Ananas Anam spolupracuje s FORVIA pre automobilové interiéry na báze ananásu – vegkonóm

Ananás Anna oznámila spoluprácu s lídrom v oblasti automobilových technológií FORVIA na vývoji interiérových materiálov vozidiel vyrobených z odpadových vlákien listov ananásu.

Obe spoločnosti uzavreli dohodu o spoločnom vývoji, pričom Ananas Anam prispel svojimi znalosťami o vývoji ekologických materiálov na báze ananásu a FORVIA prináša svoje odborné znalosti v oblasti automobilovej technológie. Táto správa prichádza v čase, keď spoločnosť uvádza na trh MATERI’ACT, novú jednotku s cieľom vyvíjať trvalo udržateľné materiály.

Udržateľné interiéry automobilov

Začiatkom roka 2022 bola udržateľnosť označená za kľúčový trend v automobilovom priemysle. Nedávno bolo oznámené, že všetky autá BMW a Mini budú mať od budúceho roka plne vegánske interiéry, zatiaľ čo štúdia z mája zistila, že 70 % vodičov by malo záujem o kúpu auta bez zvierat. Správa o trhu zverejnená minulý rok naznačuje, že globálny trh s vegánskou kožou pre automobilový priemysel bude do roku 2026 rásť s obrovskou CAGR o 48 %.

BMW Mini bez kože
© BMW/Mini

Spolupráca Ananas Anam

Dohoda s FORVIA je poslednou zo série spolupráce pre Ananas Anam za posledné roky. Spoločnosť, ktorá vegconomistovi povedala, že „buduje nový rastlinný ekosystém“, uzavrela partnerstvo so Saucony začiatkom roku 2022 na vývoji tenisiek z ananásovej kože.

Ananas tiež spolupracuje s Dole, najväčšou svetovou spoločnosťou v oblasti čerstvých produktov, na získavaní odpadu z ananásu pre svoje materiály. Medzitým ikonické značky ako Selfridges a Nike uviedli na trh produkty vyrobené s koženou alternatívou Ananas.

„So silnou klientskou prítomnosťou už na trhu s obuvou, doplnkami a módou predstavuje táto dohoda o spoločnom vývoji ďalšiu fázu vývoja ANANAS ANAM diverzifikáciou našej ponuky produktov do automobilového sektora,“ uviedla spoločnosť.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *