Ako si vyrobiť falošnú bradu s kávovou usadeninou: jednoduché kroky!

fúzatý muž zakrývajúci si oči šálkami kávy

Falošná brada nemusí vyzerať autenticky v skutočnom živote, ale môže byť skvelým prestrojením pre video YouTube alebo TikTok. Aj keď na vytvorenie tohto špeciálneho efektu môžete použiť veľa materiálov, kávová usadenina patrí medzi najlacnejšie a ľahko dostupné možnosti. Pokračujte v čítaní, pretože poskytujeme podrobného sprievodcu výrobou falošnej brady s kávovou usadeninou a niekoľkými ďalšími prísadami, ktoré už pravdepodobne máte doma.

rozdeľovač 3

Predtým ako začneš

Dôrazne odporúčame, aby ste si všetko dali dokopy ešte pred spustením projektu, takže nemusíte prestať, kým nedokončíte. Na vytvorenie falošnej brady potrebujete kávovú usadeninu, med a štetec s jemnými štetinami.

Nástroje a materiály

  • Med
  • Kávová usadenina
  • Štetec s mäkkými štetinami
  • Jemný čistiaci prostriedok na tvár
  • Čistá handrička

1. Vyčistite si tvár

muž si umýva tvár
Obrazový kredit: Tadeusz Lakota, Unsplash

Prvým krokom je použitie jemného čistiaceho prostriedku a teplej vody na čistenie tváre, aby ste odstránili nečistoty, ako je špina, olej a starý make-up. Po vyčistení ho pred ďalším krokom nechajte úplne vyschnúť.


2. Naneste lepidlo

poháre medu
Obrazový kredit: PollyDot, Pixabay

Namočte štetec s mäkkými štetinami do medu a použite ho na nanesenie tenkého filmu lepidla na spodnú časť tváre a líc pozdĺž čeľuste. Kefka vám umožní byť presnejšia a pomôže vám zabrániť použitiu príliš veľkého množstva medu. Urobte si čas na to, aby ste sa online dobre dozvedeli, kde budú fúzy.


3. Naneste kávovú usadeninu

lyžica mletej kávy
Obrazový kredit: Didi, Pexels

Keď je lepidlo na mieste, je čas pridať kávovú usadeninu. Držte malé množstvá v ruke a jemne si ich rozotrite na tvár. Usadeniny by sa mali prilepiť na lepidlo a zostať na vašej tvári aj po odobratí ruky. Ak sa nelepia, možno budete musieť pridať ďalšie lepidlo.


4. Touch It Up

muž s kávovou usadeninou v tvári
Obrazový kredit: Cast Of Thousands, Shutterstock

Kávovú usadeninu môžete jemne utrieť papierovou utierkou alebo mäkkou, čistou handričkou, aby ste ju uhladili a pôsobili prirodzenejšie. Vlhká papierová utierka alebo handrička vám tiež môžu pomôcť odstrániť nežiaduce usadeniny. Prílišné tlačenie kávy však môže spôsobiť, že sa zhlukuje a vyzerá neprirodzene.


5. Vyčistiť

muž si čistí tvár
Obrazový kredit: Marco Duarte, Pixabay

Po dokončení videa alebo akejkoľvek úlohy, na ktorú ste potrebovali mať falošnú bradu, si môžete vyčistiť tvár. Ak to urobíte iba raz, môžete to umyť v umývadle, ale vedzte, že kávová usadenina sa môže prilepiť na vnútornú stranu potrubia, čo môže viesť k upchatiu. Takže, ak ide o bežný projekt, odporúčame zotrieť si pôdu z tváre handričkou a vložiť ju do vedra s vodou, ktorú môžete rozprestrieť po vašej záhrade.

rozdeľovač 6

Alternatívy mletej kávy

Aplikácia lepidla

Na rozotretie medu po tvári odporúčame použiť veľkú kefku s mäkkými štetinami, ktorá vám pomôže urobiť čisté línie. Môžete však použiť prst, nôž na maslo alebo iný nástroj, ale pamätajte na tenkú vrstvu lepidla.

Alternatívy lepidiel

Odporúčame použiť med ako lepidlo, pretože je dobrý pre vašu pokožku a ľahko sa odstraňuje. Ako lepidlo na vytvorenie podarenej falošnej brady však môžete použiť aj kukuričný sirup, rastlinný olej alebo vazelínu.

Alternatívy kávy

Na tento projekt by ste nechceli použiť drahú kávu. Postačí akákoľvek lacná značka; potrebujete iba jednu šálku alebo menej. Môžete dokonca recyklovať použitú usadeninu, ale musíte ju najskôr vysušiť na slnku alebo v rúre nastavenej na nízku teplotu.

Jemnosť mletia

Skvele poslúži akákoľvek predmletá káva, ktorú nájdete v obchode. Ak však máte brúsku, zistíte, že jemnejšie zomletie sa vám na tvári prilepí ľahšie, zatiaľ čo niečo hrubšie bude z blízka vyzerať prirodzenejšie, preto si vyberte, čo sa pre váš projekt hodí najlepšie.

rozdeľovač 2

Zhrnutie

Vytvorenie falošnej brady pomocou kávovej usadeniny nemusí byť najlepšou voľbou, ak sa chystáte na párty alebo potrebujete zostať v kostýme dlhší čas. Je to však skvelé, keď potrebujete niečo rýchle, čo nestojí veľa a proces využíva položky, ktoré nájdete vo svojom dome. Medové lepidlo tiež zanechá vašu pokožku hladkú a jemnú.


Kredit za obrázok: Goami, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *