10 najlepších nápojov s ľadovou kávou v Starbucks (s obrázkami)

barista drží starbucks cold brew

Ľadová káva s množstvom slávnostných chutí, ktoré môžete pridať do akéhokoľvek nápoja, je v Starbucks vždy v sezóne. Hoci to môže súvisieť s parnými letnými dňami, ľadová káva s niekoľkými dávkami mätového sirupu môže slúžiť ako vianočný nápoj na miernejší decembrový deň. Vybrali sme niekoľko obľúbených nápojov s ľadovou kávou, ktoré si môžete vychutnať počas celého roka, ako aj naše tipy, ako urobiť z akejkoľvek objednávky špeciálnu objednávku.

rozdeľovač 4

10 najlepších kombinácií ľadovej kávy Starbucks

1. Salted Caramel Cream Cold Brew – Najlepší sladký studený nápoj

cukor: 24 g
Obsah kofeínu: 185 mg (Grande)

Pamätáte si na tie karamelové cukríky v pokladni, keď ste boli dieťa? Takto si predstavujeme, že by chutil tento krémový studený nápoj. Ak máte radi karamel a cold brew, tento určite stojí za vyskúšanie. S iba 24 gramami cukru sa tento dostane na strednú cestu, pokiaľ ide o sladkosť, takže vášmu stravovaniu príliš neublíži.


2. Pumpkin Cream Cold Brew – Najlepší sezónny studený nápoj

cukor: 31 g
Obsah kofeínu: 185 mg (Grande)

Tento rok má Starbucks typický zberový nápoj, PSL (pumpkin spice latte), 21. výročie. Zdá sa teda správne, že Starbucks vytvorí podobný nápoj pre novú generáciu fanúšikov tekvicového korenia s kávou uvarenou za studena namiesto espressa. sladký smotanový záver namiesto napeneného mlieka. Pumpkin Cream Cold Brew je vyrobený zo skutočnej tekvice, ale trikom tejto pochúťky je, že v šálke je viac cukru ako zeleniny. Vždy môžete požiadať svojho baristu zo susedstva, aby trochu odložil sirup, ak nechcete sladký punč z koláča.


3. Starbucks Cold Brew Coffee s mliekom – klasická možnosť Cold Brew

cukor: 3 g
Obsah kofeínu: 205 mg (Grande)

Starbucks Cold Brew Coffee with Milk, bez obsahu sladkých sirupov, ktoré maskujú jej prirodzene príjemnú chuť, je pre kávičkárov, ktorí majú radosť z jednoduchých vecí. Tento recept si zachováva základ takmer bez cukru, kalórií alebo tuku. Nerobte si z toho však svoj neskorý večerný pôžitok; obsah kofeínu presahuje 200 mg, vďaka čomu je tento nápoj jedným z najviac nabitých nápojov na našom zozname.


4. Ľadová káva – najlepšia pre miernu sladkosť a kofeín

ľadová káva starbucks
Obrazový kredit: Olena Sergienko, Unsplash
cukor: 20 g
Obsah kofeínu: 165 mg (Grande)

Myslíme si, že tento nápoj je ako sladký čaj z kávy. Nie je to také sladké alebo kofeínové ako niektoré možnosti, ale má niečo, čo je ideálne na vyzdvihnutie po obede. Niektoré kaviarne ponúkajú obyčajnú ľadovú kávu, no Starbucks do nich automaticky pridáva trochu jednoduchého sirupu. Pravdepodobne môžete požiadať o zadržanie sirupu, ak ho nechcete. Dajte si však pozor, bez trochy cukru môže chutiť super silno.


5. Pretrepané espresso s ľadovou čokoládou a mandľovým mliekom – najlepšie ľadové latte s mandľovým mliekom

cukor: 16 g
Obsah kofeínu: 255 mg (Grande)

Orechy + káva + trocha sladkého kakaového prášku sa zmiešajú do nízkokalorického nápoja s nízkym pocitom viny s tou správnou zmesou bohatej, pikantnej sladkosti. Tento nápoj považujeme za nízkosacharidovú voľbu pre Starbucks a je relatívne zdravou voľbou, pokiaľ znesiete jeho takmer 300 mg. kofeínu obsiahnutého v blond espresse.


6. Ľadové pražené vanilkové ovsené mlieko pretrepané espresso – najlepší recept na ovsené mlieko

cukor: 11 g
Obsah kofeínu: 255 mg (Grande)

Mlieko vo väčšine nápojov môžete nahradiť ovseným mliekom alebo mandľovým mliekom, ale myslíme si, že vanilková aróma patrí k ovseným mliekom v tomto nápoji, rovnako ako kakao sa dobre spája s mandľovým mliekom v druhom pretrepanom espresse. Blond pražené espresso dodáva tomuto nápoju kofeínovú vzpruhu, zatiaľ čo 11 gramov cukru v sirupe s príchuťou praženej vanilky poskytuje trochu sladkosti, ktorá je ideálna na každý deň.


7. Iced Caffe Latte – najlepšie klasické ľadové latte

ľadové latte grande starbucks so sójovým mliekom
Obrazový kredit: Lala Azizli, Unsplash
cukor: 11 g
Obsah kofeínu: 150 mg (Grande)

Ľadové caffe latte je obľúbená klasická kaviareň, ktorá sa jednoducho pripravuje. Barista naleje mlieko na ľad a dva panáky espressa a dá vám ľadový nápoj, ktorý určite poteší. Je to bezpečná a upokojujúca voľba, ku ktorej sa vrátite na bežný deň, ktorý nemusí byť extra, aby bol výnimočný.


8. Iced Cinnamon Dolce Latte – Najlepší kreatívny nápoj

cukor: 35 g
Obsah kofeínu: 150 mg (Grande)

So škoricovým sirupom tento nápoj vyzerá, že by bol obľúbený na jeseň, ale v skutočnosti je v ponuke po celý rok. Zistili sme, že tento nápoj nie je skúšaný v iných kaviarňach tak často ako ich iné obľúbené nápoje, takže ide skôr o typickú vec Starbucks. S lahodnou škoricou, cukrom a maslovou polevou chceme túto dobrotu vyskúšať, keď budeme mať nabudúce náladu na niečo naozaj sladké.


9. Ľadové karamelové macchiato – najlepšie macchiato

strabucks ľadové karamelové macchiato
Obrazový kredit: kevs, Unsplash
cukor: 34 g
Obsah kofeínu: 150 mg (Grande)

Vedeli ste, že Starbucks amerikanizoval talianske macchiato? Sirupový nápoj, ktorý považujeme za štandard pre karamelové macchiato, je v skutočnosti úplným znovuobjavením originálu, malého nápoja, ktorý obsahuje pár dávok silného espressa s trochou mliečnej peny. Starbucks však vie, že Američania majú radi cukor všetkotak do zmesi pridali trochu karamelového sirupu a veľa mlieka, aby vytvorili základ kaviarne, ktorý dnes milujeme.


10. Iced White Mocha – Najlepšie ľadové Mocha Latte

ľadová biela moka starbucks
Obrazový kredit: Alvaro Bernal, Unsplash
cukor: 48 g
Obsah kofeínu: 150 mg (Grande)

Ak je ľadový biely moka deň, vieme, že bude dobrý. Nezáleží nám ani na tom, že tento nápoj obsahuje celú odporúčanú dennú porciu cukru len v porcii veľkosti Grande. Je to jediný dôvod, prečo sme odišli do Starbucks, a bude to stáť za každý sladký dúšok.

rozdeľovač 3

Rozdiel medzi ľadovou kávou, ľadovým latte a studeným nápojom v Starbucks

Zdá sa, že každá kaviareň má trochu iný spôsob rozlišovania medzi studeným nápojom, ľadovou kávou a ľadovým latté. V Starbucks studený nápoj nikdy nezažije teplo. Fazuľa sa ponorí do studenej vody na 20 hodín. Tento dlhší proces dodáva nápoju profil s nízkym obsahom kyselín a o niečo silnejšiu a prirodzene sladšiu chuť. Pomalý proces lúhovania tiež dodáva nápoju extra dávku kofeínu.

Ľadové latté sú espresso, ktoré sa naleje na ľad a mieša sa s mliekom podľa vlastného výberu a zvyčajne s nejakým typom sirupu. Ľadová káva je naopak normálna pražená zo Starbucks, ktorá sa varí dvakrát silnejšie ako bežná káva a potom sa naleje na ľad.

ľadová káva starbucks
Obrazový kredit: Dimaz Fakhruddin, Unsplash

Ako si objednať v Starbucks

Stáť v rade Starbucks môže byť trochu zastrašujúce, ak nie ste oboznámení s procesom. Zákazníci, ktorí chrlia čudné slová ako „venti“ a „grande“ a zároveň pridávajú ďalšie pokyny, ako sú viacnásobné dávky alebo pumpy navyše, môžu vo vás vyvolať pocit, že ste prekročili hranicu do malej cudzej krajiny, kde nerozumiete kultúre. Dobrou správou však je, že váš priateľský susedský barista je tu, aby vám pomohol. Aj keď nerozumiete žargónom, ak láskavo vysvetlíte, čo chcete, zvyčajne vám pripravia nápoj, ktorý poslúži vašim potrebám.

Napríklad možno neuvidíte bezmliečnu verziu ľadového bieleho moka, ale vždy sa môžete opýtať, aké druhy mlieka sú v ten deň k dispozícii, ak chcete rastlinný variant. Podobne možno máte chuť na latte, ale nechcete vanilku alebo akúkoľvek sezónnu príchuť, ktorá je na displeji. Niekedy bude mať v obchode zvyšky sirupu z predchádzajúcej sezóny a môže vám pripraviť nápoj, ktorý nie je oficiálne dostupný – ak pekne poprosíte (aj sprepitné štedro pomáha).

V prípade, že sa chcete pri pulte javiť trochu vyrovnanejšie, tu je šesť veľkostí Starbucks*:

  • Demi (3 unce)
  • Krátke (8 uncí)
  • Vysoký (12 uncí)
  • Grande (16 uncí)
  • Venti (20 uncí pre horúce nápoje, 24 uncí pre studené nápoje)
  • Trenta (31 uncí)

*Poznámka: Najbežnejšie sú Tall, Grande a Venti. Niektoré nápoje nie sú dostupné vo všetkých veľkostiach.

rozdeľovač 5

Záver

Aj keď to môže znieť odstrašujúco, objednať si v Starbucks je tu nápoj pre každého, kto má rád ľadovú kávu. Naučiť sa niektoré žargónie a zoznámiť sa s jedálnym lístkom vám môže pomôcť, ale nezabudnite, že ak sa o to spýtate baristu, väčšinu nápojov si môžete prispôsobiť podľa svojho vkusu.


Kredit za najlepší obrázok: Omar Lopez, Unsplash

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *