ADM a Marfig uvedú na trh značku PlantPlus Foods v USA – vegkonóm

Ako uvádza BloombergArcher-Daniels-Midland (ADM) a Marfig Global Foods rozšíria svoj spoločný podnik, Potraviny PlantPlusdo USA.

PlantPlus Foods bola uvedená na trh v roku 2020 av súčasnosti pôsobí v Brazílii, kde dodáva rastlinné hamburgery maloobchodníkom aj predajniam stravovacích služieb. To zahŕňa partnerstvo s Burger King. Značka má byť uvedená na trh v USA do konca tohto roka, aj keď recept na hamburgery bude upravený tak, aby vyhovoval chuti amerických spotrebiteľov.

Strategické akvizície

V januári tohto roku PlantPlus získal kanadského výrobcu rastlinných potravín Sol Cuisine za približne 100 miliónov dolárov. Tento krok prišiel len dva mesiace po tom, čo PlantPlus kúpil Eat Drink Well LLC, materskú spoločnosť americkej rastlinnej značky Hilary’s. PlantPlus uviedol, že dúfa, že akvizície jej pomôžu expandovať do Ameriky.

Sol Cuisine Chicken Tenders
©Sol Kitchen

ADM alt proteínové partnerstvá

Spoločný podnik ADM so spoločnosťou Marfig je len jedným z mnohých partnerstiev v oblasti alt proteínov, ktoré spoločnosť v posledných rokoch uzavrela. Len v roku 2022 spoločnosť spolupracovala s New Culture pre syr bez zvierat, Benson Hill pre sóju s ultra vysokým obsahom bielkovín a Eat Just pre pestované kuracie mäso.

Spoločnosť ADM tiež pracuje nezávisle na alternatívnych proteínoch a začiatkom tohto roka investovala 300 miliónov dolárov do rozšírenia svojich zariadení na výrobu alt proteínov a otvorenia nového špičkového inovačného centra proteínov.

„Naše partnerstvá a strategické investície do inovatívnych start-upov sú kľúčovou súčasťou pokroku v tomto priestore,“ povedal v auguste pre vegconomist Juan Manuel Benítez-García, prezident Global Savory v ADM. “S každým z týchto strategických partnerstiev sa tešíme na podporu budúcnosti alternatívneho proteínového a rastlinného priestoru.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *