Aqua Cultured vyvíja mleté ​​knedle z morských plodov pre ázijských obchodných partnerov

Alt štart s morskými plodmi Potraviny pestované vo vode oznamuje, že vytvorila náplň z mletých knedlí pre svojich budúcich ázijských potravinárskych partnerov. Jednou z nových možností spoločnosti je hromadná alternatíva kreviet, ktorú môžu okoreniť, zabaliť a spoločne označiť maloobchodníci alebo distribútori.

„Tento produkt nás posúva bližšie k nulovému odpadu tým, že nachádza využitie pre naše odrezky“

Spoločnosť Aqua, ktorá vyrába morské plody na báze mykoproteínov pomocou fermentácie, je známa predovšetkým tým, že vytvára celosvalové filety v kvalite sushi. Mleté knedle z morských plodov však predstavujú ďalšiu lukratívnu a vysoko dostupnú trhovú príležitosť. Ako základné potraviny v krajinách ako Čína, Južná Kórea a Japonsko tvoria mrazené knedle – známe pod rôznymi názvami mandu, gyoza alebo jiaozi – celosvetový trh v hodnote 5,8 miliardy dolárov a očakáva sa, že ich hodnota do konca roku 2027 vzrastie na 10 miliárd dolárov.

Na rozdiel od celých kusov kvalitných rýb, knedle môžu využívať odrezky, orezané a menej vizuálne príťažlivé filety. Podľa spoločnosti Aqua si vytvorenie náplne z mletých morských plodov vyžaduje kratší čas fermentácie a dá sa urobiť ekonomickejšie vo veľkých dávkach.

Spoločnosť v súčasnosti vyvinula náplň z kreviet a plánuje vytvoriť ďalšie mleté ​​​​aplikácie, ako sú okrem iného pikantné sushi s tuniakom, koláče / placičky z morských plodov a ravioli a cannelloni.

Krevetové knedle
©Aqua Cultured

Kalamáre a ďalšie

Okrem mletých produktov Aqua pokračuje vo svojej práci s celosvalovými inováciami z morských plodov, vrátane kalamárov, kreviet, hrebenatiek a filetov z tuniaka a síh. Na dosiahnutie realistickej chuti a textúry startup využíva fermentačné techniky, ktoré si nevyžadujú žiadne živočíšne vstupy, genetickú modifikáciu ani použitie škrobov a proteínových izolátov.

V júni spoločnosť so sídlom v Chicagu usporiadala veľkú ochutnávku svojich produktov pre súčasných a potenciálnych partnerov a plánuje zmerať prijatie zo strany spotrebiteľov vo vybraných reštauráciách koncom tohto roka, kým v roku 2023 uvedie na trh so strategickými partnermi. Aqua má zdvihnutý aspoň 2,1 milióna USD v predbežnom financovaní.

Aqua kultivovaný mykoproteín Calamari
©Aqua Cultured Foods

„Sme radi, že nás naši partneri vyzvali, aby sme pracovali na haluškách, a máme šťastie, že ich sprevádzajú procesom zdokonaľovania chuti a náplne pre ázijské jazýčky,“ povedal. Brittany Chibe, riaditeľka pre rast spoločnosti Aqua. “Som obzvlášť rád, že tento produkt nás posúva bližšie k nulovému odpadu tým, že nachádza využitie pre naše odrezky, s bonusom navyše, že je veľmi efektívne vyrábať v objemoch vhodných pre stravovanie.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *