Bolt Threads a Ginkgo Bioworks spojili svoje sily, aby zvýšili produkciu kože z húb Mylo

Spoločnosť zaoberajúca sa materiálovými riešeniami Skrutkové závity oznamuje novú multiprojektovú spoluprácu s biotechnologickou firmou Ginkgo Bioworks zvýšiť efektivitu a výkonnosť portfólia Bolt a vyvinúť nové biomateriálové proteíny. Prvý projekt spoločností sa zameria na optimalizáciu výroby Bolt’s Alternatíva kože Mylo™.

„Sme nadšení, že s nimi môžeme opäť spolupracovať na optimalizácii výroby našej technológie mycélia“

Mylo, vyrobené z mycélia, podzemných koreňových štruktúr húb, je bezoživná a udržateľná „koža, ktorá nevyžaduje dobytok ani ropné vstupy. Počas výrobného procesu Bolta sa mycélium pestuje v penovej vrstve, ktorú možno zbierať, farbiť a transformovať na plne prispôsobiteľné listy. Mylo sa potom môže použiť na výrobu širokej škály produktov, ako sú kabelky, obuv, peňaženky a puzdrá na telefóny.

Mylo už používajú v kabelkách a doplnkoch špičkové módne domy ako adidas, Stella McCartney, GANNI a lululemon.

Taška vyrobená s Mylo
© Stella McCartney

Zníženie nákladov

„Za posledných niekoľko rokov najväčšie módne značky na svete a textilný priemysel spoločne uznali potrebu vyvinúť udržateľnejšie materiály s nízkymi nákladmi. Bolt Threads je v popredí tohto posunu a Mylo predstavuje túto budúcnosť,“ povedal Jason Kelly, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Ginkgo Bioworks. „Sme nadšení, že môžeme využiť našu zlieváreň a kódovú základňu, aby sme pomohli znížiť náklady na výrobu Mylo, čím sa produkt stane dostupnejším na rôznych trhoch, kde možno použiť inovatívne a vzrušujúce alternatívne materiály.“

V rámci spolupráce sa Ginkgo zameriava na zvýšenie rýchlosti rastu Boltovho mycélia, čo pomôže znížiť celkové výrobné náklady Mylo. Partnerstvo je posledným počinom oboch spoločností, ako aj predtým pracovali spolu o zlepšení efektívnosti výroby Boltovho syntetického hodvábu, známeho ako b-silk™.

Blt Threads Hodvábny proteín
Bolt Silk ©Bolt Threads

Dostupnejšie materiály

Inovatívne biomateriály Bolt už viedli k úspešným partnerstvám s poprednými módnymi značkami, vrátane špičkových kožiarskych dielní Heller-Leader a dizajnérka Stella McCartney, ktorá predstavila „prvú na svete“ komerčnú luxusnú tašku vyrobenú z kože Mylo. Okrem materiálov Ginkgo Bioworks aplikovalo svoje biotechnológie na množstvo potravinových inovácií, vrátane rastlinných produktov Evo Foods. varené vajcia a bez zvierat vaječné bielkoviny.

„Odbornosť spoločnosti Ginkgo v oblasti inžinierskej biológie nám umožnila urýchliť našu prácu na transformácii priemyslu čistej krásy a osobnej starostlivosti pomocou proteínu b-silk,“ povedal David Breslauer, spoluzakladateľ a hlavný technologický riaditeľ v Bolt Threads. “Sme nadšení, že s nimi môžeme opäť spolupracovať na optimalizácii výroby našej technológie mycélia, ktorá pomôže urobiť Mylo dostupnejším pre spotrebiteľov aj značky.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *