Ako vyrobiť škoricový cukor

Ak máte radi škoricové pečivo, tento recept na škoricový cukor si zamilujete. Má toľko využití pri pečení aj mimo neho!

Ako vyrobiť škoricový cukor bakeorbreak.com

Domáci škoricový cukor

Nemáte radi chuť škoricového cukru? Je to jedna z mojich obľúbených kombinácií chutí! Aj keď si ho môžete kúpiť v supermarkete, je naozaj jednoduchý a vyžaduje si len pár ingrediencií. A má toľko využití!

Nižšie nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o výrobe domáceho škoricového cukru, od druhu cukru na použitie až po dokonalý pomer škoricového cukru. A, samozrejme, budeme hovoriť o nespočetných spôsoboch, ako ho môžete použiť!

Čo je škoricový cukor?

Škoricový cukor je zmesou škorice a cukru. Také jednoduché! Používa sa na dochutenie jedál alebo ako polevy. Aj keď sa dá kúpiť v obchode, je tiež veľmi jednoduché vyrobiť si ho doma. Všetko, čo potrebujete, sú tieto dve ingrediencie a môžete ísť!

pohľad zhora na cukor a škoricu v bielych miskách

Čo budete potrebovať

Názov hovorí za všetko – škorica a cukor! Nerobím si srandu, keď hovorím, že sa to robí úžasne jednoducho.

 • Mletá škorica
 • Cukor – Pozri moje poznámky nižšie o používaní rôznych druhov cukru.
 • Misa
 • Lyžica alebo metla

Aký druh škorice mám použiť?

Jednoduchá mletá škorica je všetko, čo potrebujete na výrobu škoricového cukru. Existujú dva základné druhy škorice – cejlónska a kasia. Cassia škorica má silnejšiu chuť, zatiaľ čo cejlónska škorica má jemnejšiu a komplexnejšiu chuť. Oboje je úplne v poriadku, takže si vyberte druh, ktorý preferujete.

Mletú škoricu si môžete vyrobiť aj zo škoricových tyčiniek. Najčastejšie sa to robí pomocou strúhadla alebo mažiara, hoci namiesto toho môžete použiť aj kuchynský robot alebo mlynček na korenie. Môžete tiež použiť vrecko na zips, valček a vlastnú agresivitu na rozdrvenie niekoľkých škoricových tyčiniek na prášok.

Bez ohľadu na typ škorice, ktorú používate, sa uistite, že je čerstvá. Ak už nejaký čas ležal vo vašej kuchynskej skrinke, pravdepodobne stratil veľa na svojej chuti.

Aký druh cukru mám použiť?

Pre väčšinu účelov odporúčam robiť škoricový cukor buď s kryštálovým cukrom alebo s hrubým cukrom.

Najčastejšie sa vyrába z kryštálového cukru, štandardného bieleho cukru, ktorý ľahko nájdete v obchode s potravinami. Pre podobnú štruktúru môžete použiť aj superjemný cukor.

Ak chcete použiť škoricový cukor ako polevu, môžete použiť hrubý cukor, napríklad posypový alebo šumivý cukor. Často ho robím s bielym posypovým cukrom pre trochu extra lesku.

Vyberte si cukor podľa toho, ako budete zmes používať po jej príprave. Ak chcete potiahnuť sušienky pred pečením, kryštálový cukor bude pravdepodobne fungovať lepšie. Ak chcete jednoducho posypať čokoľvek, čo pečiete, alebo pridať na toasty, bude fungovať ktorýkoľvek druh.

pohľad zhora na dve sklenené nádoby naplnené škoricovým cukrom
Zhora: škoricový cukor vyrobený s kryštálovým cukrom a posypovým cukrom

Môžem použiť hnedý cukor?

Áno, môžete nahradiť hnedý cukor, ak chcete. Tento typ zmesi sa často používa v plnkách, aké nájdete v škoricových rolkách. Majte na pamäti, že hnedý cukor obsahuje melasu, ktorá mu dodáva inú konzistenciu a úroveň vlhkosti. Vo väčšine prípadov budete kombinovať hnedý cukor a škoricu v čase, keď to potrebujete. Ak ho chcete skladovať, uistite sa, že máte zmes tesne uzavretú, pretože vlhkosť sa môže odparovať, čo spôsobí stuhnutie cukru.

Môžem použiť práškový cukor?

Môžete si vyrobiť škoricový cukor s práškovým cukrom (cukrový cukor). Táto odroda je vhodná na posypanie pečených výrobkov po ich upečení. Tento druh cukru má tendenciu sa zhlukovať, takže ho pri miešaní budete musieť dobre preosiať. Môžete tiež zistiť, že sa zle skladuje kvôli tejto tendencii k zhlukovaniu.

Ako vyrobiť škoricový cukor

Vyrobiť si domáci škoricový cukor už naozaj nemôže byť jednoduchšie. Čas prípravy je zanedbateľný, pretože budete iba odmeriavať ingrediencie a miešať. Vezmite si, čo budete potrebovať, a poďme na to!

Vložte cukor do misky alebo skladovacej nádoby. Odmerajte množstvo cukru, ktoré budete potrebovať, a vložte ho buď do nádoby na miešanie alebo do nádoby, ktorú plánujete použiť na skladovanie škoricového cukru. Na uskladnenie najčastejšie používam hrnček po jednom, no kľudne môžete použiť viac či menej podľa potreby.

Pridajte škoricu. Odmerajte primerané množstvo škorice podľa množstva cukru, ktoré používate, a pridajte ju k cukru. (Viac informácií o najlepšom pomere cukru a škorice na použitie nájdete nižšie.)

Miešajte, kým sa nespojí. Miešajte dve zložky dohromady, kým sa dobre nezmiešajú. Úlohu urobí lyžica alebo metlička. Ak miešate v nádobe s tesne priliehajúcim vekom, môžete to poriadne pretrepať, aby sa to premiešalo.

Aký je najlepší pomer škoricového cukru?

Rád používam pomer 4 diely cukru na 1 diel škorice objemovo. To znamená, že ak použijete šálku cukru, budete potrebovať 1/4 šálky škorice. Na 1/2 šálky cukru budete potrebovať 2 polievkové lyžice škorice. Ak chcete urobiť viac alebo menej, môžete urobiť jednoduché výpočty, aby ste to prispôsobili vašim potrebám.

Ak uprednostňujete viac alebo menej škoricovú príchuť, môžete ju nastaviť podľa svojho vkusu, aby bola výraznejšia alebo ľahšia. Vo väčšine prípadov to nemusí byť extra presné. Potom, čo sa vám to niekoľkokrát podarí, sa naučíte odhadovať sumy, aby ste dosiahli pomer, ktorý sa vám páči.

horný pohľad na škoricový cukor na malej drevenej lyžičke

Ako skladovať

Škoricový cukor vydrží skladovaný vo vzduchotesnej nádobe veľmi dlho. Cukor sa naozaj nekazí, ak je dobre skladovaný, aj keď môže nadobudnúť zatuchnutú príchuť. Škorica je zvyčajne rozhodujúcim faktorom, ako dlho skladovať škoricový cukor. Škorica časom stráca svoju chuť, takže ju zvyčajne môžete pričuchnúť a zistiť, či je stále silná a čerstvá.

Môžete to urobiť v dávkach, keď to potrebujete, a zvyšok uložiť do pohára alebo inej vzduchotesnej nádoby. Poslúži prázdna korenička alebo iná nádoba, ktorá dobre tesní. Pridajte štítok s menom a dátumom.

Ako používať škoricový cukor

 • Urobte si dávku Snickerdoodles. Je to perfektný náter na tieto klasické sušienky! Brown Butter Snickerdoodles, White Chocolate Snickerdoodles a Cookie Butter Snickerdoodles sú niekoľko obľúbených tu na BoB.
 • Použite ho na vrch muffinovako Mini Chocolate Chip Donut Muffins.
 • Urobte si koláče. Premeňte zvyšnú tortu na škoricovú pochúťku so škoricovým cukrom Pound Cake Bites.
 • Použite ho ako jednoduchú polevu na dezerty a pochúťky, ako sú škoricové mandľové koláčiky, tyčinky Snickerdoodle, jablkový koláč z hnedého cukru a koláč so škoricou.
 • Oslaďte si raňajky. Posypte ovsené vločky, jogurt, palacinky, vafle alebo toasty. Môžete ho dokonca uložiť do a trepačka takže je ľahké ho chytiť na doplnenie raňajok.
škoricový cukor v sklenenej nádobe

škoricový cukor v sklenenej nádobe

Ingrediencie

 • 1 šálka (200 g) kryštálového cukru*

 • 1/4 šálky (4 polievkové lyžice) mletej škorice**

Inštrukcie

 1. Zmiešajte cukor a škoricu, kým sa dôkladne nespoja.
 2. Na uskladnenie vložte do vzduchotesnej nádoby.

Poznámky

Recept si upravte podľa potreby, pričom pomer cukru a škorice dodržujte objemovo 4:1.

*Môžete namiesto toho použiť hrubý cukor, superjemný cukor, hnedý cukor alebo cukrársky cukor, podľa toho, ako ho budete používať. Viac informácií nájdete v mojich poznámkach nad receptom.

**Pre slabší alebo silnejší škoricový cukor použite o niečo menej alebo o niečo viac škorice.

Odporúčané produkty

Bake or Break je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorý nám poskytuje prostriedky na zarábanie poplatkov prepojením na Amazon.com a pridružené stránky.

Bake or Break je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorý nám poskytuje prostriedky na zarábanie poplatkov prepojením na Amazon.com a pridružené stránky.

Zdieľajte toto:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *