Bezlepkové ovsené vločky Pekanové jablko Cranberry Crisp

Bezlepkové ovsené vločky Pekanové jablko Cranberry Crisp
Brusnice a jablká úžasná kombinácia. Sladké chrumkavé jablká dobre kontrastujú s oveľa kyslejšími brusnicami vo všetkých druhoch receptov, od koláčov po omáčky. Tento bezlepkový ovsený pekanový pekanový jablkový brusnicový chrumkavý chrumkavý je jednoduchý dezert, ktorý predstavuje tieto dva druhy ovocia lahodným spôsobom, s orieškovou ovsenou kašou a pekanovou polevou, ktorá poskytuje dokonalý kontrast k jemnému ovociu nižšie.

Tento chrumkavý je domáci a ideálny na servírovanie počas chladného jesenného alebo zimného večera. Plnka je sladká a má krásny ružový odtieň, pretože plátky jabĺk počas pečenia nasajú trochu šťavy z bobúľ. Poleva je chrumkavá, drobivá a oriešková, lahodný kontrast k jemnému ovociu pod ňou. Ovocie je samozrejme kombináciou jabĺk a brusníc. Jablká by sa mali pred pridaním do plniacej zmesi olúpať a nakrájať na 12-16 kusov, aby sa zabezpečilo, že nebudú príliš veľké na rovnomerné varenie počas pečenia dezertu. V tomto recepte mám rada sladké jablká, nie extrémne štipľavé Granny Smiths, ale môžete použiť akékoľvek jablko, s ktorým radi pečiete.

Samotnú polevu zostavíte mimoriadne jednoducho. Je to kombinácia ovsených vločiek, mandľovej múčky (známej aj ako mandľová múka), korenia a hnedého cukru spolu s bohatou hrsťou nasekaných pekanových orechov pre textúru. Aj keď sa zdá, že v zmesi je viac mandlí ako pekanových orechov, maslová chuť pekanových orechov skutočne preniká do hotového jedla, oveľa viac ako chuť mandľového jedla. Milujem, ako pekanové orechy spolupracujú s ovsenými vločkami, jablkami a brusnicami. To znamená, že ak ste veľkým milovníkom mandlí, môžete nasekané pekanové orechy nahradiť nasekanými mandľami.

V tomto recepte najradšej používam rýchle varenie ovsených vločiek. Ovsené vločky na rýchle varenie sú v podstate rolované ovsené vločky, ktoré boli nahrubo nasekané na menšie kúsky. Menšie kúsky vytvárajú v tomto recepte jednotnejšiu polevu a vyzerajú o niečo lepšie ako bežné ovsené vločky. Ovsené vločky sú prirodzene bezlepkové, ale ak sa potrebujete uistiť, že tieto chrumky sú úplne bez lepku, hľadajte ovsené vločky, ktoré sú na obale označené ako „bezlepkové“, aby ste sa uistili, že neboli spracované v zariadení s pšeničnou múkou.

Bezlepkové ovsené vločky Pekanové jablko Cranberry Crisp
1 šálka bezlepkových ovsených vločiek na rýchle varenie
1/2 šálky mandľovej múčky
1 ČL mletej škorice
1/4 ČL mletého muškátového orieška
1/4 ČL soli
1/2 šálky hnedého cukru
1/3 šálky masla, rozpusteného a vychladnutého
1/3 šálky nahrubo nasekaných pekanových orechov.
4 veľké jablká (približne 2 libry), ošúpané a nakrájané na plátky
1 1/2 šálky celých brusníc, čerstvých alebo mrazených
1 polievková lyžica kukuričného škrobu
1/3 šálky cukru

Predhrejte rúru na 350 F. Vyberte pekáč s rozmermi 8 × 8 alebo 9 × 9 palcov.
V strednej miske vyšľaháme ovsené vločky, mandľovú múku, škoricu, muškátový oriešok, soľ a hnedý cukor. Prilejte rozpustené maslo a miešajte vo forme, kým sa zmes nespojí a nebude pripomínať mokrý piesok. Vmiešame pekanové kúsky.
Vo veľkej miske kombinujte nakrájané jablká (snažte sa získať 12-16 na veľké jablko) a brusnice s kukuričným škrobom a cukrom a potom premiešajte, aby sa spojili. Ovocnú zmes preložíme do pekáča a rozotrieme do rovnomernej vrstvy.
Ovocie rovnomerne navrstvíme strúhankou.
Pečieme asi 45-50 minút, alebo kým ovocie nezmäkne a plnka nebude bublať. AK vrch hnedne príliš rýchlo, prikryte ho kúskom hliníkovej fólie.
Pred podávaním nechajte vychladnúť, ale môžete podávať teplé alebo pri izbovej teplote.

Podáva 6-8

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *