9 z najlepších ženských reštaurácií v Orlande za rok 2021

Marec je Mesiacom histórie žien, kde oslavujeme neuveriteľné príspevky, ktoré ženy v histórii urobili. Na počesť tejto príležitosti upozorňujeme na niektoré z najlepších ženských reštaurácií v Orlande na rok 2021.

1. Indická reštaurácia Tabla, Nora Jain

Indická reštaurácia Tabla ponúka niektoré z najlepších indických, thajských a čínskych jedál v celej strednej Floride. Nora Jain vlastní Tabla, ktorá má jedno miesto v Orlande a jedno vo Winter Parku.

„Verím, že ako žena dodávame nášmu priemyslu jemný nádych,“ povedala Nora Jain. „Poháňa nás vášeň, takže do našich jedál vnášame dokonalosť a kreativitu. Mal som veľmi pohodlnú krivku učenia, pretože mám pocit, že väčšina šéfkuchárov je ako umelci, takže pokiaľ som pochopil ich víziu, veľmi spolupracujú s ponukou vecí. Ťažkosti, ktorým som čelil, však boli skôr s operáciami. Ako dáma mám pocit, že nechcú počúvať a riadiť sa pokynmi súvisiacimi s každodenným pracovným štýlom. Za tie roky mám pocit, že som si od svojho tímu vyslúžil dostatok dôvery, že vedia, že im to uľahčí život len ​​vtedy, ak budú postupovať podľa systému. Teraz počúvajú a sledujú procesy zabudované do našej každodennej prevádzky.“

“Rada pre mojich priateľov, ktorí sa chcú pripojiť k kulinárstvu, bude poznať svoje jedlo, nasledovať svoju vášeň, nasledovať svoje sny a nikdy sa nevzdávať.”

2. Tapa Toro a krčma Opa Orlando, Katerina Coumbaros

Katerina Coumbaros je majiteľkou Tapa Toro a Krčma Opa Orlandodve reštaurácie s jedinečným a chutným menu. Tapa Toro sa zameriava na tradičné španielske jedlá od paelly po tapas, zatiaľ čo Taverna Opa ponúka rôzne grécke jedlá.

„Tradične ženy zastávali doma pozíciu „šéfkuchára“, no v profesionálnom svete existuje obrovský rozdiel,“ povedal Coumbaros. „V reštauráciách po celom svete často dominujú muži, ale ja som odhodlaná tento príbeh zmeniť. Ako reštaurátorka považujem za svoju zodpovednosť slúžiť ako vzor pre ženy, s ktorými sa stretávam, aby som ukázal, že môžu vlastniť reštaurácie, prevádzkovať kuchyne – a robiť to dobre. Dúfam v budúci rok a v pokračujúci vplyv, ktorý môžeme spoločne dosiahnuť, aby sme inšpirovali ženy dneška a zajtrajška v kulinárskom priemysle. Na zdravie napredovať!“

3. Pom Pom’s Teahouse & Sandwicheria, Pom Moongauklang

Pom Pom’s Teahouse & Sandwicheria je krásnym miestom, kde si môžete vychutnať sortiment ručne vyrábaných čajov a sendvičov. Pom Moongauklang je vlastníkom reštaurácie v Orlandskej mliečnej štvrti.

„(A) Výzvou na mojej ceste pred 25 rokmi bolo byť jedinou šéfkuchárkou počas práce v Lucky Cheng’s. V tom čase bolo veľmi vzácne mať v takejto pozícii samicu. Potom sa presťahujeme na Floridu a otvoríme Pom Pom’s Teahouse and Sandwicheria v čase predtým, než sa rozbehla scéna s jedlom.“

Moongauklang tiež uvádza lekcie, ktoré sa naučila vo svojej úlohe. „Neupokoj sa. Buďte pripravení na čokoľvek. Navigovať a otáčať.“

4. Pekáreň na cmar, Taissa Rebroff

Vlastní Taissa Rebroff Cmarová pekáreňčo je malebná pekáreň nachádzajúca sa vo Winter Parku, ktorá ponúka čerstvo pripravené pečivo. Či už máte chuť na niečo sladké alebo slané, Buttermilk Bakery vás pokryje. Odporúčame vyskúšať jahodový mandľový croissant, opičí chlieb alebo rannú žemľu, ale budete sa tam chcieť dostať skôr, pretože potraviny sa vyrábajú denne čerstvé a často sa vypredávajú.

5. Se7en Bites, Trina Gregory-Propst

Vlastníkom je Trina Gregory-Propst Se7en Bitesktorá sa nachádza priamo v srdci Orlandskej mliečnej štvrti. Táto reštaurácia ponúka jedinečné menu z južných komfortných jedál, obľúbené raňajky a neskoré raňajky, kávu a domáce sladké dobroty.

Fotografický kredit: Se7en Bites

6. DaJen Eats Cafe & Creamery, Jenn Ross

Vlastní Jenn Ross DaJen Eats Cafe & Creameryrýchla vegánska reštaurácia ponúkajúca tradičné jamajské obľúbené jedlá. Rossová vyrástla na Jamajke a ako najväčší vplyv v jej živote a jej hlavnú kulinársku inšpiráciu uvádza svoju babičku.

„Mala veľa detí, a tak väčšinu svojho dospelého života varila obrovské hrnce jedla,“ povedala nám Rossová. „Keď všetky deti vyrástli a odišli z domu, nikdy sa neprispôsobila. Pokračovala vo varení obrovských hrncov s jedlom a doslova volala cudzincov mimo cesty, aby sa najedli. Jej duch komunity mal taký obrovský vplyv na môj prístup k jedlu, ako šéfkuchár a prevádzkovanie reštaurácie. Mám pocit, že jedlo podporuje komunitu, však? Poďme k stolu s teplým jedlom a potom vyriešime svetové problémy. Rozdiely v názoroch sú oveľa ľahšie stráviteľné s plným žalúdkom so spolustolovníkom.“

7. Whisky, Katie Zagaroli

Whiskyvo vlastníctve Katie Zagaroli sa nachádza hneď vedľa Sand Lake Road. The Whisky ponúka pôsobivé menu plné gurmánskych hamburgerov a remeselných koktailov inšpirovaných whisky. Medzi obľúbené obľúbené menu patrí Whisky Burger, The Southerner, Sweet Potato Waffle Fries, Whisky Chips a ďalšie.

„Začať podnikať je jednoduché,“ povedala Katie Zagaroli. „Udržať si podnikanie je najzložitejšia časť. Vyžaduje si to vedenie, obetavosť, trpezlivosť a… whisky. Veľa whisky.”

8. Loading Gastrobrunch, Jahnae Allen

Jahnae Allen je spolumajiteľkou Načítavam Gastrobrunchnachádza sa priamo pri Orlande v St. Cloud na Floride. Loading Gastrobrunch ponúka raňajky v južnom štýle a neskoré raňajky s nádychom Spana-Flora. Niektoré položky menu, ktoré musíte mať, zahŕňajú akékoľvek ich omelety, palacinky a avokádové toasty.

9. Tamale Co. Mexické pouličné jedlo, Jennifer Tamayo

Vlastní Jennifer Tamayo Spoločnosť Tamale Co. s manželom Fernandom. Očarujúca diera v stene sa nachádza v Hourglass Social House a ponúka rôzne autentické mexické pouličné jedlá. Sú známe svojimi tamales, takže ich musíte vyskúšať. Medzi ďalšie obľúbené jedlá patria Elotes, Tacos a Churros.

Fotografický kredit: Tamale Co.

Ženy pokračujú vo vytváraní pôsobivých vĺn v kulinárskom svete a my sme nadšení, že môžeme sledovať, ako sa potravinová scéna v Orlande neustále rozrastá v rozmanitosti a inklúzii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *