Ako urobiť lepší fazuľový šalát – Rancho Gordo

Tlačiť

Šaláty

Tu je niekoľko tipov na Stevov šalát:

  • Zistil som, že umytie šalátu, jeho odstreďovanie a následné rolovanie v čistých utierkach udrží zeleň čerstvejšiu a dlhšie. Rolku omotám gumičkou a potom označím nalepenou maliarskou páskou.
  • Chlieb z konca bochníka si odložím, nakrájam a nechám vysušiť v rúre. Keď si vezmem kúsok sušeného chleba, rozdrvím ho v mažiari a posypem ním šalát tesne pred podávaním, pomôže to urobiť šalát výraznejším.
  • Tak ako milujem fazuľový vývar, v šaláte ho neocením. Uistite sa, že vaše fazuľa je dobre odvodnená. Hneď ako budete mať tušenie, nechajte fazuľu precediť v nejakom type cedníka, kým pripravíte zvyšok ingrediencií. Zachráňte však fazuľový vývar!
  • Som lenivý a nechce sa mi čistiť viac riadu. Takže rád robím dresing v šalátovej mise, pridávam ingrediencie a potom hodím. Normálne začínam soľou a cesnakom, roztlačím ich a potom pridám ocot a nakoniec zašľahám olivový olej. Občas pridám horčicu. Často nie. Tiež milujem robiť dresingy pomocou mažiara a paličky v rovnakom poradí. Krásne emulguje. Mám nádhernú mramorovú maltu z Carrery v Taliansku. Je to krásne, ale je to ťažké, takže väčšinou používam svoju keramickú maltu zo Španielska. Je to krásne iným spôsobom a oveľa jednoduchšie sa nosí a čistí.
  • Po rokoch strachu som objal svoju mandolínu na krájanie. Nehovorte a nespúšťajte oči z čepele, bez ohľadu na to, ako sebavedomo sa cítite. Odmenou je zelenina so skvelou textúrou ako reďkovka a zeler.
  • Ak si nakrájané (alebo nasekané) reďkovky namočíte do slanej vody, získajú takmer maslovú chuť. Nie však viac ako niekoľko hodín, inak ochabnú.
  • Šalát izbovej teploty s divokou ryžou a nakrájanou xoconostle je krásna a jednoduchá vec. Pridajte vlašské orechy, bielu fazuľu, macerované paradajky a supertenké plátky reďkovky a váš obľúbený olivový olej a máte hotovo. Robí tiež skvelé zvyšky.


← Starší príspevok

Novší príspevok →

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *