22 producentov vyhralo prestížne ocenenia Colombia Cup of Excellence Awards Daily Coffee News od Roast Magazine

Kolumbijský pohár excelentnosti

Víťazní zástupcovia producentov sa tento mesiac zišli na slávnostnom odovzdávaní cien Cup of Excellence. Všetky obrázky s láskavým dovolením Alliance for Coffee Excellence.

Výrobcovia 22 mikrošotov zelenej kávy reprezentujúcich sedem rôznych odrôd kávy arabica, päť rôznych oblastí pestovania a štyri rôzne metódy pozberového spracovania získali prestížne ocenenie Pohár excelentnosti (CoE) ocenenie v Kolumbii.

CoE organizátor Alliance for Coffee Excellence (ACE) a Kolumbijská asociácia pre dokonalosť kávy (ASECC) oznámila víťazov na slávnostnom ceremoniáli tento mesiac pred aukciou ocenených káv, ktorá sa uskutoční v utorok 22. novembra.

ACE v súčasnosti predáva vzorky aukčných položiek svojim členom a zároveň pomáha organizovať nákupné skupiny pre vysokoprofilovú aukciu. Minuloročná aukcia Colombia CoE stanovila medzinárodný aukčný rekord skupiny za najvyššiu priemernú cenu s 25 malými dávkami zelenej kávy v priemere viac ako 30 dolárov za libru.

Raquel Lasso zastupujúca svojho manžela Carlosa Alberta Belalcazara

Raquel Lasso zastupujúca svojho manžela, víťazného producenta Carlosa Alberta Belalcázara.

Medzi víťaznými kávami v roku 2022 je umývaná káva Gesha z farmy La Bohemia, ktorú vyrábal Carlos Alberto Belalcázar. Káva sa umiestnila na prvom mieste súťaže s konečným skóre 90,64 podľa medzinárodnej poroty Rady Európy.

„Môj adoptívny syn vyhral druhé miesto v roku 2021. Keď ochutnal moju kávu, trval na tom, že by som sa tento rok mala zúčastniť Cup of Excellence. Ale keďže nemám internet, nemyslel som si, že by som sa mohol zúčastniť. Skúmal som však a ukázalo sa, že je to veľmi jednoduché a svoju kávu som mohol prihlásiť do súťaže,“ uviedol Belalcázar v oznámení zdieľanom ACE. „Vyvinuli sme veľké úsilie, aby sme všetky procesy na farme robili podľa knihy a na kvalite pracujeme už viac ako 20 rokov. Takže toto je veľká odmena za našu snahu.“

Zoznam všetkých víťazných fariem plus informácie o aukcii je k dispozícii tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *