8 efektívnych spôsobov, ako propagovať svoju firmu s kávou: Tipy pre odborníkov!

manažér a čašníčka sa smejú na tablete v kaviarni

Založiť si vlastnú kaviareň je pre niektorých splneným snom, najmä ak milujete pitie kávy a všetko ostatné o produkte. Kaviareň je jedinečný typ podnikania. Je to kríženec medzi reštauráciou a maloobchodom.

Je to preto, že kaviarne predávajú produkty, ale spoliehajú sa aj na to, že zákazníci navštevujú ich obchody, aby tieto produkty predávali a zostali v podnikaní. Tu prichádza na rad reklama na váš biznis s kávou.

Dnes sú kaviarne na každom rohu, niekedy aj dve alebo tri na ulici. Čím vyniká vaša káva a váš obchod nad ostatnými? Ako môžete propagovať svoj podnik s kávou, aby ste prilákali zákazníkov a prinútili ich, aby sa k vám vracali viac? Pokračujte v čítaní nižšie, kde nájdete niekoľko najefektívnejších spôsobov propagácie vášho podnikania v oblasti kávy.

rozdeľovač 6

8 najlepších spôsobov, ako propagovať svoju firmu s kávou:

1. Značka a logo sú kľúčové

Nemôžete mať úspešnú kaviareň, ak sa neznačíte a nemáte efektné logo. Chcete, aby si vás ľudia pamätali. Chcete, aby niekto videl logo vašej kaviarne a povedal, že tam bol, a potom to odporučil osobe, s ktorou sú. Pomôže vám to priviesť viac zákazníkov, takých, ktorí prídu na návrh priateľa a zostanú na úžasnej káve a službách.

Vaše logo by malo byť viac ako fotografia hrnčeka kávy. Aj keď to nemusí byť zložitý dizajn, musí to povedať, kto ste, a byť zapamätateľné. Chcete, aby vaša značka vynikla zo všetkých ostatných, keď ľudia premýšľajú o kaviarňach.

logo kaviarne
Obrazový kredit: Rawpixel.com, Shutterstock

Zapojenie sa do komunity je ďalší skvelý spôsob, ako propagovať svoju kaviareň, najmä ak práve začínate a máte prísny marketingový rozpočet. Nájdite spôsoby, ako pomôcť ostatným vo vašej komunite a zároveň inzerovať svoju kaviareň.

Môžete napríklad ponúknuť kurzy, ktoré obyvateľov vašej komunity učia o rôznych druhoch kávových zŕn, ako si vybrať tú najlepšiu a podobne. To bude propagovať vašu kaviareň a dostať sa k slovu. Môžete sa tiež spojiť s rôznymi charitatívnymi organizáciami vo vašej oblasti, aby ste pomohli ostatným, a dokonca si môžete vytvoriť stánok na miestnych podujatiach.

Ak sa zapojíte do svojej komunity, pomôže to nielen propagovať vašu kaviareň, ale tiež vás to zapojí do kontaktu s miestnymi obyvateľmi a dáte im poznať tvár značky. Je to skvelý spôsob, ako si vybudovať dôveru a získať priateľov, ktorí budú pravidelne navštevovať vašu kaviareň.


3. Vytvorte webovú stránku

Ak chcete viesť úspešnú kaviareň, budete musieť vkročiť do digitálneho veku. Zatiaľ čo mnohí majitelia firiem nenávidia myšlienku dostať sa na internet, vytvoriť webovú stránku a najmä stať sa aktívnym na sociálnych médiách, je to nevyhnutné, ak chcete pritiahnuť zákazníkov do svojho obchodu a dosiahnuť úspech.

Výskum ukázal, že viac ako 80 % spotrebiteľov skúma obchod online a navštevuje webovú stránku obchodu skôr, ako sa ho rozhodnú navštíviť. Ak nemáte webovú stránku, ide o strohú webovú stránku alebo je náročná na navigáciu, môžete stratiť až 80 % verných zákazníkov.

Ak to myslíte vážne s tým, aby bola vaša kaviareň úspešná, aj keď nemáte v pláne umiestniť menu online a povoliť cez neho objednávky, stále potrebujete webovú stránku, aby sa zákazníci mohli dozvedieť o vás a o tom, čo ponúkate.

Aj keď sú k dispozícii bezplatné webové stránky, ich používanie sa neodporúča. Zapracujte to do svojho rozpočtu a zaplaťte za webovú stránku, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Chcete, aby bol váš web bez chýb v pravopise a gramatike, aktuálny a plný čerstvého obsahu. Tiež chcete, aby bola navigácia a zoznam toho, čo vo svojej firme ponúkate, jednoduchá.

V skutočnosti je najlepšie najať si profesionálneho dizajnéra webových stránok, ktorý sa postará o vytvorenie a navrhnutie vašej webovej stránky za vás. Chcete, aby bola webová stránka profesionálna a zároveň útulná, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

žena pracujúca na notebooku so šálkou kávy latte
Obrazový kredit: Yanawut.S, Shutterstock

4. Staňte sa aktívnym na sociálnych médiách

Rovnako ako v prípade vašich webových stránok je dôležité mať aktívnu prítomnosť na stránkach sociálnych médií. Aj keď si možno myslíte, že inzerovanie vašej kaviarne na sociálnych sieťach nezmení, sme tu, aby sme vám povedali, že viac ako polovica sveta trávi aspoň časť svojho dňa na rôznych stránkach sociálnych médií.

Je to vynikajúci spôsob, ako propagovať svoje podnikanie, ak ho používate správne a robíte to dobre. Ak vytvoríte nástenky a videá o svojom produkte, budete sa chcieť zaregistrovať na stránky, ako sú Facebook, Twitter, Instagram a dokonca aj TikTok a Pinterest.

Bude to vyžadovať úsilie a môže to byť časovo náročné, ale odmena bude stáť za námahu. Nezverejňujte na týchto účtoch iba príspevky a potom odíďte. Najlepšie je pokúsiť sa komunikovať s ľuďmi, ktorí uverejňujú príspevky o vašom obchode a produktoch. Chcete, aby si ľudia mysleli, že ste prístupní. Kaviareň je predsa veľmi spoločenské miesto, takže to bude vo váš prospech.

Môžete si najať správcu sociálnych médií, aby za vás robil príspevky a spravoval tieto účty. Stále je však potrebný osobný kontakt, takže sa chcete prihlásiť a komentovať.


5. Použite svoje miestne médiá

Vždy by ste sa mali snažiť využiť miestne médiá, kde sa nachádza vaša kaviareň. Začnite miestnymi novinami, mestskou nástenkou a miestnym online časopisom. Každé mesto má však iné postupy, preto sa uistite, že sa naučíte a poznáte správne postupy skôr, ako tam budete inzerovať.

Najlepšie na spolupráci s lokálnymi médiami je, že zvyčajne nie je taká drahá ako iné formy marketingu. Je však tiež dôležité si uvedomiť, že lokálna reklama bude fungovať len vtedy, ak zasiahnete cieľovú skupinu a zacielite ju správnym spôsobom. Napríklad nechcete, aby sa vaše reklamy zameriavali na deti, ktoré nepijú kávu, aspoň zatiaľ nie.


6. Spojte sa s influencermi

Influenceri sú dnes na internete veľkou témou a mali by ste ich využiť a využiť ich na reklamu vášho biznisu s kávou. Pri vytváraní prítomnosti na sociálnych médiách môže spolupráca s influencerom znamenať veľký rozdiel a prilákať zákazníkov do vášho obchodu.

Influenceri majú vysokú prítomnosť na internete a veľa sledovateľov a dostávajú zaplatené za propagáciu produktov a služieb iných firiem na ich vlastných platformách. Oslovte niekoľko influencerov, aby ste zistili, ktorý z nich bude pre vás najlepší a či sú vhodné pre vaše marketingové potreby.

Influenceri môžu byť pre vašu firmu prínosom, ak si ich môžete dovoliť, skúste to preto zapracovať do svojho rozpočtu ako marketingovú stratégiu.

žena fotí jedlo a kávové nápoje
Obrazový kredit: Maha Heang 245789, Shutterstock

7. Podporujte recenzie

Povzbudzovanie zákazníkov, aby zanechali recenzie na vašom webe, sociálnych médiách a kdekoľvek inde, je skvelý spôsob, ako propagovať vašu kaviareň a dať najavo, že ste to miesto, kam ísť na kávu a ďalšie.

Môžete dokonca nechať ľudí stimuly na podporu recenzií. Niektoré návrhy sú bezplatná káva, bezplatné pečivo alebo dokonca bezplatný hrnček na kávu s vaším logom, čo je ďalšia forma bezplatnej reklamy. Recenzie sú niečo, čo potrebuje každá firma, aby bola úspešná, preto ich povzbudzujte.


8. Word of Mouth

Dokonca aj vo veku sociálnych médií, keď sú všetci väčšinu dňa na svojich počítačoch alebo telefónoch, je ústne podanie stále najlepším spôsobom, ako propagovať vašu kaviareň. Ústne vyjadrenie znamená, že ľudia hovoria o vašom obchode a káve a jedle, ktoré podávate. Povzbuďte svojich verných zákazníkov, aby o vašom obchode povedali svojim priateľom, rodine a spolupracovníkom. Toto je najlepšia forma bezplatnej reklamy a kompliment pre vás a vašu kaviareň.

barista robí zákaznícky servis
Obrazový kredit: RODNAE Productions, Pexels

rozdeľovač 4

Záver

Otvorenie kaviarne je vzrušujúci podnik; ak milujete kávu a podnikanie, je to ešte vzrušujúcejšie. Úspech žiadneho podnikania však nemôžete dosiahnuť bez riadnej reklamy. Preto vám rady uvedené vyššie prídu vhod. Reklama si vyžaduje prácu a trpezlivosť, no v konečnom dôsledku budete radi, že ste si na ňu našli čas, najmä keď je váš biznis tak zaplavený vernými zákazníkmi, že musíte zvážiť rozšírenie. No, nebol by to splnený sen?


Kredit za obrázok: Cameron Prin, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *