Ako virtuálne navštíviť kávovú farmu » CoffeeGeek

Návšteva kávovej farmy môže byť zážitkom, ktorý otvorí oči aj pre milovníkov kávy. Aj keď možno koncepčne rozumiete všetkej tvrdej práci a často nízkej mzde, ktorá sa spája s tým, že dostanete kávu z továrne do vašej šálky, stretnutie s farmármi a videnie úrody na vlastnej koži vám môže pomôcť lepšie oceniť tento úžasný nápoj.

Mnoho ľudí však nemá prostriedky na návštevu kávovej farmy, či už je to dočasné kvôli pandémii, alebo ak je cestovanie do lokalít vhodných na pestovanie kávy okrem iných dôvodov cenovo nedostupné. Našťastie je možné virtuálne ochutnať, aká je kávová farma.

Tri spôsoby, ako to urobiť, zahŕňajú:

Objednajte si virtuálnu prehliadku

Kvôli COVID-19 mnohé farmy, ktoré predtým ponúkali osobné prehliadky, prešli na virtuálne návštevy. Tieto často zahŕňajú videokonferencie, aby ste získali viac osobného, ​​interaktívneho spojenia.

Napríklad, Café Monteverde v Kostarike ponúka 45-minútovú živú virtuálnu prehliadku, kde môžu účastníci klásť sprievodcovi farmy otázky, aby hlbšie pochopili celý proces od rastliny po pohár. Alebo si môžete rezervovať virtuálnu prehliadku cez Airbnb Online Experiences, ako tento v Kolumbii.

Ceny virtuálnych prehliadok sa líšia, ale v podstate za cenu niekoľkých libier kávy môžete nájsť skvelý, často prispôsobiteľný zážitok. Dokonca aj po skončení pandémie môžu byť virtuálne prehliadky zdrojom príjmov, ktoré si niektorí farmári chcú ponechať. Ak nevidíte žiadnu dostupnú, skúste poslať e-mail spoločnosti, ktorá ponúka osobné prehliadky, aby ste zistili, či si môžete vytvoriť virtuálnu.

Pozrite si videá „Deň v živote“.

Prezeranie scénických záberov kávových fariem vám môže pomôcť oceniť prírodný zázrak kávy, no ak chcete hlbšie oceniť, čo vlastne tvorí šálku, pomôže vám vidieť, aké to je pracovať ako pestovateľ kávy.

Ak si nemôžete fyzicky nazbierať čerešne sami, môžete si pozrieť videá typu „day-in-the-life“, kde sa pestovatelia kávy podelia trochu o svojej práci a celkovo o svojom živote. Od Keňa do Vietnam do Jamajkana YouTube nájdete množstvo rôznych typov príbehov o farmároch.

Prečítajte si Rozhovory s farmármi

Aj keď vizuálne aspekty virtuálnej prehliadky kávy alebo videa o pestovateľovi kávy môžu byť užitočné, stále môžete získať pocit tvrdej práce a zložitosti výroby kávy, aj keď si o nej prečítate. Napríklad, tento rozhovor z Paulig Barista Institute s farmárom v Keni je poučné čítanie. Alebo keď budete nabudúce hľadať online, kde si chcete kúpiť ďalšie kilo kávy, skontrolujte, či vaše obľúbené kávové spoločnosti nezverejnili podobný typ obsahu na svojich vlastných blogoch.

Aj keď si myslíte, že o káve viete veľa, nejaký čas, kým sa dôkladnejšie ponoríte do pestovania kávy, vrátane virtuálneho, môže viesť k tomu, že si svoju ďalšiu šálku budete vážiť ešte viac.


Jake Safane je nezávislý novinár a marketingový pracovník s obsahom žijúci v LA, ktorý pracoval pre spoločnosti ako The Economist. Keď nepije kávu, aby podporil svoje písanie, rád pečie vegánske dobroty a cvičí.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *