Bez skládky do roku 2025 | Sladké pouličné dezerty

Za dezertmi je viac ako len jemné ingrediencie. Existuje úprimný záväzok voči našej planéte, našej komunite a našim ľuďom. Dodržiavaním spoločensky zodpovedného nakupovania zabezpečíme, aby náš svet prekvital pre budúce generácie. Toto je náš záväzok voči našim partnerom a zákazníkom.

V roku 2022 Sweet Street oznámila iniciatívu Bez skládky do roku 2025. Vďaka partnerstvu s trvalo udržateľnými energetickými závodmi sa tok odpadu pekárne premení na bionaftu a všetky zostávajúce materiály sa recyklujú alebo sa použijú ako palivo na výrobu elektriny.

Bionafta je obnoviteľné, biologicky odbúrateľné palivo vyrábané v domácom prostredí z rastlinných olejov, živočíšnych tukov alebo recyklovaného reštauračného tuku. Bionafta spĺňa požiadavky na naftu založenú na biomase a celkovo pokročilých biopalív podľa normy pre obnoviteľné palivá. Obnoviteľná nafta, nazývaná aj „zelená nafta“, sa líši od bionafty. (

Recyklujeme kartón, hliník, kov, plasty a všetok papier. Namiesto posielania odpadu na skládku ho buď recyklujeme, alebo ho používame ako palivo na výrobu elektriny v neďalekej elektrárni. Znižuje tiež počet našich záťahov, čo šetrí plyn a znižuje emisie. Tým sme znížili objem odvozu odpadu o takmer 1000 ton za 2 roky. Agresívne pracujeme na dosiahnutí nášho cieľa, byť do roku 2025 úplne bez skládok.

Vyrábame mrazené dezerty dodávané do celého sveta a musíme ich dodávať v najlepšom stave s nulovými problémami s bezpečnosťou potravín. Okrem toho, že spĺňajú normy potravinárskej kvality, viac ako 95 % našich plastových obalov je recyklovateľných číslo 1 alebo 6. Zmenšili sme veľkosť našich obalov a náš poštový kartón je vyrobený z recyklovaného materiálu. V skutočnosti sa 46 % vlákna použitého na výrobu všetkých našich obalov z vlnitej lepenky zhodnotí/recykluje. Naši dodávatelia obalov z vlnitej lepenky sú certifikovaní iniciatívou Sustainable Forestry Initiative.

Naša pekáreň pracuje s princípom úspory energie. Neustále hľadáme spôsoby, ako znížiť našu environmentálnu stopu. Nedávne projekty zahŕňali inštaláciu pohonov s premenlivou frekvenciou na zníženie otáčok ventilátora tam, kde je to možné (zníženie elektriny), automatizáciu prevádzky chladiacej veže na lepšiu kontrolu spotreby vody (zníženie spotreby vody) a využitie tepla rozptýleného naším chladiacim systémom produktov na celoročné ohrievanie vody v našom závode.

Prečítajte si viac o našej sociálnej a environmentálnej zodpovednosti tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *