Broskyňový koláč s mrazenými broskyňami

Toto ľahké broskyňový koláč môžu byť vyrobené z čerstvých alebo mrazených broskýň. Recept na plnenie broskyňového koláča funguje vo vnútri koláča s dvojitou kôrkou (s mriežkou alebo bez nej) alebo s kôrkou z jedného koláča a strúhankou. (Recepty na oboje.)

Plátok broskyňového koláča vyrobený s mrazenými broskyňami na tanieri.

Recept na broskyňový koláč

Hoci je leto a sezóna broskýň, môžete vychutnajte si broskyňový koláč po celý rok s mrazenými broskyňami. Čo z neho robí skvelú voľbu na dovolenku. V skutočnosti milujem použitie mrazeného ovocia v mojich koláčoch, pretože mi to ušetrí prácu s prípravou ovocia.

Pred pečením tohto koláča odporúčam mrazené broskyne rozmraziťna rozdiel od môjho mrazeného bobuľového koláča jednoducho preto, že ovocie je väčšie a kým sa plnka uvarí a tekutina poriadne zhustne, bude to trvať oveľa dlhšie.

Samozrejme, vždy môžete použiť čerstvé broskyne aj v tomto recepte.

Pohľad zhora na mriežkovú kôru na broskyňovom koláči.

Koláčová kôra

Každý dobrý koláč začína skvelou kôrkou. Na obrázku je krásna mriežková koláčová kôra vyrobená podľa môjho obľúbeného receptu na dokonalú koláčovú kôru. Môže vydržať izbovú teplotu dlhšie ako kôra z celomaslového koláča, čo pomáha mriežkovej kôre udržiavať svoj tvar.

Domáca koláčová kôra znesie aj dlhší čas pečenia pri použití mrazených broskýň alebo iného ovocia v domácich koláčoch.

Koláčové kôrky z obchodu majú tendenciu zhnednúť rýchlejšie, čo vás môže oklamať, aby ste si mysleli, že koláč je hotový, keď je náplň ešte tekutá.

Plátok broskyňového koláča na tanieri.

Prečo je môj koláč tekutý?

Koláč sa nepečie len vtedy, keď vrchná kôrka zhnedne. Aby ovocný koláč nebol tekutý, musí mať dostatok zahusťovadla (ja mám radšej kukuričný škrob) a treba ho piecť, kým plnka nebublá/rozvarí, aby sa zahusťovadlo aktivovalo.

Riešenie je jednoduché, ak vrchná kôrka začne hnednúť skôr, ako plnka začne bublať, prikryjeme vrch alobalom a pečieme ďalej. Čakanie na bublinky plnky tiež pomáha zabezpečiť, aby sa spodná kôrka prepečela a nebola mokrá.

Je dôležité poznamenať, že plnka by mala bublať v strede, nie len po okrajoch. To je dobrý dôvod na vytvorenie zárezov v hornej časti koláča, ak nepoužívate mriežkový vrch, aby sa uvoľnila para a aby bolo možné kontrolovať plnenie.

Ak uvažujete o príprave džemu, treba to prevariť a zredukovať, aby zhustlo. Plnka do koláča je niečo podobné. Keď dosiahnete bublajúcu náplň v strede koláča a kôrka zhnedne, potom koláč je hotový.

Náplň bude aj naďalej hustnúť chladnutím.

Broskyňový koláč vyrobený z mrazených broskýň.

Alternatívna poleva na drobky

Plátok broskyňového koláča so zápražkou na tanieri.

Ďalšou zábavnou vecou, ​​ktorú môžete robiť s ovocnými koláčmi, je dať streusel na vrch. Nechápte ma zle, MILUJEM koláčovú kôrku, ale chrumkavý závin mi chutí rovnako!

Aktualizoval som tento príspevok o nové obrázky mriežkovej kôry, ale pôvodne som urobil tento broskyňový koláč s a hnedý cukor a polevu z ovsenej strúhanky. Tento recept bude v poznámkach na karte receptov nižšie.

Mám aj recept na drobenku bez ovsa, ktorú milujem na svojom čerešňovom koláči.

Pre tento recept na broskyňový koláč môžete použiť dvojitú kôru, mriežkovú kôru alebo strúhankovú polevu. Výber je na tebe!

Ingrediencie na broskyňový koláč

Označené ingrediencie na recept na broskyňový koláč s mrazenými broskyňami.

Tu je to, čo potrebujete na prípravu tohto receptu na broskyňový koláč:

 • Double Pie Crust – Alebo jednotlivé ingrediencie na kôrku a strúhanku.
 • Mrazené broskyne – Alebo čerstvé broskyne, ktoré boli olúpané, zbavené jadier a nakrájané na plátky.
 • Kryštálový cukor – Používa sa viac bieleho cukru ako hnedého, aby plnka mala žiarivú farbu a zároveň pridala sladkosť.
 • Hnedý cukor – Na osladenie a dodanie sýtosti.
 • Mletá škorica – Dopĺňa broskyne a dodáva teplú chuť.
 • Mletý muškátový oriešok – Len náznak pre pridané teplo a oriešok.
 • Kukuričný škrob – Na zahustenie plnky.
 • Citrónová šťava – Na rozjasnenie ovocnej chuti.
 • Vajcia – Zmiešané s vodou na prípravu „výplachu vajíčok“. (1 vajce + 1 polievková lyžica vody) Používa sa na spojenie dvoch kôrok dohromady a na rovnomerné zhnednutie a ochutenie vrchnej kôrky.

Ako vyrobiť broskyňový koláč s mrazenými broskyňami

Kroky na výrobu broskyňového koláča.
 1. Zrolujte spodnú kôru koláča do veľkého kruhu s hrúbkou 1/8 palca.
 2. Vložte koláčovú kôru do 9-palcovej koláčovej misky a odrežte prebytočnú kôru. Vložte kôru do chladničky, aby vychladla.
 3. Mrazené broskyne rozmrazte (v mikrovlnke v krátkych 30-sekundových dávkach) a vypustite kvapalinu nad miskou (vyhodiť). Odložte bokom.
 4. Zrolujte vrchnú koláčovú kôru Hrúbka 1/8 palca. V prípade potreby nakrájajte na prúžky na mriežkovú kôru.
 5. Zmiešajte náplň. Odkvapkané broskyne vložte do čistej misy a pridajte cukor, hnedý cukor, škoricu, muškátový oriešok, kukuričný škrob a citrónovú šťavu. Miešajte, kým sa nespojí.
 6. Vyprázdnite broskyne do pripravenej koláčovej kôry.
 7. Okraje spodnej tortovej kôry potrieme vajíčkom (1 vajce + 1 PL vody rozšľahanou) a pripevnite hornú kôru. (Ak vytvárate mriežkovú kôrku, spleťte prúžky dohromady.) Odrežte prebytočnú kôrku, uzavrite okraje a zvlňte.
 8. Natrite vrchnú časť koláčovej kôry s vajcom a posypte cukrom na ochutenie kôry.
Kroky na zostavenie plnky broskyňového koláča a mriežkovej kôry.

Pečenie a skladovanie

Pečte broskyňový koláč pri 350 ° F po dobu 60-75 minút, alebo kým kôrka nezhnedne a náplň nebude bublať v strede (nie len na okrajoch). Zakryte vrch alebo okraje fóliou, ak kôrka hnedne rýchlejšie ako bublinky plnky. Približne v polovici pečenia koláč skontrolujte.

POZNÁMKA: Koláčová kôrka z obchodu zhnedne rýchlejšie. Možno budete chcieť koláč piecť celý čas s alobalom. Moja domáca koláčová kôrka hnedne rýchlejšie na okrajoch ako v strede, takže rada vyrežem jamku v centre moju fóliu a zakryte okraje, pričom nechajte stred odkrytý.

Koláč nechajte úplne vychladnúť na mriežke pri izbovej teplote. Koláč skladujte pri izbovej teplote až 3-4 dni alebo v chladničke až 1 týždeň.

Čerstvo upečený broskyňový koláč na podnose s odstránenou fóliou..

Tipy na pečenie

 • Použite priehľadnú misku na koláč aby ste videli, či spodná kôrka zhnedla.
 • Koláč pečieme na plechu vystlanom silikónovou podložkou na pečenie alebo papierom na pečenie, aby sa zachytil prípadný únik. Vystlaný plech môžete striedavo ukladať na mriežku pod koláč.
 • Mrazené broskyne dobre rozmrazte a sceďte. Tým sa zníži množstvo tekutiny v náplni.
 • Nemiešajte ingrediencie plnky, kým nie sú pripravené na pečenie. Z mojich obrázkov krok za krokom môžete vidieť, že som mala spodnú kôrku na panvici a vrchnú kôrku vyvaľkanú predtým, ako som si namiešala plnku, aby príliš nestiekla. Keď sa k ovociu pridá cukor, vytiahne šťavu. Preto je dôležité počkať s pridaním cukru a ostatných ingrediencií až tesne pred plnením koláčovej kôrky, aby ste predišli tekutej náplni.
 • Pečieme, kým plnka nezabubláva. Zopakujem, že je dôležité piecť koláč, kým plnka nebude v strede bublať. Tým sa aktivuje zahusťovadlo (kukuričný škrob) a plnka zhustne. V opačnom prípade môže byť náplň tekutá. Nevyberajte koláč len vtedy, keď kôrka zhnedne. Ak kôrka hnedne rýchlejšie ako bublinky plnky, prikryjeme ju asi v polovici pečenia alobalom.
Plátok domáceho broskyňového koláča.

Ako robíte broskyňový koláč s čerstvými broskyňami?

Čerstvé broskyne budú v tomto recepte fungovať rovnako ako mrazené broskyne. Ovocie len ošúpte, zbavte jadierok a nakrájajte a potom urobte plnku. Broskyne netreba najskôr scediť.

TIP: Ak chcete čerstvé broskyne ľahko olúpať, vložte ich do veľkého hrnca s vriacou vodou a varte 60 sekúnd. Odstráňte broskyne a vložte ich do ľadového kúpeľa (veľká misa alebo umývadlo s vodou naplnené ľadom), aby ste zastavili varenie. Prejdite nožom okolo jadra broskyne (akoby ste ju prekrojili na polovicu) a šupku stiahnite. Tu je video, ktoré vám to ukazuje najrýchlejší spôsob, ako ošúpať broskyňu s touto metódou.

Môžete urobiť broskyňový koláč s konzervovanými broskyňami?

Áno, tento broskyňový koláč môžete urobiť s konzervovanými broskyňami. Len broskyne dobre scedíme a osušíme papierovou utierkou pred prípravou náplne.

Viac broskyňových dezertov

Máte veľa broskýň? Vyskúšajte tieto ďalšie broskyňové dezerty:

Ak urobíte tento recept, ohodnoťte ho a skontrolujte ho v komentároch nižšie. VĎAKA!

Ingrediencie

 • Dvojitá koláčová kôra

 • 5 šálok mrazených broskýň, rozmrazených (asi 24-30 oz mrazených broskýň; možno nahradiť čerstvými broskyňami)

 • 1/2 šálky kryštálového cukru

 • 1/4 šálky svetlohnedého cukru, zabalené

 • 1/2 ČL mletej škorice

 • 1/8 ČL mletého muškátového orieška

 • 4 PL kukuričného škrobu

 • 1 ČL citrónovej šťavy

Ďalšie prísady:

 • 1 veľké vajce

 • 1 ČL vody

 • 1 ČL kryštálového cukru

Inštrukcie

 1. Vypracujte cesto na koláč a nechajte ho vychladnúť v chladničke. (Nájdite môj obľúbený recept na koláč a návod TU.) Predhrejte rúru na 350 stupňov Fahrenheita.
 2. Vyvaľkajte spodnú koláčovú kôru do veľkého kruhu s hrúbkou 1/8 palca. Vložte koláčovú kôru do 9-palcovej koláčovej misky a odrežte prebytočnú kôru. Vložte kôru do chladničky, aby vychladla.
 3. Mrazené broskyne rozmrazte (v mikrovlnnej rúre v krátkych 30-sekundových dávkach) a tekutinu sceďte cez misku (na zlikvidovanie). Odložte bokom.
 4. Vyvaľkajte vrchnú koláčovú kôru na hrúbku 1/8 palca. V prípade potreby nakrájajte na prúžky na mriežkovú kôru.
 5. Zmiešajte náplň. Odkvapkané broskyne vložte do čistej misy a pridajte cukor, hnedý cukor, škoricu, muškátový oriešok, kukuričný škrob a citrónovú šťavu. Miešajte, kým sa nespojí. Vyprázdnite broskyne do pripravenej koláčovej kôry.
 6. Okraje spodnej koláčovej kôry potrieme vajíčkom (1 vajce + 1 ČL vody rozšľahanou) a pripevníme vrchnú kôrku. (Ak vytvárate mriežkovú kôrku, spleťte prúžky dohromady.) Odrežte prebytočnú kôrku, uzavrite okraje a zvlňte.
 7. Vrch koláčovej kôry potrieme vajcom a posypeme cukrom na ochutenie kôry.
 8. Pečte pri 350˚F po dobu 60-75 minút, alebo kým kôrka nezhnedne a náplň nebude bublať v strede (nie len na okrajoch). Zakryte vrch alebo okraje fóliou, ak kôrka hnedne rýchlejšie ako bublinky plnky. Približne v polovici pečenia koláč skontrolujte.
 9. Koláč nechajte úplne vychladnúť na mriežke pri izbovej teplote. Koláč skladujte prikrytý fóliou alebo plastovou fóliou pri izbovej teplote až 3-4 dni alebo v chladničke až 1 týždeň.

Poznámky

  • Nemiešajte náplň, kým nebudete pripravený na zostavenie koláča. Cukry vytiahnu tekutinu z ovocia, čím dlhšie bude stáť.
  • Koláčová kôrka z obchodu zhnedne rýchlejšie ako domáca. Ak používate kôru z obchodu, možno budete chcieť koláč piecť celý čas s fóliou. Moja domáca koláčová kôra hnedne rýchlejšie na okrajoch ako v strede, takže rád vyrežem dieru v strede fólie a zakryjem okraje, pričom stred nechám odkrytý.

  ALTERNATÍVNE MOŽNOSTI DOPLNENIA

  • Streusel Topping
   1/4 šálky masla, studeného
   1/2 šálky ovsa
   1/2 šálky hnedého cukru
   1/4 šálky múky
   1/2 ČL škorice

  Miešajte vidličkou, mixérom na pečivo alebo rukami, kým sa nespojí a nebude drobivá, nie suchá. Pred pečením posypeme koláčovou plnkou.

Odporúčané produkty

Ako člen spoločnosti Amazon a člen iných pridružených programov zarábam z kvalifikovaných nákupov.

Výživové informácie:

Výnos: 8

Veľkosť porcie: 1

Množstvo na porciu:

Kalórie: 367Celkový tuk: 14 gNasýtený tuk: 4 gTransmastné kyseliny: 0 gNenasýtené tuky: 8 gCholesterol: 23 mgsodík: 223 mgSacharidy: 59 gVláknina: 3 gcukor: 31 gProteín: 5 g

Tieto údaje poskytla a vypočítala spoločnosť Nutritionix a ide len o odhad.

*Pôvodne publikované 3.9.2014. Fotky aktualizované v máji 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *