Berlínska Vegan Business School vyhlasuje druhé kolo – vegkonóm

Založiť si vlastný biznis a zároveň propagovať vegánstvo je pre mnohých snom, ktorý nie je vždy ľahké zrealizovať. Vegánska obchodná školazaložená v Berlíne tento rok, si kladie za cieľ to uľahčiť.

Vegan Business School ponúka štvormesačné živé online kurzy, v ktorých sa účastníci naučia, ako vybudovať a rozbehnúť vegánsky biznis.

Podpora žien

Vegan Business School poskytuje potrebné znalosti a podporu na rozbehnutie vlastného vegánskeho podnikania. V centre pozornosti sú predovšetkým ženy; Mirjam Walser, ktorá je v kontakte s mnohými zakladateľmi prostredníctvom organizovania vegánskych startupových podujatí, vie, že najmä ženy majú veľa pochybností, pokiaľ ide o podnikanie. Program je teda nielen o osvojení si základov podnikania, ale aj o prekonávaní strachu a posilňovaní sebavedomia.

vegánska obchodná škola
© Vegan Business School

„Preto je dôležité, aby sme si najprv ujasnili myšlienku. Za týmto účelom na začiatku programu definujeme víziu a poslanie spoločnosti, ako aj cieľové skupiny a ich výzvy a priania. Potom je to o definovaní obchodného modelu a výpočte finančnej realizovateľnosti spoločnosti,“ hovorí Walser. Potom ide o testovanie nápadov s potenciálnymi zákazníkmi a vytváranie prototypov. Pozitívny vedľajší účinok tohto postupu: „Keď sa pustíte do akcie, odstránia sa aj duševné prekážky,“ hovorí Walser.

Zakladateľka Vegan Business School hovorí z vlastnej skúsenosti. Sama založila niekoľko podnikov a presne pozná prekážky a obavy, ktoré s tým súvisia. To ju motivovalo k rozvoju týchto online kurzov, aby uľahčila cestu ostatným.

„Sám som pri zakladaní spoločnosti urobil veľa chýb. Napríklad som dostatočne neotestoval svoj nápad alebo som zanedbal finančné plánovanie. Tiež bolo pre mňa ťažké zostať motivovaný ako sólový zakladateľ, pretože mi chýbala výmena,“ vysvetľuje Walser. Potom jej pomohol tréner. „Priala by som si, aby už bola vegánska obchodná škola, keď som začínala,“ dodáva.

Kurzy Vegan Business School sa neustále rozširujú. Ďalší štvormesačný modul pre zakladateľov s malými alebo žiadnymi predchádzajúcimi podnikateľskými znalosťami začína v polovici novembra. Prihlášky sú otvorené do 31. októbra.

Viac informácií nájdete na www.veganbusiness.school

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *