Brazílčan Verdali a Carrefour otvorili novú sekciu vegánskych mäsiarov – vegkonóm

brazílsky špecialista na rastlinné mäso, Sakra uzavrela partnerstvo s gigantom hypermarketov Carrefour ponúkať svoje produkty vo vyhradenej vegánskej mäsiarskej sekcii pri pultoch s čerstvým mäsom v jednom zo supermarketov v São Paolo.

Spoločnosť tvrdí, že je prvou spoločnosťou s certifikáciou založenou na závode v Brazílii. V posledných dvoch rokoch uviedla na trh rad rastlinných alternatív mäsa vyrobených z hrachu, sóje a cíceru. Spoločnosť opisuje svoje produkty ako novú prírodnú príchuť rastlinného mäsa, výživnú a zdravú. Stojí za zmienku, že spoločnosť tvrdí, že jej obaly používajú biologicky recyklovateľný plast.

Verdali komentoval novú sekciu vegánskeho mäsiarstva: „Cieľom tohto inovatívneho návrhu je slúžiť spotrebiteľom, ktorí uprednostňujú rastlinné bielkoviny so zameraním na demokratizáciu tým, že výrobky budú vystavené na rovnakom pulte v mäsiarstve, ale oddelene s použitím vlastného náradia a so všetkou opatrnosťou, aby ste neprišli do kontaktu s produktmi živočíšneho pôvodu.”

Verdaliho rastlinné mäso
© Verdali

Rastlinné mäso pre budúce vegánske mäsiarske sekcie

Brazília je jedným z najvýznamnejších hráčov potravinárskeho priemyslu v regióne a globálny rast podnikania na báze rastlín je pre ňu výzvou. K dnešnému dňu má Brazília vznikajúci alternatívny proteínový priemysel. Investície v regióne rastú vďaka platformám ako Vegan Business, ktoré pomáhajú značkám vyrábať mliečne a mäsové alternatívy.

Brazílske značky rastlinného mäsa inovujú pomocou technológie na vytváranie produktov pre zvedavých spotrebiteľov, flexitariánov a vegánov. Fazenda Futuro ponúka rastlinné alternatívy kuracieho mäsa, hamburgerov, tuniaka a mletého mäsa. Grano Foods má mrazenú sériu hamburgerov, párkov a kibbehov a teraz Vidali pridáva k mäsovému priestoru na tanieroch túto novú sekciu vegánskych mäsiarov vedľa tradičného mäsa.

Prvá vegánska mäsiarska sekcia Verdali-Carrefour bude v hypermarkete v Av. Washington Luís v Santo Amaro, São Paulo, s ďalšími miestami, ktoré prídu. Ostatné hypermarkety Carrefour zatiaľ ponúkajú produkty Vidali v sekcii mrazené.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *