Ako sa dobre stravovať a menej míňať

18 jednoduchých, praktických stratégií pre domácich kuchárov, ako sa dobre najesť a menej minúť.

HV kuchyni Simple Bites sme v období šetrného stravovania. Je po vďakyvzdaní a predvianočný čas. Narodeniny sú po roku (fíha!) a prázdninová zábava ešte nezačala.

Ceny jedla stále stúpajú, a napriek tomu mám stále hladných tínedžerov, ktorých musím nakŕmiť! Vynakladám spoločné úsilie na to, aby sme každý týždeň znížili účty za potraviny a rozhodol som sa podeliť sa o to, ako to u mňa vyzerá.

Dnešný príspevok načrtáva 18 jednoduchých, praktických stratégií, ako sa dobre stravovať a míňať menej. Je to mnohostranný prístup! Ste pripravení učiť sa? Pokračuj v čítaní.

Ako sa dobre stravovať a menej míňať

Takmer pred desiatimi rokmi som viedol sériu blogov s názvom Jedzte dobre, míňajte menej. Zamerala sa na spôsoby, ako nakŕmiť naše rastúce rodiny výživnými a chutnými jedlami a zároveň zostať v rámci rozumného rozpočtu. Dnešný príspevok je aktualizovanou rekapituláciou tejto série; tému, ktorú teraz potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým.

Ako pri každom pokroku v kuchyni, nezabudnite začať v malom a implementujte zmeny jednu po druhej. Chcem, aby tento zoznam osemnástich nápadov bol užitočný, nie ohromujúci. To znamená, že ak ste dlhoročným čitateľom, myslím si, že väčšina z týchto návrhov vám bude známa.

Implementujte (flexibilný) plán stravovania

Toto je môj tip číslo jedna. Je to životne dôležité. Nielenže budete mať stratégiu šetriacu zdravý rozum na týždeň jedla, ale v tomto procese ušetríte čas a peniaze.

Preštudujte si moje základné kroky pre plán stravovania a potom si napíšte svoj vlastný. Namiesto konkrétnych jedál použite ceruzku vo všeobecných jedlách, ako sú „tacos“ alebo „cestoviny“. Chcete byť dostatočne flexibilní, aby ste mohli pokračovať v týždennom predaji. Napríklad, ak sú ryby v predaji a hovädzie mäso nie, na večeru pokračujte s rybími tacos na plechu.

Prezrite si mojich päť najobľúbenejších skromných jedál a zvážte, či do svojho jedálneho lístka zaradíte 1-2 za týždeň. Prečítajte si svoje obľúbené kuchárske knihy a označte si niekoľko bezmäsitých obľúbených. Čo ma privádza k ďalšiemu bodu.

Jedzte dobre a míňajte menej 101: Varte menej mäsa

jaAk chcete pripraviť večeru za cent, domáci kuchár musí znížiť spotrebu mäsa. My Spiced Taco Beef with Fazuľa a Quinoa je dokonalým príkladom toho, ako nakŕmiť veľkú rodinu 1 librou mletého hovädzieho mäsa. Dá sa to!

Fazuľa, vajcia, šošovica, celé zrná a zelenina – to sú ingrediencie, na ktoré sa teraz môžete zamerať na tanieri. Úspora vo vašom rozpočte na potraviny bude okamžite viditeľná, najmä ak uvaríte tieto sušené fazule od začiatku.

Bočná poznámka: Milujem novo zrekonštruované Milujte kanadskú fazuľu webovej stránky. Je plná informácií, receptov a – ohh pohľad – známa tvár.

PREČÍTAJTE SI: Tu je súhrn receptov na jednoduché a výživné bezmäsité hlavné jedlá: 10 vegetariánskych večerí na zimné mesiace. Rovnako ako 24 receptov z strukovín (strukovina = fazuľa, cícer, šošovica, sušený hrášok atď.).

Nakupujte s úmyslom

Kuchár s rozpočtom (to ste vy!) zostaví jedálny plán, napíše nákupný zoznam a domov príde len s tým najnutnejším. Tieto akcie pomáhajú vyhnúť sa impulzívnym nákupom a skutočne udržať vaše nákupy rozumné.

Mnohí z nás sledujú výpredaje a robia si zásoby. Toto je účinné len vtedy, keď môžete a) skladovať potraviny v špajzi bez toho, aby sa pokazili, a b) máte kapacitu mrazničky na hromadenie zásob. Viac o týchto témach nájdete nižšie.

Zistil som, že pre určité zložky áno môcť ušetriť peniaze na nákup vo veľkom. Mám tendenciu hromadne nakupovať ingrediencie, o ktorých viem, že ich používame rýchlym tempom, ako sú ovsené vločky alebo ryža. Nikdy nemleté ​​korenie, ktoré do roka zatuchne.

Správne skladujte potraviny zo špajze

Kontaminácia = Strata hotovosti. Čo je potenciálne škodlivé pre naše sponky v špajzi? Oh, len Teplo. Chladný. Vzduch. Svetlo. Vlhkosť. Vonia. Potvorky. Každý z nich môže zničiť naše jedlo a všetky dá sa zabrániť.

Zásoba napoly zjedených krabičiek od sušienok alebo voľne zviazaných vrecúšok s orieškami rýchlo zatuchne a zožltne. Nehovoriac o tom, že je tu hromada malých potvoriek, ktoré čakajú na inváziu. Hneď ako sa prísada do špajze otvorí na použitie, preneste ju do vzduchotesnej nádoby a označte ju dátumom.

Tu je celý príspevok: Ako skladovať potraviny zo špajze pre maximálnu trvanlivosť

Na správne skladovanie potravín nepotrebujete poháre, ktoré sa hodia k sebe. V skutočnosti nachádzam veľa svojich pohárov a vzduchotesných nádob v sekáčoch. Preferujem sklenené dózy, aby som na prvý pohľad videl, čo treba doplniť.

Buďte opatrní pri organizácii chladničky

Precvičte si umenie správy chladničky a vyhýbajte sa plytvaniu potravinami čo najviac. Udržujte to organizované a čisté. Jedlo jasne označte. Robte si často zásoby a najskôr spotrebujte najstaršie suroviny.

Používajte spoľahlivé recepty, aby ste sa dobre stravovali a míňali menej

Potraviny sú také drahé; možno teraz nie je najlepší čas na experimentovanie v kuchyni. Chcete sa vyhnúť kuchynským katastrofám a potenciálnemu plytvaniu potravinami. Držte sa osvedčených a skutočných rodinných obľúbených, z ktorých mnohé poznáte a máte radi na tomto blogu!

Nechajte mrazničku pracovať za vás

Urobte si zásoby, keď bude akcia na mäso, syr (áno, môžete zmraziť strúhaný syr) a smoothie ovocie. ŠTÍTOK Veďte si priebežný zoznam čo ide dovnútra a kedy ide to dovnútra, najmä ak máte truhlicovú mrazničku.

Skladujte zvyšky správne

Zvyšky skladujte v priehľadných, vzduchotesných nádobách, aby ste na prvý pohľad videli, čo máte. Označte ich dátumom a najskôr spotrebujte najstaršie. (Používam maliarske pásky a Sharpie, alebo len píšem na nádoby perom Wine Writer’s Pen.

Milujte tie zvyšky. Pošlite ich na školské obedy a zapracujte ich do jedál ako rizoto alebo frittata.

Prijmite varenie a pečenie Scratch

Rozhodnite sa vyrábať viac domácich náhrad za základné potraviny. Začnite v malom. Zachovať v sezóne. Buďte realisti a premýšľajte o tom, čo vám vyhovuje.

Napríklad u nás doma robím ovocné a orechové chrumky namiesto toho, aby som kupoval Raincoast chrumky. Pečieme plechy domácej granoly namiesto predražených bio vecí v obchodoch.

Nielenže je lacnejšie vyrobiť si vlastné skutočné potraviny, ale presne viete, čo sa do vášho jedla pridáva. Každú položku – či už je to korenie, šalátový dresing alebo nátierka – môžete prispôsobiť potrebám vašej rodiny, vyhnúť sa alergénom a vyhovieť preferenciám chuti.

PREČÍTAJTE SI: Tri recepty na domáce šalátové dresingy: lepšie pre vás, lepšie pre vašu peňaženku

Využite dávkové varenie/varenie v mrazničke

Ušetrite peniaze tým, že vám bude varenie v mrazničke/dávke skutočne fungovať. Dávkové varenie je v podstate príprava násobkov jedla, ktoré možno zmraziť a zohriať.

Ak ste organizovaní, dávkové varenie vás môže zbaviť paniky z týždennej večere. Nie je potrebné vyberať alebo spracovávať potraviny z krabice.

Môžete variť v dávkach kedykoľvek, ideálne počas prípravy bežnej večere. Pokiaľ ste nakupovali za dvojnásobok ingrediencií a možno ste pracovali na malej príprave jedla, môžete si uvariť raz a dve jedlá pre svoje úsilie zdvojnásobením receptu.

PREČÍTAJTE SI: Najlepšie recepty na dávkové varenie na jeseň

Dusíme domáci vývar

Kura. Zeleninové. Hovädzie mäso. To si povieš. Výroba vlastnej zásoby slúži dvom hlavným účelom: využíva kuchynské zvyšky, ktoré by inak mohli ísť do odpadu alebo kompostu, a poskytuje voňavý vývar, ktorý je vhodný pre nespočetné množstvo jedál. Môžete tiež kontrolovať obsah soli.

Pripravte polievku od nuly

Naučte sa variť polievku od začiatku. Potom ho pripravte v sezóne po celý rok, použite zvyšky zeleniny a sponky zo špajze.

Moja vegánska krémová mrkvová zázvorová polievka o najšetrnejšom recepte, aký existuje. Pripravuje sa TAK ľahko a dobre sa mrazí. Kontrolujete veľa políčok s touto jednou: miestne suroviny, varenie bez varenia, vegetariánske hlavné jedlo, dávkové varenie, sezónne stravovanie, varenie v mrazničke…

Zostavte Power Bowls

Power bowls skvele využívajú zvyšky jedla, obsahujú prísady do špajze a možno ich prispôsobiť tak, aby vyhovovali rôznym chuťovým preferenciám na stole. Ak môžete byť kreatívni a používať to, čo máte po ruke, môžu byť veľmi úsporným jedlom.

Naučte sa variť a zmrazovať výživné celé zrná a potom si z nich postavte misky. Tu je náš obľúbený základ Power Bowl s použitím quinoy.

Ako sa dobre najesť a menej minúť cez sviatky

Naplánujte si sviatočnú zábavu

Stretnutie s rodinou a priateľmi je najlepším spôsobom, ako sa zabaviť bez toho, aby ste museli zaplatiť. Je to skupinové úsilie, ktoré prináša bohatý bufet s množstvom rozmanitosti. Teda pokiaľ plánujete a delegujete!

Prečítajte si: Jedzte dobre, míňajte menej: The Art of the Summer Potluck (platí pre všetky ročné obdobia!)

Ďalším dovolenkovým trikom pre hostesku je zorganizovať výmenu koláčikov, čiže ideálnu dovolenkovú párty. Existuje minimálna príprava, okrem pečenia koláčikov. Stačí uvariť veľkú kanvicu kávy a zmiešať punč; neexistujú žiadne očakávania od veľkého jedla alebo bufetu.

PREČÍTAJTE SI: Čokoláda, charita a rozveselenie: Tipy na usporiadanie výmeny vianočných sušienok

Pečieme z jednoduchých sezónnych surovín

Prísady na sviatočné pečenie dokážu poriadne ubrať z rozpočtu na potraviny. vy môcť upravte svoj zoznam pečenia tak, aby obsahoval miestne suroviny namiesto dovážaných potravín, čo bude znamenať veľký rozdiel v nákladoch.

Vyberte si miestne jablká a hrušky namiesto mimosezónnych bobúľ, ktoré pricestovali z Mexika. Pečte tekvice namiesto odšťavovania citrónov. Siahnite po melase cez horkú čokoládu a namiesto drahých orieškov ovsené vločky. Dostanete nápad; tu je pár receptov, ako začať.

Buďte si vedomí plytvania potravinami

Keďže sa sviatky rýchlo blížia, je užitočné preskúmať riešenia, ktoré pomôžu znížiť straty jedla a plytvanie v tomto čase hodovania. Nielenže natiahnete rozpočet na potraviny, ale jedným z najvýznamnejších je zníženie plytvania potravinami účinné akcie môžete pomôcť v boji proti klimatickým zmenám.

PREČÍTAJTE SI: 10 nulových tipov na plytvanie potravinami na sviatky

DIY Tie občerstvenie

Som veľký maškrtník a moja rodina tiež. Ale nie je možné, aby sme kupovali luxusné organické pochutiny. Odkedy som rodičom, kupoval som si zdravé ingrediencie (zvyčajne vo veľkom) a vyrábal som si vlastné sústa, granolové tyčinky, jablkové lupienky a ďalšie. Zapájam deti ako pomocníkov a učím ich vyrábať si vlastné.

PREČÍTAJTE SI: 18 zdravých pochutín, lepšie pre vás, lepšie pre vašu peňaženku: rôzne recepty na domáce pochutiny.

Zabaľte si vlastné cestovné občerstvenie

Schopnosť dobre sa najesť počas prepravy je zriedkavá. Byť schopný minúť málo je takmer nemožné! Ale napísal som príspevok o tom, ako urobiť oboje: Jedzte dobre, míňajte menej: Zdravé, domáce jedlo pre leteckú dopravu.

Obsahuje aj recept na Medovo-ovsené sušienky so slnečnicovými semienkami v čokoláde. Tieto čokoládovo-ovsené cereálne tyčinky sú ďalším obľúbeným cestovným občerstvením. Dajú sa dokopy naozaj rýchlo, nevyžadujú pečenie a sú absolútne návykové.

Podeľte sa o svoje tipy na šetrné stravovanie v komentároch nižšie!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *