kanadský zoznam kávy nie je úplný bez Káva na kopanie koňa. Táto doma pražená zmes je naším odporúčaním pre celkovo najlepšiu mletú kávu v Kanade. Zatiaľ čo spoločnosť je známa svojimi celozrnnými kávami, teraz ponúka mleté ​​verzie. Konská sila je jeho tmavá pražená zmes. Zachováva si pôvodnú chuť zmesi so 100% organickým, fair-trade fazuľkami Arabica.

Táto konkrétna príchuť od Kicking Horse chutí celkom odvážne. Je stvorený pre milovníkov tmavo praženej kávy a berie to vážne. Ak nie ste fanúšikom tmavej, silnej kávy, táto konkrétna odroda môže byť priveľa.

Pros

 • Používa organické fazule fair-trade
 • Rovnaká zmes ako celozrnná príchuť Horse Power
 • Pôda v Kanade

2. Folgers Classic Roast – najlepšia hodnota

Klasická pražená mletá káva Folgers

Úroveň praženia: Stredne prepečené

Folgers Classic Roast je najlepšia mletá káva v Kanade za tie peniaze. Má vyváženú a jemnú chuť, ktorá je vhodná ako raňajkový zápar. Keďže má najnižšiu cenovku spomedzi všetkých káv na tomto zozname, môžete si ju pokojne dopriať každý deň. Káva Folgers sa dá nájsť ľahšie ako mnoho iných značiek kávy a je základom vo väčšine kanadských obchodov s potravinami.

Toto je káva vyrobená pre tých, ktorí nechcú nič luxusné, ale hľadajú sviežu, konzistentnú, každodennú kávu. Pri tejto značke nenájdete zmesi noviniek, ktoré by ste našli v Starbucks alebo Kicking Horse, no nenájdete ani prémiové cenovky.

Pros

 • Lacné
 • Konzistentná, hladká chuť
 • Ľahko nájsť
 • Vhodná ako každodenná káva na raňajky

Zápory

 • Žiadne nové možnosti príchutí

3. Tim Hortons 100% kolumbijská jemne mletá káva – prémiová voľba

Tim Hortons 100% kolumbijská, jemne mletá káva

Úroveň praženia: Stredne prepečené

Tim Hortons 100% kolumbijská jemne mletá káva vám poskytne pohodlie Timovej kávy bez toho, aby ste opustili kuchyňu. Nevýhodou je, že to má svoju cenu. Mletá káva Tima Hortona je drahá, ak pijete veľké množstvo kávy.

Pre tých, ktorí chcú pohodlie kávy Tima Hortona bez toho, aby museli bojovať s fujavicami, aby ju dostali, je to pre vás.

Pros

 • Káva z reštaurácie doma
 • Lacné varenie doma

Zápory

 • Drahé v porovnaní s niektorými inými pozemnými možnosťami

4. Tradičná stredne pražená káva Melitta

Tradičná stredne pražená káva MELITTA

Úroveň praženia: Stredne prepečené

Tradičná stredne pražená káva Melitta je jednou z najpredávanejších značiek kávy v Kanade. Je mletá zo 100% prémiových zŕn Arabica a má hlbokú, plnú chuť. Toto konkrétne praženie je dostupné v mletej káve, kávových strukoch a celých zrnách. Je dostupný za ekonomickú cenu, vďaka čomu je dostupný na každodenné pitie. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o environmentálnu stopu značiek, ktoré podporujú, Melitta každoročne prispieva na projekty obnovy ekosystému American Forests Global ReLeaf. Tie podporujú opätovnú výsadbu stromov používaných pri výrobe kávových filtrov Melitta.

Niektorí zákazníci sa sťažujú, že tomuto odvaru chýba aróma a chuť v porovnaní s mnohými inými značkami. Je to jemná zmes mletej kávy a osloví skôr tých, ktorí si vychutnávajú raňajkové zmesi pred silnými kávami s plným telom.

Pros

 • Spoločnosť zodpovedná k životnému prostrediu
 • Cenovo dostupné
 • K dispozícii je veľa rôznych mletých a kávových foriem

Zápory

 • Nie také plné ako niektoré iné možnosti

5. Starbucks Pike Place Roast

Pražená mletá káva Starbucks Pike Place

Úroveň praženia: Stredne prepečené

Slávnu kávu Starbucks v Seattli si môžete pripraviť doma Starbucks Pike Place Roast. Táto odroda je stredne pražená s nádychom čokolády a pražených orechov. Ide o rovnakú kávu, ktorá sa varí v reštauráciách Starbucks, aj keď táto verzia je skôr pomletá ako čerstvo namletá. Má výraznú horkú chuť, ktorou je Starbucks známy, čo znamená, že túto kávu buď máte radi, alebo nie.

Prémiová cenovka Starbucks nasleduje po ich zmesiach do obchodu s potravinami, ale dostupnosť tejto kávy v domácej mletej zmesi je skvelou správou pre tých, ktorí chcú svoje Starbucks opraviť každé ráno. Väčšina zákazníkov súhlasí s tým, že je dostatočne blízko k verzii reštaurácie, aby sa 100% oplatilo kúpiť.

Pros

 • Rovnaká chuť, pre ktorú je známy Starbucks
 • Náznaky čokolády a pražených orieškov

Zápory

 • drahé
 • O niečo slabšie ako čerstvo mletá verzia

6. Starbucks Caffè Verona

Mletá káva Starbucks Caffè Verona

Starbucks Caffè Verona je certifikovaný organický tmavý pražený variant, ktorý obsahuje tmavé kakao a spálený cukor. Je to rovnako bohatá chuť, akú ste očakávali od kávy z reštaurácie Starbucks, aj keď v mletej verzii je o niečo slabšia.

Tento nápoj je silný a neosloví všetkých kávičkárov. Je tiež pomerne drahá a nie je ideálna, ak pijete veľké množstvo kávy.

Pros

 • Organické
 • Bohatá chuť
 • Náznaky kakaa a spáleného cukru

7. Prémiová mletá káva McCafé

Prémiová stredne tmavá pražená mletá káva McCafé

Prémiová mletá káva McCafé je označené ako tmavé pečené, ale v skutočnosti ide skôr o stredne tmavé pečené. Do tejto praženice sú zahrnuté iba tvrdé fazule pestované vo vysokých nadmorských výškach, výsledkom čoho je bohatá, hladká chuť. Zrná Arabica sú 100% eticky získavané z certifikovaných fariem Rainforest Alliance.

Táto mletá káva je mierne kyslá a mnohí zákazníci si všimli, že veľké plechovky časom strácajú na čerstvosti. Túto kávu si budete musieť kúpiť v menších baleniach, aby ste mali stále čerstvú šálku. Bohužiaľ je to menej ekonomické ako nákup vo veľkom.

Pros

 • Kávové zrná z etického pôvodu
 • Zahŕňa iba tvrdú fazuľu z vysokých nadmorských výšok

Zápory

 • Kyslé
 • Veľké plechovky časom strácajú sviežosť

8. 1850 Káva

1850 Káva

Pre ľahko praženú, jemnú a hladkú kávu, ktorá nie je horká, nehľadajte nič iné 1850 Káva. Túto mletú kávu vyrába spoločnosť Folgers, známa svojimi ekonomickými zmesami mletej kávy. Toto je jeho prémiový rad kávy, ktorý je dostupný v mletej aj celozrnnej forme. Je o niečo drahšia ako bežná mletá káva Folgers, ale kyslosť je nízka a chuť je jemná.

Jedinou sťažnosťou na túto kávu je, že medzi bežnými Folgers a 1850 je malý rozdiel v chuti, ale cenovka 1850 je vyššia. Ak kupujete celozrnnú kávu, 1850 je najlepšou voľbou, ale je ekonomickejšie zostať pri bežných Folgeroch na mletú kávu.

Zápory

 • Chutí ako Folgers s vyššou cenovkou

9. Folgers Mletá káva s francúzskou príchuťou vanilky

Folgers Mletá káva s francúzskou príchuťou vanilky

Úroveň praženia: Stredne prepečené

Folgers francúzska vanilková mletá káva ponúka jedinečnú možnosť pre mletú kávu s príchuťou vanilky. Chuť a aróma sú zreteľne rovnaké ako u bežného piva Folgers s trochou pridanej chuti. Nemá umelú chuť a nie je presýtená, takže je to príjemná zmena oproti obyčajnej káve, ak si ju chcete zmiešať.

Pre tých, ktorí nemajú radi kyslú kávu, je to dobrá voľba a prichádza s prijateľnou cenou. Je to lacná značka mletej kávy, takže nečakajte rovnaký typ plnej chuti, aký by ste našli v prémiových mletých kávách.

Pros

 • Lacné
 • Chuť nie je výrazná ani umelá
 • Nie kyslé

10. Maxwell House Rich Dark Roast

Tmavo pražená mletá káva Maxwell House Rich

Mletá káva Maxwell House sú dostupné v tmavom a strednom pražení. Sú dostupné len v jednom mletí, čo môže byť sklamaním pre tých, ktorí majú radi jemne mletú kávu. Táto zmes ponúka jemnú, vyváženú chuť, ktorá je vhodná na každodenné pitie. Všetky obaly sú 100% recyklovateľné, čo ponúka výhodu oproti značkám, ktoré na uskladnenie kávy používajú plastové nádoby.

Je mierne kyslá, takže nebude pre každého, ale je cenovo dostupná a celkovo je to skvelá chuťovo ekonomická možnosť mletej kávy.

Pros

 • Recyklovateľný obal
 • Viacero možností pečenia
 • Vyvážená, hladká chuť

Zápory

 • Kyslé
 • Nie je k dispozícii v jemnom mletí

Sprievodca kupujúcim: Výber najlepšej mletej kávy v Kanade

Ak si nie ste istí, čo hľadať pri kúpe mletej kávy, ste na správnom mieste. Tu sú faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri nákupe:

 • Chuťové poznámky Začnite tým, že určíte, akú úroveň praženia v káve preferujete: svetlý, stredný alebo tmavý. Každá zmes má tiež iné náznaky chuti. Niektoré sú dymové, čokoládové alebo orechové. Možno zistíte, že máte radi tmavú pečienku, ale nie tú s dymovými tónmi. Tým sa zúži hľadanie dokonalého piva.
 • Cena – Ak si dáte šálku (alebo viacero šálok) kávy každý deň, pri výbere mletej kávy sa berie do úvahy cena. O kvalite kávy nie vždy rozhoduje cena, preto sa oplatí experimentovať. Možno zistíte, že máte radšej 5-dolárovú plechovku kávy ako 50-dolárovú. Cenovka neurčuje vašu chuťovú preferenciu.
 • Veľkosť — Mletá káva môže mať tendenciu časom zatuchnúť, keď ju kúpite vo veľkom množstve. Ak máte vo svojom dome veľa ľudí a prechádzate veľkým množstvom kávy, nákup veľkých plechoviek môže byť v poriadku. Ak žijete sami a pijete iba šálku alebo dve denne, môže byť lepšie kúpiť si menšie vrecká.

Koľko mletej kávy mám uvariť?

Typ kávovaru, ktorý máte, akú veľkú nádobu pripravujete, veľkosť mletia a sila kávy, ktorú chcete, to všetko ovplyvňuje, koľko kávy by ste mali dať do nádoby. Zlatý pomer kávy vám môže poskytnúť spoľahlivé vodítko pre väčšinu varení kávy: 1 gram kávy na každých 15 – 18 gramov vody. Aby ste to presne zistili, budete potrebovať kuchynskú váhu. Dobrým východiskovým bodom sú 2 polievkové lyžice na každých 6 uncí vody.

rozdeľovač 2

Záver

Káva na kopanie koňa Horse Power je naše odporúčanie pre celkovo najlepšiu mletú kávu v Kanade. Táto kanadská kávová spoločnosť je známa svojimi bohatými chuťami a konzistentnými zmesami kávy a mleté ​​odrody nie sú výnimkou. Najlepšia mletá káva v Kanade za tie peniaze Folgers Classic Roast. Je to skvelá voľba pre každodennú kávu s dobrou chuťou za rozumnú cenu.


Kredit odporúčaného obrázka: Redrock Photography, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *