Ako používať vizuálny merchandising na maximalizáciu predaja na základe rastlín – vegkonóm

ProVeg International nedávno zverejnila infografiku ktorý skúma sedem rôznych techník merchandisingu, ktoré môžu maloobchodníci využiť na to, aby bol nákup rastlinného pôvodu pre spotrebiteľov jednoduchý a príjemný.

Pokiaľ ide o predaj rastlinných potravín, je obzvlášť dôležité, aby sa dali čo najjednoduchšie nájsť – inak riskujete, že ich spotrebitelia budú úplne ignorovať. Ako teda môžu maloobchodníci uľahčiť zákazníkom orientáciu v uličkách a regáloch, aby mali väčšiu pravdepodobnosť, že budú nakupovať v rastlinách?

Nakupujúci často skenujú police zľava doprava a/alebo zhora nadol, ako keby čítali knihu, takže predajcovia by mali tento proces skenovania čo najjednoduchšie a najefektívnejšie. Využitie techník blokovania vizuálneho merchandisingu je kľúčové.

regály supermarketov obrázok s láskavým dovolením ProVeg
Obrázok s láskavým dovolením ProVeg

Medzi tieto odporúčané techniky patrí blokovanie prísad. Pri tejto metóde sú produkty, ktoré obsahujú rovnaké kľúčové zložky, zoskupené na polici, aby zákazníci mohli ľahko nájsť produkty, ktoré obsahujú konkrétnu zložku. Napríklad v kategórii bez mlieka a mlieka môžete nápoje zoskupovať podľa mandlí, sóje, ovsa atď., na rozdiel od zoskupovania podľa značky.

Je životne dôležité mať rôzne kľúčové ingrediencie, ale uistite sa, že viete, ktoré sú u vášho publika najobľúbenejšie; preferencie spotrebiteľov majú tendenciu sa líšiť v závislosti od polohy krajiny. Okrem toho dbajte na to, aby ste svojich nakupujúcich nezahltili príliš veľkým množstvom možností, pretože to môže spôsobiť, že vaše police budú vyzerať chaoticky a odpudzujúco, čo negatívne ovplyvní predaj.

Regály supermarketov s alternatívnym mliekom ProVeg
Obrázok s láskavým dovolením ProVeg

„Rozsah a výber sú kľúčové. Ak sa spotrebiteľom nejaký produkt nepáči alebo neosloví ich chuťové podnebie, musia existovať ďalšie rady, ktoré môžu vyskúšať, inak to môže znamenať stratu predaja. Je nevyhnutné neustále prehľadávať trh a držať krok s novými radmi a novinkami existujúcich značiek. Čím väčšia kategória, tým väčší výber. Dávajte však pozor na duplicitu SKU. Áno, spotrebitelia chcú výber, ale nie príliš veľký výber toho istého,“ hovorí Lisa Gawthorne, zakladateľka Bravura Foods.

Cieľom vizuálneho merchandisingu je, aby bol zážitok z nakupovania (navigácia v uličkách a regáloch) pre vašich zákazníkov jednoduchý a príjemný, čo zase bude znamenať, že keď budú čeliť vašim rastlinným produktom, je pravdepodobnejšie, že si ich vyberú. košíky. Je to win-win pre všetkých!


Ak sa chcete dozvedieť viac o vizuálnom merchandisingu a objaviť ďalšie užitočné techniky, kliknite tu aby ste si prečítali celý článok. Ak máte záujem o rozvoj svojej maloobchodnej stratégie a zvýšenie ziskov z rastlín, môžete sa s ProVeg International spojiť na adrese [email protected].

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *