AutoComb – Barista Hustle

Aktualizácia BH Unlimited, 6. októbra 2022.

Náš nástroj na distribúciu espressa odhalený – Sme nadšení, že sme s Anthonym Douglasom úzko spolupracovali počas vedenia až po jeho minulotýždňové víťazstvo vo WBC. Použil prototyp nášho nového nástroja na distribúciu espressa, AutoComb. Posledných pár mesiacov sme dizajn opakovali a dolaďovali tak, aby bol pripravený na veľké pódium a vďaka Anthonyho hviezdnemu výkonu vstúpil do sveta s hrou!

Výkon Anthonyho Douglasa WBC 2022 pomocou funkcie AutoComb

Môžete si pozrieť vystúpenie Anthonyho tu . Dávajte pozor na rozdiel medzi horou grindov opúšťajúcich Mythos a nádhernou plochou masou grindov potom.

AutoComb je skutočne náš dlho očakávaný distribučný nástroj. Zatiaľ nie je na predaj, ale buďte si istý, že ak ste na tomto zozname e-mailov, dáme vám o tom vedieť, keď príde čas. Dovtedy budeme zaneprázdnení budovaním stroja, ktorý stroj vyrába.

Stav menšieho farmára kávy

Ak ste sledovali Majstrovstvá sveta baristov a Brewers’ Cup tento týždeň, budete počuť nekonečné podrobnosti o odrode, terroir a spracovaní od súťažiacich a viac ako niekoľko osobných príbehov o farmároch a ich rodinách.

Tento druh údajov o vysledovateľnosti v kávových špecialitách sme očakávali ako úplné minimum – ale len zriedka sa zamýšľame nad tým, koľko to stojí skutočné zhromaždenie takýchto informácií a ich odovzdanie do rúk baristu. Od výrobcov sa očakáva, že poskytnú všetky podrobnosti o metódach, ktoré vyvinuli počas generácií, pričom len zriedka dostanú niečo na oplátku – dokonca ani prístup k informáciám, ktoré od nich požadujeme.

Ešte horšie je, že tieto informácie sa príliš často zameriavajú skôr na kávu ako na ľudí, ktorí za ňou stoja. Množstvo údajov, ktoré máme o spracovaní kávy, a trhových faktoroch, ako sú výnosy, kvalita a ceny, je v ostrom kontraste s informáciami, ktoré máme o živote a obžive väčšiny ľudí, ktorí vyrábajú našu kávu.

Väčšina pestovateľov kávy sú malí farmári a vo veľkých cvičeniach na zhromažďovanie údajov, ktorými sa riadi medzinárodný obchod s kávou, má káva od malých pestovateľov tendenciu spájať sa s kávou z väčších fariem. Vieme, že drobní poľnohospodári čelia množstvu jedinečných výziev, ale údaje, ktoré by ich mohli podporiť pri rozhodovaní, veľmi chýbajú.

Dnes sme zverejnili novú bielu knihu od Coryho Gilmana z Heifer International kde zdieľa príbeh „ Stav drobného hospodára ‘ projekt. Heifer je charitatívna organizácia zameraná na potravinovú bezpečnosť a výživu, pričom stredobodom ich práce je posilnenie postavenia žien a prepojených komunít. State of the Smallholder začal svoj život ako jednorazový výskumný projekt, ale keď Heifer zistil, že údaje, ktoré potrebovali, buď nie sú k dispozícii, alebo sa nezdieľajú verejne, premenil sa na digitálnu platformu s otvoreným prístupom, ktorá bola určená na demokratizáciu údajov. zdieľanie v káve.

Podporou zdieľania údajov spoločnosť Cory dúfa, že zníži zaťaženie výrobcov a vráti zhromaždené údaje späť do rúk výrobcov. Momentálne pracuje na financovaní a hľadá ďalších spolupracovníkov ochotných zdieľať svoje údaje. Profitovať z toho môžu aj baristi a pražiari, ktorí získajú prístup k informáciám o krajinách pôvodu, ktoré je zvyčajne veľmi ťažké nájsť. Tento dokument si môže prečítať každý zadarmo, tak sa do toho pustite!

Veda o pražení

V našom kurze vedy o pražení sa tento týždeň dostaneme do Glass Transition – zmeny textúry kávy zo „sklovitej“ na „gumenú“ počas praženia. Toto je zložitá fyzika, ale snažíme sa ju čo najviac rozobrať. Jedna vec, ktorá je často nepochopená, je, že neexistuje len jeden prechod – rôzne zložky kávy prechádzajú rôznymi prechodmi a zrná môžu dokonca prejsť zo sklovitej, gumovej a späť do sklovitej, kým sú ešte v pražiarni.

Pretože izbová teplota prekračuje ich teplotu skleného prechodu, polyetylénové vrecká sa môžu natiahnuť a natrvalo zdeformovať

Diskutujeme aj o mechanike prvého a druhého cracku. Možno vás prekvapí, že aj keď sú praskliny takými dôležitými znakmi postupu pečenia, nie sme si úplne istí, čo ich spôsobuje. Jedna teória spája prvú trhlinu so skleným prechodom. Ak je to tak, vyvoláva to zaujímavú možnosť – mohli by sme kontrolovať, kedy dôjde k prvému prasknutiu počas pečenia.

Pozrite si nové lekcie na tento týždeň a dozviete sa viac. Predplatitelia BH Unlimited majú v priebehu kurzu pokročilý prístup ku každej novej lekcii.

Sprievodca pre nákupcov kávy po Kolumbii

Tento týždeň v našom sprievodcovi Kolumbiou pre kupujúceho uzatvárame obrovskú kapitolu o pestovateľských regiónoch Kolumbie s Tolima a Valle del Cauca. Tolima je jedinečná v tom, že je jednou nohou v tradičnom srdci kolumbijskej kávy, Eje Cafetero, a jednou nohou v novom centre kolumbijskej kávy sústredenom okolo Huily. Nielen to, ale niektoré výskumy naznačujú, že má dokonca výrazný chemický profil medzi kolumbijskými kávami.

Technologická výroba kávy v blízkosti Sevilly, Valle del Cauca

Medzitým je Valle del Cauca súčasťou kolumbijskej tradičnej oblasti pestovania kávy, no snaží sa odlíšiť sa rozvíjaním udržateľnejšej výroby. Túto kapitolu uzatvárame rekapituláciou, aby sme spojili všetky tieto znalosti, potom kvízom, aby ste sa uistili, že dokážete rozlíšiť svoju Caquetu od svojho Casanare.

Rýchle odkazy

podpichoval astrofyzik-barista Jonathan Gagné nový sládok vyvinul tento týždeň s NextLevel na Insta. Určite sa to oplatí sledovať.

Ďalší príklad toho, ako môže poskytovanie prístupu k údajom a nástrojom na rozhodovanie pomôcť drobným farmárom a organizáciám, ktoré ich podporujú, nájdete na Index rodovej rovnosti .

Vzdelávacia skúsenosť bez reklám

V BH nikdy nerobíme reklamy na produkty iných spoločností na našej webovej stránke. V žiadnom z našich kurzov, bulletinov alebo blogových príspevkov nie je žiadne umiestňovanie produktov. Náš jediný príjem pochádza z toho, čo zaplatíte za predplatné. Keď uvidíte stroje alebo zariadenia na prípravu kávy spomenuté v niektorom z našich vzdelávacích materiálov alebo uvedené v našich kurzových videách, rozhodli sme sa použiť toto zariadenie, pretože ho radi používame, pretože si myslíme, že je historicky významné vo vývoji kávovaru na espresso alebo pretože vám ukáže niečo, čo potrebujete vidieť o modernej kávovej kultúre. Je to také jednoduché.

Veda o pražení

Bean Behaviour
RS 3.07 • Sklenený prechod
RS 3.08 • Prvá trhlina a druhá trhlina

Sprievodca pre nákupcov kávy po Kolumbii

Rastúce regióny Kolumbie
CBGC 1,20 • Tolima
CBGC 1.21 • Valle del Cauca

Ako vždy, ak máte nejaké otázky, stačí vám poslať e-mail! Prajeme pekný víkend a tešíme sa na Vás nabudúce.

K hraniciam kávy,
Tím BH

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *