Beyond Meat Tenders Príďte do German Food Service – vegconóm

Beyond Meat prináša na nemecký trh svoje ocenené Beyond Tenders na kurací spôsob. Reštaurátori v Nemecku môžu od tohto týždňa objednávať nové tendre u veľkoobchodníkov.

Dopyt po rastlinnom mäse sa v celom Nemecku zvyšuje: podľa štúdie Good Food Institute polovica Nemcov za posledných päť rokov znížila spotrebu živočíšneho mäsa. 41 % Nemcov konzumuje rastlinné mäso aspoň raz za mesiac a 25 % opýtaných Nemcov plánuje v nasledujúcich rokoch konzumovať viac rastlinného mäsa.

Beyond Chicken Tenders
Beyond Chicken Tenders ©Beyond Meat

Beyond Tenders sú porovnateľné s kuracím mäsom, ale podľa spoločnosti sú väčšie ako štandardné trhové nugety. Beyond Tenders dopĺňa portfólio Beyond Meat, ktoré v Nemecku už zahŕňa Beyond Burger, Beyond Sausage, Beyond Mince a Beyond Meatballs.

„Sme veľmi nadšení, že môžeme priniesť Beyond Tenders na nemecký trh,“ hovorí Jorg Oostdam, generálny riaditeľ spoločnosti Beyond Meat pre región EMEA.

„V Nemecku sa čoraz viac ľudí rozhoduje jesť menej živočíšneho mäsa. Vidíme, že reštaurátorom môže prospieť, ak podľa toho zareagujú a zaradia do jedálneho lístka viac rastlinných produktov. To oslovuje najmä mladšiu, vedome žijúcu cieľovú skupinu. S našimi Beyond Tenders sa nikto nemusí vzdať svojho obľúbeného jedla. Všetci môžeme naďalej jesť to, čo nám najviac chutí,“ dodáva.

Posuvník Beyond Chicken Tender
Posuvník Beyond Chicken Tender ©Beyond Meat

Hostia a zástupcovia médií budú mať možnosť vyskúšať si Beyond Tenders na tohtoročnom finále súťaže “Chef of the Year” 17. októbra v Bonne. Beyond Meat sa na tomto gastro podujatí bude prezentovať ako sponzor s vlastným stánkom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *