Allbirds uvádza na trh prvé 100% vegánske tenisky vyrobené z upcyklovanej ryže a citrusových šupiek

Značka obuvi Allbirds oznámila uvedenie Plant Pacer, svojich prvých 100% vegánskych tenisiek. Zatiaľ čo Allbirds je tradične známy svojou prirodzenou líniou topánok s ovčou vlnou, Plant Pacer využíva trvalo udržateľnú, plastovú a rastlinnú kožu bez obsahu ropy.

O 88 % menej uhlíka

Plant Pacer ponúka rovnaký charakteristický komfort, ktorým je Allbirds známy, a je vyrobený z inovatívnych udržateľných prísad, ako je guma, rastlinné oleje, recyklované ryžové šupky a dokonca aj citrusové šupky.

Ekologické zložky obuvi znamenajú, že produkuje o 88 % menej uhlíka ako bežná zvieracia koža a o 75 % menej ako štandardné syntetické kože. K dispozícii je aj Plant Pacer, ktorý sa predáva za približne 135 dolárov ľahká podšívka zo zmesi TENCEL™ Lyocell na báze eukalyptu.

Allbirds ponúka plátennú verziu Plant Pacer vyrobenú z organickej bavlny a je k dispozícii v širšom výbere farieb.

Allbirds topánky
©Allbirds

Nové materiály

Minulý rok spoločnosť Allbirds oznámila, že sa pripravuje na IPO na Wall Street v odhadovanej hodnote 2 miliardy dolárov. Medzi podporovateľov značky patria Leonardo DiCaprio, Barack Obama a Ashton Kutcher.

Vegánsky trh s teniskami pokračuje v raste, pretože značky využívajú stále väčší počet kreatívnych materiálov s nízkou uhlíkovou stopou a alternatívnych koží.

Hubová koža Adidas
© Adidas

V posledných rokoch top svetové obuvnícke spoločnosti vrátane Nike, Adidasa Reebok vydali tenisky vyrobené zo širokej škály materiálov, ako je hubová koža, korok, plast na báze kukurice a upcyklované vlákna. Ďalšie značky ako Stella McCartney, BLUEVIEW, LØCI a Caval používajú ešte odvážnejšie materiály, od šupiek z jabĺk až po recyklovaný oceánsky plast, aby vytvorili módnejšiu a ekologickejšiu obuv.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *