Aktuálne potraviny na odhalenie nakrájaného rastlinného údeného lososa na Expo East – vegconóm

Americký alt producent morských plodov Aktuálne potraviny sa chystá predstaviť svoj prvý maloobchodný produkt – nakrájaný údený losos na rastlinnej báze – na výstave Natural Products Expo East vo Philadelphii.

Losos, opísaný ako „šokujúco skutočný“, je vyrobený z prísad, ako je hrášok, riasy, zemiaky a bambus. Je tiež bohatý na živiny, ako sú omega-3, železo, vitamín B12, vláknina a bielkoviny. Ukážky budú k dispozícii na vyskúšanie počas celej výstavy.

„Náš údený losos je oveľa udržateľnejším spôsobom konzumácie morských plodov“

Lososové plátky budú uvedené na trh v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov u maloobchodných partnerov vrátane Showfields, Fairway Market, Gourmet Garage v NYC a veľkej maloobchodnej skupiny v Kalifornii.

Aktuálne jedlá Sushi
©Aktuálne potraviny

Finančné kolo

V júni spoločnosť Current Foods uzavrela kolo financovania vo výške 18 miliónov dolárov na financovanie maloobchodného predaja svojho rastlinného údeného lososa. V súčasnosti je losos dostupný pre trh D2C, ale nie u žiadneho maloobchodníka. Produkty Current, ktoré zahŕňajú rastlinného tuniaka a lososa, sú tiež dostupné pre stravovanie prostredníctvom partnerstiev s reštauráciami, ako je Poké Bar.

„Spotrebiteľom sa náš Current Tuna páči natoľko, že sme im chceli dať na výber ďalšie morské plody,“ povedal Jacek Prus, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Current Foods. „Náš údený losos je oveľa udržateľnejším spôsobom konzumácie morských plodov bez toho, aby sme spustili jedinú kotvu do ktoréhokoľvek z našich silne ohrozených oceánov. Stačí jedno sústo a sme si istí, že maloobchodníci budú mať lososa milujúcich zákazníkov na celý život!“

Expo East sa bude konať od 28. septembra do 1. októbra 2022. Current Foods bude sídliť v hale A, stánok č. 1242.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *