Biely čokoládový puding – to vychudnuté kurča vie upiecť

Puding z bielej čokolády ochutený nádychom Frangelico vytvára svieži a zasnený dezert, ktorému nemožno odolať! Ak ste jedli iba puding z krabičky, čaká vás prekvapenie. Domáci puding je hodvábne jemný, bohatý a hodný mdlôb!!

Biele čokoládové dezerty sú sladké a bohaté a tento lahodný domáci puding nie je výnimkou!

3 poháre pudingu z bielej čokolády na bielom podnose ozdobené čerstvými malinami.

Prečo musíte robiť

Keď sme sa prvýkrát vzali, krabice s pudingovou zmesou sa dostali do našej kuchyne. Manžel bol fanúšik, ale mal svoje štandardy. Žiadne instantné, iba varte a podávajte.

No, pomaly som zakázal aj túto možnosť, pretože nie je príliš ťažké vyšľahať dávku pudingu od nuly. Najväčšou dilemou bolo čo milý z pudingu pripraviť. Rýchlo sme sa rozhodli pre bielu čokoládu – jednu z mála príchutí, na ktorých sa všetci 3 zhodneme!

 • Je to lahodná zmena tempa z čokoládového pudingu.
 • Domáci puding je oveľa chutnejší ako puding vyrobený z krabice alebo vopred pripravený puding v chladničke v obchode s potravinami.
 • Puding z bielej čokolády je dokonalý spôsob, ako predviesť čerstvé jarné a letné bobule. Je ideálny na Veľkú noc, Deň matiek alebo len tak na nedeľnú večeru, pri ktorej sa môže stretnúť celá rodina.
3 srdečné poháre plnené bielym čokoládovým pudingom s Frangelico a doplnené čerstvou malinou.

Ako urobiť

Hodvábne hladká textúra a nebeská chuť tohto domáceho pudingu určite potešia aj tých najtvrdších kritikov. Trochu šmrncu Frangelico, lieskového orieškového likéru, je jedným z mojich obľúbených spôsobov, ako vylepšiť dezert z bielej čokolády. Tu je niekoľko podrobností o tom, ako pripraviť puding.

 1. Začnite šľahaním suchých ingrediencií vo veľkom a ťažkom hrnci. Pomôže to rovnomerne rozložiť zahusťovadlo, kukuričný škrob a soľ s cukrom.
 2. Roztopte bielu čokoládu a nechajte ju pár minút vychladnúť. Čokoládu si rada jemne roztopím v mikrovlnke. Začnite s 30 sekundami, premiešajte, potom použite 15-sekundové intervaly a prerušte miešanie, kým nebude čokoláda hladká. Odložte bokom.
 3. Vajíčka si oddeľte, bielka si vyhraďte na macarons, pavlovu alebo bielkové sušienky AKA pusinky. Na tento recept sú potrebné 3 žĺtky.
 4. PRO-Tip: Vajcia sa najlepšie oddeľujú, keď sú studené.
 5. Zašľaháme najskôr pol na pol, potom žĺtky a nakoniec mlieko. Keď sa to spojí, pridajte bielu čokoládu, ktorá sa trochu zrazí, keď sa dostane do studenej tekutiny. To sa dalo čakať.
 6. Za stáleho šľahania priveďte zmes do varu. PRO-Tip: Chcete, aby sa tekutina pohybovala, aby sa minimalizovalo teplo na dne panvice, aby sa vajíčka nerozmiešali. Keď zmes konečne zhustne, zmiernime oheň a ďalej miešame, pričom necháme puding ešte trochu zhustnúť.
 7. Puding precedíme cez sitko, aby sme odstránili drobné hrudky. Vďaka tomu bude váš puding mimoriadne šťavnatý. Potom vmiešame arómy a maslo.
 8. PRO-Tip: Rád umiestňujem sitko cez 4-šálkovú odmerku tekutín s výlevkou. To vám dáva možnosť naliať teplý puding do servírovacích misiek.
 9. Môžeme podávať teplé alebo vychladené (naše preferencie).
 10. PRO-Tip: Pred chladením prikryte povrch plastovým obalom, aby sa na povrchu pudingu nevytvorila koža.
Pohľad zhora na 2 poháre plnené bielym čokoládovým pudingom s frangelicom doplnené bobuľami a mätou.

často kladené otázky

Čo je biela čokoláda?

Technicky, biela čokoláda nie je pravá čokoláda, pretože neobsahuje žiadnu čokoládovú sušinu. Podľa Bon Appetit obsahuje cukor, kakaové maslo, mliečne výrobky, vanilku a lecitín, čo je tuková látka.

Ako roztopíte bielu čokoládu?

Biela čokoláda je najjemnejšia z „čokolád“ a jej roztopenie netrvá dlho. Existujú dva hlavné spôsoby roztopenia bielej čokolády, v mikrovlnnej rúre alebo pomocou dvojitého kotla. Začnite nasekaním bielej čokolády na malé kúsky.
Roztopiť v mikrovlnnej rúrepoužite 50 % výkonu, aby ste zabránili pripáleniu. Začnite 30 sekundami, potom premiešajte drevenou lyžicou alebo gumenou špachtľou. Opakujte, kým v miske nezostane len pár kúskov neroztopenej čokolády. Zvyškové teplo dokončí tavenie týchto kúskov.
Na tavenie v dvojitom kotli*, naplňte spodnú panvicu asi palcom vody a priveďte ju do varu. Vložte čokoládu do hornej časti dvojitého kotla alebo použite žiaruvzdornú misku, aby ste sa usadili v panvici bez toho, aby sa dno misky dotýkalo vody. Miešajte bielu čokoládu, keď sa začne topiť, a pokračujte v občasnom miešaní, kým nezostane len niekoľko malých neroztopených kúskov. Vypnite horák a nechajte zvyškové teplo roztopiť bielu čokoládu.
*Poznámka: Dvojitý kotol je súprava panvíc, kde jedna zapadá do druhej. Spodná panvica obsahuje vriacu vodu, ktorá jemne ohrieva obsah panvice, ktorá je nad ňou vložená. Prípadne si môžete pripraviť svoje vlastné pomocou žiaruvzdornej misky nad panvicou s vriacou vodou. Stačí nájsť misku, ktorá bude bezpečne sedieť na panvici bez toho, aby sa dotkla vody.

Čo je Frangelico?

Fangelico je likér z lieskových orieškov. Je obohatený o kvetinové a bobuľové esencie. Vynikajúco sa spája s bielou čokoládou v tvarohových koláčoch a pene.

Tiež sa ti môže páčiť:

Páči sa vám tento recept? Zanechajte 5-hviezdičkové hodnotenie na karte receptov nižšie a recenziu na sekcia komentárov ďalej na stránke.

Zostaňte so mnou v kontakte prostredníctvom sociálnych médií @ Instagram, Facebooka Pinterest. Nezabudnite ma označiť, keď vyskúšate niektorý z mojich receptov!

Ingrediencie

 • 2 lyžice kukuričného škrobu

 • ⅔ šálky cukru

 • Štipka soli

 • 1 šálka pol na pol (alebo krém)

 • 3 žĺtky

 • 2 šálky plnotučného mlieka

 • 6 uncí bielej čokolády, rozpustenej a mierne ochladenej

 • 1 lyžica masla, pri izbovej teplote

 • 1 lyžička vanilky

 • 2 čajové lyžičky likéru Frangelico (môžete zdvojnásobiť vanilku a podľa potreby vynechať Frangelico)

Inštrukcie

 1. Vo veľkom hrnci vyšľaháme kukuričný škrob, cukor a soľ. Vyšľahajte pol na pol, potom žĺtky a potom mlieko. Vmiešame čokoládu (nebojte sa, ak sa trochu zrazí).
 2. Za stáleho šľahania priveďte zmes do varu, kým puding nezhustne. Znížte teplotu a varte za stáleho miešania drevenou lyžicou alebo vareškou ešte niekoľko minút, kým puding ešte nezhustne (mal by dosiahnuť 200º).
 3. Puding precedíme cez sitko do stredne veľkej misky. Vmiešame maslo, vanilku a Frangelico. Možno rozdeliť do jednotlivých misiek. Podávajte teplé alebo vychladené, ale pred chladením zakryte povrch plastovým obalom.

Poznámky

Uložte si zvyšné bielka a pripravte si pusinky!

Odporúčané produkty

Ako člen spoločnosti Amazon a člen iných pridružených programov zarábam z kvalifikovaných nákupov.

Výživové informácie:

Výnos:

6

Veľkosť porcie:

1 miska

Množstvo na porciu:

Kalórie: 400Celkový tuk: 20 gNasýtený tuk: 12 gTransmastné kyseliny: 0 gNenasýtené tuky: 7 gCholesterol: 126 mgsodík: 131 mgSacharidy: 48 gVláknina: 0 gcukor: 45 gProteín: 7 g


AKO VEĽMI SA VÁM RÁDI TENTO RECEPT?

Zanechajte komentár na blogu alebo zdieľajte fotografiu Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *