Beyond Meat sa pripravuje na spustenie rastlinných hotových jedál v Spojenom kráľovstve – vegkonóm

Beyond Meat požiadala o registráciu ochrannej známky „Beyond Meals“ na britskom Úrade pre duševné vlastníctvo, čo naznačuje, že sa možno pripravuje na uvedenie hotových jedál na rastlinnej báze v krajine.

Značka hľadá dva typy ochrannej známky – triedu 30 pre hotové jedlá s prísadami, ako sú cestoviny, ryža a rezance, a triedu 29 pre mäsové alternatívy. Toto nie je prvýkrát, čo Beyond vstúpil do kategórie vo Veľkej Británii – minulý rok spolupracoval s Wicked Kitchen na uvedení hotových jedál na rastlinnej báze v Tescu.

Beyond Meat vo Veľkej Británii

Beyond Meat prvýkrát dorazil do Spojeného kráľovstva v roku 2018, ale minulý rok zaznamenal obrovskú expanziu, keď vstúpil do 450 nových maloobchodných predajní po celej krajine. Patty Beyond Burger používa aj McDonald’s UK vo svojom burgeri McPlant.

Minulý mesiac bol Beyond Burger and Sausage uvedený na trh v ich piatom veľkom britskom maloobchode, reťazci supermarketov Morrisons. Beyond tvrdí, že teraz má najsilnejší rast predaja zo všetkých značiek rastlinného mäsa v krajine, a to v kategórii chladeného aj mrazeného.

„Sme radi, že môžeme zákazníkom spoločnosti Morrisons predstaviť Beyond Meat v snahe sprístupniť chutné mäso na rastlinnej báze po celom Spojenom kráľovstve,“ povedal Jorg Oostdam, generálny riaditeľ Beyond Meat pre Európu. „Naše produkty Beyond Meat si užívajú všetci od mäsožravcov cez flexitariánov až po vegánov, ktorí hľadajú rovnakú chuť a štruktúru ako mäso zo zvierat, ale hľadajú alternatívu, ktorá je šetrnejšia k planéte.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *