15 producentov vyhralo ako najlepší z Thajska smeruje do aukcieDaily Coffee News od Roast Magazine

Ceremoniál To najlepšie z Thajska

Ceremoniál Best of Thailand 2022. Všetky obrázky s láskavým dovolením Alliance for Coffee Excellence.

Pätnásť šarží kávy bolo identifikovaných ako víťazov v a Pohár excelentnosti (CoE) pilotný program pre thajské zelené kávy tzv To najlepšie z Thajska.

CoE súrodenecká nezisková organizácia Alliance for Coffee Excellence (ACE) v súčasnosti predáva sady vzoriek 15 víťazných káv pred online aukciou, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 17. novembra. Na nákup sady vzoriek v hodnote 300 USD sa nevyžaduje členstvo v ACE.

ACE spolupracovalo so súkromnými spoločnosťami KVN Import Export (1991) a Coffee Therapy (Thajsko) na pilotnom programe, ktorý by v prípade úspechu mohol v budúcich rokoch priniesť do krajiny úplný program CoE. V roku 2022 sa v ôsmich rôznych krajinách produkujúcich kávu konali podujatia a aukcie Rady Európy.

V Best of Thailand víťazné kávy prevažne pochádzali zo severu krajiny, pričom kávy odzrkadľovali štyri rôzne procesy po zbere a osem rôznych odrôd arabiky. Veľkosti šarží sa pohybujú od 60 do 150 kilogramov.

Najlepšie trofeje z Thajska

“Thajsko má toľko prísľubov a možností,” uviedol výkonný riaditeľ Rady Európy Darrin Daniel v oznámení o úvodnom podujatí. “Sme radi, že môžeme byť súčasťou thajskej histórie špeciálnych káv.”

Do súťaže prihlásilo kávy celkovo 100 farmárov, pričom početné kolá národného a medzinárodného hodnotenia priniesli 15 víťazov.

Najlepšie hodnotenú kávu vyrobil farmár Caleb Jor Dance z Caleb Gem Forest Coffee. Káva, odroda Gesha s umývaným procesom, ktorá bola pestovaná v najvyššej nadmorskej výške zo všetkých káv v súťaži, dosiahla skóre 92,82.

To najlepšie z Thajska Caleb

Víťazný kávový farmár Caleb Jor Dance.

“Som viac nadšený z toho, že sa to stalo v mojej krajine, ako z toho, že som vyhral prvé miesto,” povedal Jor Dance. „Je to veľký krok pre thajských producentov. Tak dlho sme hľadali túto príležitosť a teraz sa to konečne deje a uvedenie našej krajiny na medzinárodné trhy je pre nás úžasné.”


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *