BettaF!sh uvádza na trh rastlinného tuniaka na dodávku v Holandsku – vegkonóm

Nemecká značka rastlinného tuniaka BettaF!sh sa chystá spustiť v dvanástich mestách v Holandsku prostredníctvom okamžitej doručovacej služby Gorillas.

Tri produkty BettaF!sh — Pizza TU-NAH, TU-NAH Creme Naturel a TH-NAH Creme kapary + Pepper — bude k dispozícii prostredníctvom aplikácie Gorily. Uvedenie na trh bude pre BettaF!sh odrazovým mostíkom pri vstupe do maloobchodných a stravovacích zariadení po celom Holandsku.

“My mať uložené 20 ton z tuniak a vyhli sa tak ďalším 22 tonám vedľajšieho úlovku.

TU-NAH, vyrobený z organických fava fazulí a morských rias, neobsahuje sóju ani pšenicu a hovorí sa, že vyzerá a chutí rovnako ako bežný konzervovaný tuniak. BettaF!sh dúfa, že jej produkty zvýšia dopyt po morských riasach a poskytnú tak alternatívny a udržateľnejší priemysel pre rybárske komunity.

BettaF!sh rastlinná nátierka z tuniaka
© Phillip Gladsome/BettaF!sh

“Najväčší svetový trh s morskými plodmi”

BettaF!sh sa pôvodne objavil v 4000 nemeckých supermarketoch vlani v októbri so svojou vlajkovou loďou sendvičov TU-NAH. Spoločnosť tvrdila, že ide o vôbec najväčší trh s morskými plodmi na svete. Nasledujúci január BettaF!sh debutoval Pizza TU-NAH na oslavu Veganuary.

Odvtedy spoločnosť rýchlo expanduje po celej Európe, pričom pizza je teraz k dispozícii v ALDI Švajčiarsko a nátierky TU-NAH sú pripravené na spustenie v piatich krajinách.

“My extrémne hrdý do bod von že náš BettaF!sh Produkty mať a významný pozitívne vplyv,“ povedal Jacob von Manteuffel, spoluzakladateľ z BettaF!sh. “V fakt, podľa nákup len jeden TH-NAH sendvič, na spotrebiteľ robí an aktívny príspevok do zníženie vedľajší úlovok, CO2 emisie, a nadmerný rybolov. Vnútri len jeden rok z obchodovanie, my mať uložené 20 ton z tuniak a vyhli sa tak ďalším 22 tonám vedľajšieho úlovku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *