Alt mlieko vyrobené z upcyklovaných marhuľových jadier je najpredávanejším produktom v BILLA Vegan Superstore – vegconóm

Rakúsky startup v oblasti potravinárskych technológií prodigy jadro nedávno oznámila spustenie svojho „nikdy predtým nevídaného“ mlieka Kern Milk vyrobeného z marhuľových jadier.

Wunderkern hovorí, že inovatívne alt mlieko „nedávno vstúpilo na konkurenčný trh s alternatívnymi nápojmi s veľkým treskom. Presadzovaný v rámci nového konceptu „Pflanzilla“ od Billy sa rýchlo stal úspechom u zákazníkov a stal sa najpredávanejším produktom v rámci vegánskeho obchodu. Super oriešková chuť nápoja dokonale ladí so sladkými jedlami, ako je Kaiserschmarren, a inšpiruje ľudí k interpretácii miestnej klasiky na vegánsky spôsob.“

Spoločnosť Wunderkern, ktorú v roku 2019 založili Michael Beitl, Luca Fichtinger, Fabian Wagesreither a Sebastian Jeschko, si kladie za cieľ byť podnikom s obehovým hospodárstvom využívajúcim odpadové kôstky kôstok z iných odvetví.

Mlieko s jadrom Wunderkern
© Wunderkern

Začiatkom tohto roka Wunderkern priniesol novinku, keď na festivale „Všetko marhuľový“ v Rakúsku medzi verejnosťou vyskúšal zmrzlinu bez mliečnych výrobkov vyrobených z jadier ovocia.

Nové alternatívne mlieko a obehové hospodárstvo

Najpopulárnejšie vegánske nápoje sa vyrábajú z ovsa, sóje a mandlí, ktoré nie sú nevyhnutne trvalo udržateľnými surovinami. Plodiny sa neustále pestujú, aby nakŕmili stále rastúci trh s alternatívnym mliekom.

Kern Drink sa vyrába z marhuľových kôstok, ktoré boli vyradené ako odpad v iných priemyselných odvetviach. Wunderkern uvádza, že používanie odpadových materiálov implementuje princípy obehového hospodárstva potrebné na boj proti klimatickým zmenám. Pretože sa rastlinné mlieko vyrába z upcyklovaných kôstok, jeho profil udržateľnosti je vynikajúci, s minimálnou spotrebou vody a malými emisiami CO2.

Ako opísal Wunderkern, nový nápoj ponúka orieškovú chuť a krémový vzhľad. Dá sa použiť ako akýkoľvek bežný rastlinný nápoj do kávy a receptov.

wunderkern-upcycled-friut-pit-products
© Wunderkern

Výrobky z ovocných jadier

Wunderkern ponúka rad upcyklovaných produktov z kôstkovaného ovocia, pričom každý z nich odráža jadrá použité na ich výrobu:

  • Čerešňový olej od Wunderkern: za studena lisovaný olej bez prísad a cukru, vyrobený zo 100% čerešňových kôstok. Olej z čerešňových jadier bol majstrom sveta v oleji na medzinárodnej súťaži AVPA 2021 vo Francúzsku. Zachránené jadrá na fľašu: 10 023 jadier
  • Marhuľový olej od Wunderkern: za studena lisovaný olej vyrobený zo 100% marhuľových jadier bez akýchkoľvek prísad. Zachránené jadrá na fľašu: 1 333 jadier.
  • Olej zo slivkových jadier od Wunderkern: podľa spoločnosti celosvetovo prvý za studena lisovaný olej zo slivkových jadier. Vytvorené zo 100% ušetrených slivkových jadier. Zachránené jadrá na fľašu: 2 356 jadier
  • Choco Kernel Cream od Wunderkern: kombinácia marhuľových jadier s kakaom a pravou bourbonskou vanilkou v kréme. Zachránené jadrá v balení: 812 jadier

„Wunderkern chce vytvárať produkty so 100% využívaním zdrojov spoliehaním sa na obehové hospodárstvo, aby urobil náš svet lepším miestom bez obetovania vkusu,“ hovorí spoločnosť.

Nová mliečna alternatíva bude dostupná v rakúskej sieti supermarketov BILLA+.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *