AlgiKnit Rebrands ako Keel Labs v misii stať sa lídrom v oblasti trvalo udržateľných textílií – vegconóm

Americký výrobca udržateľných materiálov AlgiKnit oznámil, že mení značku na Keel Labs. Vlajková loď spoločnosti priadza na báze morských rias tiež dostala nový názov Kelsun.

„Budujeme budúcnosť, v ktorej trvalo udržateľné materiály využívajú silu našich oceánov“

Keel Labs hovorí, že nová značka vyvinutá v spolupráci s ocenenou dizajnérskou firmou Pentagram má za cieľ odrážať jej poslanie podporovať udržateľnú budúcnosť. Kýl je štrukturálna chrbtica lode, ktorá pomáha vytvárať rovnováhu a udržiavať plavidlo v pohybe vpred. Názov preto symbolizuje zámer spoločnosti byť lídrom v oblasti trvalo udržateľných textílií.

Podľa Pentagramu, vizuály, ktoré vyvinul pre Keel Labs, oslavujú krásu prírodného prostredia jednoduchou a jasnou prezentáciou. Nový názov a značka sa teraz zavádzajú na všetkých platformách.

priadza na báze morských rias
© Ryan Duffin

Výroba priadze na báze morských rias

Keel Labs vyrába svoje priadze extrakciou látky nazývanej alginát z morských rias a jej kombináciou s obnoviteľnými biopolymérmi. Výsledná priadza sa potom môže pliesť do látok a farbiť. Cieľom je poskytnúť alternatívu k súčasným metódam výroby priadze, ktoré sú často veľmi znečisťujúce a náročné na zdroje.

V decembri minulého roka Keel otvoril inovačné centrum v Severnej Karolíne s cieľom poskytnúť priestor pre výskum a vývoj a ubytovať interné výrobné a obchodné tímy. Nasledujúci jún spoločnosť získala 13 miliónov dolárov, ktoré plánuje použiť na rozšírenie výroby.

„Názov Keel Labs zahŕňa našu víziu neustále sa rozširujúcich obzorov, nášho záväzku k inováciám a príležitostiam,“ povedala spoluzakladateľka a generálna riaditeľka Keel Labs Tessa Callaghanová. „Naša práca sa začína vláknom, ale naša zodpovednosť tam nekončí. Budujeme budúcnosť, v ktorej trvalo udržateľné materiály využívajú silu našich oceánov na pokrytie priemyselných odvetví a aplikácií, čím napravujú vzťah ľudstva s našimi prírodnými ekosystémami.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *