Ako pripraviť kávu za studena a aký je medzi nimi skutočný rozdiel

Ľadová káva sa vzťahuje na kávu, ktorá sa varí za horúca a potom sa ochladí ľadom.

Toto je proces, ktorý zvyčajne trvá minúty a nie ako studený nápoj, ktorý je pomalý proces, ktorý trvá hodiny. Je to skvelé, ak ste to neplánovali dopredu a chceli by ste si tam a tam dať studenú kávu.

Pokiaľ ide o varenie za studena, je to dlhý a pomalý proces, pretože extrakcia sa vykonáva pri oveľa nižšej teplote, proces trvá dlhšie ako varenie filtrovanej kávy alebo espressa. Je to metóda varenia ponorením, čo znamená, že usadenina je počas procesu varenia ponorená.

Jednoduchým a lacným spôsobom prípravy za studena (ak sa vám nechce kupovať žiadne zariadenie na varenie za studena) je v podstate vytiahnuť vaše obľúbené kávové zrná, pomlieť ich nahrubo. Majte na pamäti, že ak nezomletíte nahrubo, vaša káva sa môže stať drsnou a zablatenou, ako ste si možno mysleli, ale tiež môže skončiť príliš vylúhovaná. Ďalším krokom je jednoducho skombinovať základ s vodou pri izbovej teplote a nechať cez noc lúhovať, asi 12 hodín, aby sa dosiahol najlepší výsledok. Káva pomaly vylúhuje vodu. Posledným krokom je precediť kávu, aby ste sa zbavili mletej kávy číhajúcej na dne záparu. Výsledkom je silná lahodná studená šálka kávy, možno na rozdiel od ľadovej kávy, kde je káva často vodnatá, keď sa ľad topí a riedi kávu.

Je vo vašom darčeku, aby ste si vybrali, aký silný chcete urobiť svoj studený nápoj, ale ja by som odporučil začať s 1 šálkou fazule zmiešanej so 4 šálkami vody a potom sa pohrať so silnejším alebo slabším pomerom, aby ste našli svoju sladkú bodku.

Ak chcete svoju studenú kávu podávať s ľadom, ale naozaj sa vám nepáči predstava, že ľad riedi kávu, ako už bolo spomenuté, zábavným a vynikajúcim spôsobom, ako sa tomu vyhnúť, je pripraviť si kávové kocky ľadu. Uvarte si kávu a vložte do zásobníka ľadu a pripravte si kocky ľadu z kávy, fungujú ako kúzlo.

  • Geniálne na cold brew je, že nestratíte žiadnu z úžasných kávových chutí.
  • Ale budete radi, keď viete, že v skutočnosti zanecháva väčšinu zlúčenín, ktoré môžu spôsobiť, že káva bude horká a kyslá.
  • Výsledkom je, že káva uvarená za studena má neuveriteľne hladkú a takmer sladkú chuť.

Teraz, ak sa chcete vyhnúť neporiadku s precedením kávy pred jej vypitím, vždy si môžete zaobstarať fľašu na varenie za studena, ako je napríklad kanvica na kávu Hario Cold Brew alebo fľaša na varenie za studena. Obe obsahujú sitko, kde sa káva umiestni (s vrchnákom navrchu), voda sa potom naleje do fľaše a nechá sa lúhovať 8-12h.

Pri cold brew sa tiež môžete trochu pohrať s chuťou a možno pridať do vody plátky pomaranča, aby ste pridali chuť počas extrakcie.

Pri servírovaní prečo nepridať kvapku obľúbeného druhu mlieka, sirup alebo peraph plátok limetky alebo možno vetvičku mäty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *