Ako hodnotí Swiss Water Decaf svoje vlastné bezkofeínové kávy?

Väčšina ľudí, ktorí pracujú v káve, je viac než oboznámená s procesom cuppingu, aby spoznala akúkoľvek kávu a vplyv svojho štýlu praženia na túto kávu.

Je však cupovanie kávy iné v prípade zŕn bez kofeínu?

Tím Swiss Water Decaf Process hovorí áno aj nie.

“Aby sme určili chuťové tóny, šálky všetkých našich káv podrobujeme rovnakým prísnym hodnoteniam, aké sa aplikujú na kávu bez kofeínu,” vysvetľuje Chad Trewick, konzultant pre zelenú kávu, Trading, vo Swiss Water.

Trewick dodáva, že kávy sú hodnotené podľa štandardizovaných SCA cuppingových protokolov. Samozrejme, v tomto procese určujeme chuťové poznámky, ktoré v tomto procese nájdeme – ako napríklad čučoriedkové, mangové, škoricové a čierne čaje, ktoré ochutnávame v ich najnovšej ponuke Small Batch Series z Panamy.

Existujú však rozdiely v prístupe pri cupovaní bez kofeínu?

Aby sme sa uistili, že vyhovíme niektorým nuansám bezkofeinácie – konkrétne nášmu procesu bez kofeínu bez chemikálií, ktorý neprináša nové príchute ako niektoré iné metódy bez kofeínu – hľadáme aj niekoľko ďalších vlastností.

Kvôli zmenám v chemickom zložení kávových zŕn, keď sú bez kofeínu (čo môže ovplyvniť telo a pocit v ústach kávy), pozeráme sa špecificky aj na veci, ako je hrúbka, štruktúra a to, čo nazývame „celková podobnosť“ – skóre, ktoré dávame. zhodnotiť, ako blízko ku kávovému náprotivku s kofeínom sa bezkofeínový nápoj dostal.

Aj keď často zdieľame poznámky, ktoré sú pre koncového spotrebiteľa okamžite dostupné, napr. telo a špecifické príchute, ktoré nájdeme, interne zaznamenávame oveľa viac údajov pre naše vlastné dlhodobé poznatky o tom, ako funguje bezkofeinový.

A keďže Swiss Water Decaf kávy bez kofeínu z celého sveta, mohli sme pozorovať, že účinok bezkofeinácie na kávu z jednej krajiny pôvodu, rastúcu nadmorskú výšku alebo spôsob spracovania sa môže líšiť od kávy. Tieto poznatky potom využívame na to, aby sme z každej kávy, s ktorou sa stretneme, vyťažili to najlepšie. Ako každá veda, je to proces, ktorý je nekonečne fascinujúci.

“Vždy sa učíme o tom, ktoré atribúty sú vylepšené, znížené atď. procesom bez kofeínu,” hovorí Trewick. Je to naše neustále rastúce chápanie týchto nuancií, ktoré viedlo k tomu, že ľudia nám zverili vzácne, mimoriadne špeciálne kávy, ktoré sa dostali na súťažnú scénu.

Trewick a švajčiarsky kávový tím Water Decaf sa tešia z budúcnosti neustáleho experimentovania a zhromažďovania vedomostí. A súčasťou zábavy je, že každá nová vec, ktorú sa naučíme, otvára ďalšie otázky na preskúmanie.

Takže, čo vieme s istotou?

Že proces Swiss Water Process je neustále analyzovaný, aby sme sa uistili, že poskytujeme najbližšie a najživšie bezkofeínové podanie akejkoľvek kávy, ktorú spracovávame. A to, že to dokážeme bez pridania chemikálií, nie je len čerešnička navrchu – je to náš hlavný princíp. Dúfame, že sa v našich bezkofeínových nápojoch budete cítiť tak dobre, ako si myslíme, že chutia!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *