2022 Singapore Roaster Forum

Pozeráme sa na niektoré z vrcholov nedávneho singapurského fóra pražiarov, od prevzatia kaviarní a cuppingových stolov až po panelové diskusie s odborníkmi z odvetvia.

VASILIA FANARIOTI
SENIOR ONLINE KORESPONDENT

Fotografie s láskavým dovolením Singapurský kávový kolektív

Singapur je síce malý ostrov, ale pokiaľ ide o špeciálnu kávu, ponúka silný úder. To sa prejavilo počas druhého Singapurské fórum pražiarov; Na fóre, ktoré sa konalo prvý októbrový víkend 2022, sa stretli niektorí z najlepších miestnych a medzinárodných talentov v kávovom priemysle. Veľmi očakávaná udalosť, ktorá bola kvôli COVID-19 na dva roky zastavená, sa napokon uskutočnila a nesklamala.

Na fóre, ktoré organizátori označujú ako otvorenú platformu pre kávových profesionálov na zdieľanie a výmenu poznatkov, sa uskutočnili rôzne panelové diskusie, prevzatie kaviarní a ochutnávky kávy. Nechýbali ani hostia niektorých z najväčších kávových mien. Dnes sa pozrieme na niektoré z vrcholov tohto podujatia, ktoré bude určite každoročným základom singapurského kávového kalendára.

Matt Winton hovorí pred zhromaždeným publikom.  V jednej ruke drží mikrofón, druhou gestikuluje do publika.  Má na sebe pestré farby s rozmarným tričkom s dinosaurou potlačou pod rozopnutou košeľou s gombíkmi.
Majster World Brewers Cup 2021 Matt Winton hovoril o tom, ako môžu malé pražiarne budovať vzťahy s dodávateľmi.

To najlepšie zo Singapore Roaster Forum

Medzi hlavné vrcholy podujatia patrilo prevzatie baru spoločnosťou Matt WintonMajster Svetového pohára pivovarov 2021 a Sierra YeoŠampión UK Brewers Cup 2022. Títo dvaja talentovaní kávoví profesionáli obsadili bary Cesto a Spoločnosť Glyph Supply Co.a pohostili hostí úžasnými kávovými výtvormi. K ďalším nezabudnuteľným momentom patrilo podávanie súťažných káv Yessylia husleIndonézsky baristický šampión 2022 a Mikael JasinIndonézsky baristický šampión 2019 a 2020 2019/2020, o hod. Komunitná kávaako aj ich improvizované zmeny hostí v Dough.

Tri ženy sedia v paneli pre podnikateľky v oblasti kávy.  Ten v strede má vlasy po bradu a hovorí do mikrofónu.  Naľavo od nej sedí žena v čiernom tope, tvárou k rečníkovi.  Na druhej strane je žena s chvostom, ktorá drží pohár a počúva.  Na jej druhej strane je muž v bielej košeli, tiež na paneli.
Podnikanie žien sa dostalo do centra pozornosti aj počas Roaster Forum.

Horúce témy

Na singapurskom fóre pražiarov sa uskutočnilo množstvo panelových diskusií s témami od metodológie cuppingu a spracovania až po prístupy k praženiu a podnikanie v kávovom priemysle. Hee WeiSingapurský baristický šampión z roku 2022 sa podelil o svoju cestu na majstrovstvá sveta, zatiaľ čo Matt Winton poskytol informácie o získavaní kávových zŕn pre malé pražiarne. Mikael Jasin ďalej hovoril o rôznych metodológiách spracovania, ktoré sa používajú na dosiahnutie vyššieho skóre pri pohárovaní a cien kávových zŕn. Skúsení pražiari zvažovali praženie vzorky verzus výrobné. Okrem toho sa skupina podnikateľiek podelila o svoje skúsenosti v kávovom priemysle.

Kávový cuppingový stôl na Singapore Roaster Forum predstavoval veľký výber káv z celej Ázie, vrátane niektorých vietnamských špeciálnych káv, ktoré priniesol Will Frith a Kel Norman z Budovanie kávy.

Pohľad zozadu na muža pri cuppingovom stole, ktorý aranžuje veľa vriec vystavovaných káv, ktoré na podujatie priniesli singapurské pražiarne.  Na sebe má biele tričko a sivú bejzbalovú čiapku.
Na cuppingovom stole bolo viac ako 20 káv z celej Ázie.

Takže si myslíš, že vieš variť?

Víkend skončil vôbec prvým So You Think You Can Brew? pivovar domácich pivovarov pri Komunitná káva. V súťaži súťažilo 18 finalistov v sérii výziev, pričom každé kolo obsahovalo tajomnú kávu, ktorú treba kalibrovať s cieľom prezentovať porotcom najlepší nápoj do 15 minút.

Posvietiť si na domácich výrobcov piva bol skvelý spôsob, ako povzbudiť kávových nadšencov všetkých úrovní, aby sa zapojili do tohto odvetvia. Sme si istí, že to nie je poslednýkrát, čo takéto podujatie vidíme na Singapore Roaster Forum.

Celkovo bol víkend mimoriadne úspešný a milovníkom kávy dal šancu stretnúť sa a stretnúť sa s tými najlepšími v biznise, dozvedieť sa viac o káve a vychutnať si skutočne vynikajúce šálky joe. Už sa nevieme dočkať, čo prinesie budúci ročník podujatia!

O AUTOROVI

Vasileia Fanarioti (ona/jej) je senior online korešpondent pre Časopis Baristaa copywriter a editor na voľnej nohe s primárnym zameraním na kávovom výklenku. Bola tiež dobrovoľnou copywriterkou NIE SOM BARISTA NPO, ktorá poskytuje obsah, ktorý pomáha vzdelávať ľudí o baristoch a ich práci. Jej dobrodružstvá môžete sledovať na thewanderingbean.net.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *