Americký reťazec šalátov sweetgreen Partners with Meati pre novú misu Miso Meati

Americký šalát chain sladká zelená oznamuje, že sa spojila so značkou hubového mäsa Mäso predstaviť misu Miso Meati Bowl. Položka, ktorá bola uvedená na trh 10. novembra v Culver City Food Lab spoločnosti sweetgreen, predstavuje prvé partnerstvo reťazca založené na rastlinách a po prvýkrát sa Meati pripojilo k rýchlemu neformálnemu menu.

Možnosť s vysokým obsahom bielkovín

Nová misa Miso Meati, ktorá je opísaná ako chuťovo nabitá, teplá a výdatná, obsahuje klasický kotlet Meati bohatý na živiny podávaný s čerstvou zeleninou, sladkými zemiakmi, obilninami a miso dresingom.

Podľa sweetgreen, nová položka odpovedá na silný dopyt zákazníkov po vegánskej možnosti s vysokým obsahom bielkovín. Reťazec tiež uvádza, že sa rozhodol pre partnerstvo s Meati, pretože obe značky zdieľajú podobný potravinový étos a cieľ vytvoriť trvalo udržateľný vplyv na planétu.

sladkozelená mäsová misa
©sweetgreen

Vedúci z hubového mäsa

Spoločnosť Meati so sídlom v Boulder v štáte Colorado vyrába z koreňov mycéliových húb alternatívy kurčaťa a steaku v celku. Produkty značky sú v súčasnosti dostupné na vybraných trhoch Sprouts Markets v Colorade, ako aj prostredníctvom obmedzených vydaní na webovej stránke Meati.

Mäsové chrumkavé kura
Mäsový chrumkavý rezeň ©Meati

Minulý týždeň Meati predstavilo Carne Asada – svoj štvrtý produkt a prvú alternatívu marinovaného steaku. Meati získal viac ako 250 miliónov dolárov vo financovaní, vrátane 150 miliónov dolárov Séria C zvýšiť v júli a vyjadril svoj zámer stať sa lídrom na americkom trhu v oblasti rastlinného mäsa.

„Naším cieľom je rýchlo zvýšiť dostupnosť v USA s plánmi dosiahnuť do roku 2025 tržby vo výške 1 miliardy USD,“ povedal minulý rok prezident Meati Scott Tassani.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *