Bricco Blends odbúrava bariéry pre domáce ovsené mlieko pre kaviarneDaily Coffee News od Roast Magazine

Ovsené mlieko Amalia Litsa

Bricco Blends ovsené mlieko nalievané v Austine. Všetky fotografie od Leeann Funk, s láskavým dovolením Amalia Foods.

Ozval sa startup v oblasti vegánskej výroby potravín a nápojov so sídlom v Austine v Texase Amalia Foods spustila Bricco Blendspráškový ovsený mliečny základ pre kaviarne a kaviarne.

Bricco Blends obsahuje suchú zmes organického ovseného prášku, hrachového proteínu a krátkeho zoznamu doplnkových zložiek, ktoré sa po zmiešaní s vodou premenia na ovsené mlieko.

Startup tvrdí, že formulácia umožňuje dlhšiu skladovateľnosť, menšiu prepravnú stopu, podstatne menej odpadu z obalov a nižšie náklady na liter v porovnaní s existujúcimi tekutými riešeniami. Spoločnosť tiež tvrdí, že ovsené mlieko chutí lahodne a funguje dobre pri parení a penení.

Bricco Blends sušené ovsené mlieko

Tento produkt vytvorila Amalia Litsa, zakladateľka Amalia Foods a majiteľka špeciálnej vegánskej kaviarne v Austine. Milá Denníková káva.

Predaj Bricco Blends v 120-gramových vreckách a 25-librových vreciach sa práve spustil prostredníctvom Vážený internetový obchod denníka. 25-librové vrece ovseného mlieka, ktoré dáva 94,5 litra ovseného mlieka v štýle baristu, sa predáva online za 295,87 dolárov.

„Veľké ovsené mlieko je ťažké pre malé podniky,“ povedala Litsa pre Daily Coffee News. „Dopyt spotrebiteľov raketovo vzrástol a kaviarne sa akosi vlečú. Väčšina obchodov si môže priplatiť, ale podniky s vegánskymi potravinami trpia v dôsledku vysokých nákladov. Bricco Blends to môže zvrátiť.“

Podľa Litsových výpočtov by kaviareň používajúca 10 galónov ovseného mlieka týždenne ušetrila potenciálne tisíce dolárov ročne v porovnaní s existujúcimi zdrojmi. Tento krok by tiež potenciálne udržal tisíce súčasných kartónov mlieka mimo skládky.

Bricco Blends sa dodávajú v štandardných vrecúškach s plastovou podšívkou, o ktorých Litsa povedala, že „nie je o čom písať“ z hľadiska environmentálnej udržateľnosti na individuálnej báze, hoci pri typickom komerčnom objeme spotreby ovseného mlieka práškový koncentrát vyžaduje exponenciálne menej objemné balenie a preprava ako tekuté alternatívy.

Amalia Litsa Drahý denník

Bricco Blends a milá majiteľka denníka Amalia Litsa.

Celkové zníženie obalového materiálu by mohlo byť obzvlášť významné vzhľadom na obmedzenú alebo neexistujúcu kapacitu mnohých obcí na recykláciu najbežnejších kartónových výrobkov používaných maloobchodníkmi s kávou.

“Ovos je suchý,” povedala Litsa. “Prečo míňame milióny dolárov ročne na prepravu ťažkých tekutín v neudržateľných obaloch po celej krajine?”

Napriek dopytu po alternatívnych mliekach v kaviarňach zostáva vlastná výroba mlieka pre mnohých dodávateľov mimo dosahu. Ďalšie nové systémy výroby mlieka, ako napr Brewista-vlastnený Nutramilk a zameraná na jednorazové vrecko NuMilk sa objavili v posledných rokoch, zatiaľ čo Bricco predstavuje najnovšieho účastníka v tejto oblasti. Mlieko Bricco sa momentálne naparuje a nalieva v Dear Diary, ktorý bol otvorený v apríli 2020.

Bricco Blends ovsené mlieko

“Môj tím je z toho celkom nadšený,” povedal Litsa. „Zistili sme, že ingrediencie môžeme vysypať do 5-galónového pony suda a zmiešať ovsené mlieko pomocou bežného vŕtacieho nástavca. Ovsené mlieko vo výčape vyzerá super a sudovanie naozaj predlžuje jeho trvanlivosť.“

V Dear Diary je ovsené mlieko na vrchole záberov a varení káv, ktoré pochádzajú a pražia Sara Gibson a Kimberly Zash z Austin’s Sightseer Coffee and Rising Tide Roast Collaborative.

“Celá naša vertikála je vedená ženami,” povedala Litsa. „Sightseer nakupuje kávu iba z fariem vlastnených ženami alebo z kolektívov vedených ženami a ako exkluzívneho predajcu kaviarní si vybrali Dear Diary. Skladujú pre mňa Bricco Blends, čo pripravuje pôdu na distribúciu.“

Litsa v súčasnosti rozširuje internetový obchod Dear Dairy o ďalšie produkty, ako sú umelecké diela, darčeky od miestnych predajcov a ďalšie produkty pod názvom Amalia Foods, ako napríklad vegánska medová alternatíva s názvom Hunny Bunny.

Bricco Blends produkciu ovseného mlieka

Doplnok s názvom Bricco Blends Olio vyrobený zo svetlicového oleja a slnečnicového lecitínu je tiež k dispozícii na umocnenie bohatosti štandardného ovseného mlieka v štýle baristu.

„Kaviarne sú predajne mlieka, úprimne,“ povedal Litsa. „Len 20 % latte, najobľúbenejšieho kávového nápoja v Amerike, tvorí káva. Chcem vidieť pražiarne špeciálnej kávy, ako predávajú svoje vlastné zmiešané ovsené mlieko spolu s domácimi pečienkami. Chcem, aby sa kaviarne v susedstve stali destináciami pre fazule aj smotanu. S kravským mliekom to naozaj nie je možné, ale s rastlinným je to možné.“


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *