5 vynikajúcich značkových nápojov v Asheville, NC

Uvoľnené mestečko Asheville v horách západnej Severnej Karolíny má osobitý charakter, ktorý sa odráža v jeho špeciálnej kávovej scéne.

BY ZECHARIAM MOSS
ŠPECIÁLNE PRE MAGAZÍN BARISTA ONLINE

Fotografie od Emily Moss, pokiaľ nie je uvedené inak

Ľudia z Asheville, NC, žijúci v horskom mestečku presiaknutom kultúrou a kreativitou, vkladajú do kávy toľko myšlienok ako do svojho umenia. Akýkoľvek výber z kaviarní uvedených nižšie by patril do vášho víkendového výletného itinerára, či už sa chystáte vyraziť na chodníky alebo si prezerať miestne pouličné umenie či galérie. Z každého obchodu sme vybrali typický nápoj, ktorý podľa nás patrí medzi tie najlepšie, no menu sa neustále mení a možno nájdete niečo iné, čo znie ešte lepšie. Sledujte jednotlivé obchody na Instagrame a zistite viac o ich sezónnych ponukách.

Buzz Chill v High Five Coffee

High Five Coffee je obchod so zvieratami s prirodzeným punk-rockovým nádychom plynúcim z ich ponuky. S tromi rôznymi miestami je táto rodinná kaviareň jednou z najľahšie dostupných v meste.

Zatiaľ čo takmer každý obchod ponúka studené pivo, High Five’s Buzz Chill je studený nápoj ako žiadny iný. Vytvára sa procesom nazývaným chladenie mladiny. Buzz Chill používa kávu s jedným pôvodom z Oaxaca v Mexiku; chuťové tóny cold brew sú doplnené polevou studenej peny napustenej miestnym horským medom a štipkou škorice. Okrem Buzz Chill by ste si mali pozrieť aj ich pravidelnú rotáciu špeciálnych nápojov vytvorených baristami.

Krvavá bazalka v Rowan Coffee

Krvavá bazalka v pohári na bare v Rowan Coffee v Asheville, NC
Krvavá bazalka v Rowan Coffee.

Na prvý pohľad Rowan Coffee Zdá sa, že je to vaša priemerná kaviareň so štandardným výberom známych nápojov, na ktoré sme takmer všetci zvyknutí. Keď sa však pozriete hlbšie do ponuky špeciálnych nápojov, čoskoro zistíte, že sa ponoríte do rozšíreného sveta chutí. Medzi prísady patria čerstvé bylinky, džúsy a elixíry, ktoré pripomínajú váš miestny kokteilový bar. Holý drevený bar a stoličky v kombinácii s historickou budovou v centre mesta pomáhajú vytvoriť úplne pohlcujúci zážitok z Asheville.

Vrcholom ponuky je Bloody Basil – espresso tonikum vyrobené z jednoduchého sirupu s bazalkou, šťavy z krvavého pomaranča, domácej tonikovej vody a espressa. Jasné citrusové chute sú zrejmé so sýtením oxidom uhličitým z tonickej vody a ich kombinácia a espresso môže vyvolať pocit, že ste sa preniesli do talianskeho ovocného sadu.

One Year Elder v Rowan Coffee

Nápoj One Year Elder v pohári na bare.
Rowan Coffee’s One Year Elder je typickým nápojom Asheville.

Baristi sú v Rowan Coffee takí kreatívni, že sme si nemohli pomôcť a pridať do zoznamu ďalší drink. The One Year Elder je pretrepané espresso so sirupom zo sarsaparilly a korenia, kvetom chryzantémy a bazovou šťavou. Výsledkom je nápoj, ktorý sa nepodobá ničomu, čo som zažil; chutí, ako keby chai bol na kávovom základe namiesto čaju, s komplexnými zemitými chuťami a potom nostalgiou koreňového piva zo sarsaparilly. One Year Elder by konkuroval väčšine mixológov, a zdá sa, že je dokonalým odrazom dlhých, horúcich letných nocí v horách.

Levanduľový čaj v peľovej kaviarni a kvetinárstve

Ľadový levanduľový čaj v Asheville's Pollen Coffee and Flower Shop.
Lavender Chai v Pollen Coffee and Flower Shop je vždy obľúbený ľadový, ale nenechajte si ujsť možnosť vyskúšať ho aj horúci!

Fazuľu a kytice dostanete na rovnakom mieste Peľová káva a kvetinárstvo. Táto malá kaviareň na okraji mesta stelesňuje dušu Asheville svojou kombináciou umenia, kvetinových aranžmánov a kávy. Choďte do dielne alebo si vezmite tovar so sebou – nech vás privedie čokoľvek, určite ochutnajte ich Lavender Chai. Obsahuje domáci levanduľový sirup s charakteristickou zmesou chai. Či už horúce alebo ľadové, svetlá a kvetinová sladkosť levandule v spojení s výrazným a korenistým chai vytvára jedinečný chuťový profil, ktorý oživí každú chuť.

Čaj Biela ruža na Dobrej

Vďaka rozsiahlemu čajovému menu s dvoma útulnými obchodmi v meste, Dobrý čaj ponúka lahodné nápoje, ak sa chcete na chvíľu vzdialiť od kávy.

Jednou z obľúbených je Biela ruža. Je to matcha latte ako žiadne iné, zmiešané s tahini, kokosovým mliekom a ružovou vodou. Tahini aj ružová voda zvýrazňujú chuťové profily, ktoré sú pre matcha prirodzené, a dodávajú jej definitívny kvetinový oriešok. Aj keď je populárna servírovaná za studena, táto žiari aj ako horúci nápoj, ideálny na uchopenie na ceste k chodníku.

Viac z našich obľúbených značkových nápojov z kaviarní po celom svete nájdete tu.

O autorovi

Viacgeneračný rodák zo Severnej Karolíny, Zachariáš Moss po desiatich rokoch opustil reštauračný priemysel, aby sa mohol venovať svojej láske k tvorivému písaniu. Aj keď nemôže uniknúť svojej láske ku káve, žiari ako nezávislý autor kópií/duchov pre priateľov a firmy. Jeho kancelária sa nachádza vo viacerých kaviarňach po celej Karolíne.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *